fbpx

Okul- Sektör Projesi

Kategori

AKD ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü protokol imzaladı.

Sektörümüzde bir ilkin gerçekleştiği protokolün imza törenine Artistik Kuaförler Derneği Başkanı Hakan Köse, Başkan Yardımcısı Yıldırım Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Ebil ve AKD Eğitim Komisyonu Başkanı Habip Örs katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız protokolün imza töreninde şöyle konuştu: “Temel amaçlarımızdan birisi çocuklarımızı doğru yönlendirerek meslek grubunuza katılmalarını sağlamak. Okul bunu akademik olarak yapmaya çalışıyor ancak sektör işbirliği ile hem arz ve talebi karşılamış olacağız hem de mesleki deneyimler paylaşılmış olacak. İhtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetişmesi ve istihdam edilmesinin yanı sıra iş tatminini de sağlamalıyız.”

İlgili protokolün hazırlamasını sağlayan AKD Eğitim Komisyonu Başkanı Habip Örs ise : “Kuaförlüğe bakış açısını değiştirmek için mesleğimizi anlatmak gerekiyor. Amacımız okullarda öğrenim gören öğrencileri doğru yönlendirmek ve sektöre kazandırmak. Hedefimiz öğrencilerimizi bir basamak yukarı taşımak ki bu konuda sektörün uluslararası markaları da desteklerini esirgemiyorlar.” sözleriyle yapılan çalışmayı özetledi.

Protokolün detayları hakkında bilgiyi Estetica Dergisi  Şubat – Mart sayısında bulabilirsiniz.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz