Özgüveninizi arttırın!

Özgüveninizi arttırın!

Profesyonel hayatınızda kolayca başarıya ulaşmak için mutlaka özgüveninizi arttırmalısınız. Kendine güveni olmayan kişilere başkaları zaten güvenmez. Özellikle kuaförlük söz konusu olduğunda müşterilerin size güven duyması son derece önemlidir. Güvensiz müşteri asla kendisiyle ilgili değişimlerde saçlarını size emanet etmez. Bu sebeple kendinize olan güveninizi müşterilerinde görmesi gerekir.

Nasıl daha fazla özgüven sahibi olurum: İşte birkaç öneri;

 • Dış görünüşünüze özenin: Dış görünüşünüzün dışarıdan iyi göründüğünü düşünmüyorsanız ve kendinizi kıyafetinizin içerisinde rahat hissetmiyorsanız; bu yeni bir diyaloğa girerken güven düşüklüğü yaratacaktır ve mutlaka karşı tarafa yansıyacaktır. Bu sebeple mutlaka kendinizden emin bir şekilde konuşmaya başlamadan önce görünümüz ile barışık olun, rahat hissedin.

 • Belli etmeyin: Fazlasıyla özgüvene sahip bir insan bile gün gelir kendisine güvenmez. Bu bulunduğu ortamdan, duyduğu bir sözden ya da hissettiği bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Şartların modunuzu düşürmesine ve özgüveninizi kırmasına izin vermeyin. Kendi kendinizi telkin ederek o duygudan sıyrılın ve karşınızdakine belli etmeyin.

 • Kahraman değilsin: Unutma ki sen bir super kahraman değilsin ve kendin başta olmak üzere her zaman herkesi memnun edemezsin. Bu senin işini iyi yapmadığın anlamına gelmez. Birini memnun edemediğin zaman bunu hemen kendinle ilgili bir sorun olarak düşünme. Öz eleştiri yapmak güzeldir fakat öz eleştiri kendini suçlama boyutuna taşınırsa, güvenini kaybedersin.

 • Gurur duyun: Bir işe başlarken üstesinden gelemeyeceğiniz hissi sizi başarısızlığa götürebilir. İş her ne kadar zor da olsa başarabileceğinize inanın. ‘‘İnanmak başarmanın yarısıdır.’’ Zoru başardığınız zaman ise mutlaka kendinizi ödüllendirin ve kendiniz ile gurur duyun.

 • İfade edin: Özgüveninizi korumanın ve güçlendirmenin en önemli detaylarından biri de kendinizi doğru ifade etmekten geçer. Fikrinizi savunmaktan ve kendinizi açıklamaktan asla çekinmeyin. Görüşlerinizi her zaman açıkça söyleyin ve kendinizi ifade edin!

 • Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

   mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

  İndirmek için tıklayın:   

   

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

   

  https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975