fbpx

Salon Diva Uğur Perla Vista AVM

Kategori

 

Işıkla Formun Dansı

 

Daha önce yine İdea Mimarlık tarafından tasarlanan Salon Diva Uğur Perla Vista şubesine, 70 m2'lik bir alanın ilave edilmesiyle salonun yeniden planlanması gündeme gelmiş ve daha önceki alan yerleşimlerinin ve teknik altyapının da değerlendirilmesi hedefiyle yola çıkılarak farklı bir konseptle mekan ambiyansı tekrar oluşturulmuş.

 

Perla Vista AVM'nin girişinde yer alan ve AVM içi salonlardan farklı olarak yaklaşık 7 metrelik bir dış cepheye ve dışarıya açılan 2. bir kapıya sahip olan mekan güneş ışığından da faydalanıyor.

 

Salon kadın ve erkek saç kesim alanları, makyaj bölümü, kadın ve erkek özel kesim alanları, bakım odası ve diğer yardımcı mekanlardan oluşmaktadır. Bayan kesim alanı gün ışığından faydalanabilen kare bir alana rahat bir şekilde yerleştirilmiştir. Giriş alanında dairesel formlar ile oluşturulan odak, bayan kesim alanındaki orta kesim alanı odağıyla güçlendirilmiştir.

 

 

Giriş bölümünde yer alan eğrisel karşılama bankosu, dairesel formlu desenli ferforje tavan çalışması ve tavan hareketinin tekrarı ile oluşturulan banko arkası teşhir ünitesi ile birlikte etkileyici bir karşılama alanı oluşturulmuştur. Kullanılan aydınlatma elemanları ve gizli aydınlatma efektleri ile mekan algısı güçlendirilmiştir.

 

Haber hakkında detaylı bilgiyi Estetica Dergisi  Şubat – Mart sayısında bulabilirsiniz. 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz