Nihan Peker 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu

Kategori

Renklerin dansı

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL’DA NİHAN PEKER

Nihan Peker ‘in “Nihan’s Colour Theraphy” adını verdiği 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu, dijital olarak gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bir defileyle tanıtıyor.

Galataport İstanbul’da gerçekleşen defile çekimleri ilk kez  canlı olarak www.mbfwistanbul.com ‘dan izlendi.

Ahenk ve harmoninin uyumu

İlk kez dijital olarak gerçekleştirilen MBFWI organizasyonunda Nihan Peker hazır giyim koleksiyonunu sundu.  Tasarımlarına giyilebilir couture’un daha sofistike ve modern şehirli yorumunu katan Peker, koleksiyonda daha dinamik ve renkli bir stil yaratıyor. Asil, canlı, cazibeyi yansıtan görünümlerin yer aldığı koleksiyonda şık kıyafetler yer alıyor. Gösterişli kıyafetlerin Nihan Peker imzası taşıyan özgün bir tarzı var. Güçlü ve cesur duruşun yansımalarının görüldüğü koleksiyon özgür ruhu ile öne çıkıyor.

23 mankenin yer aldığı defile koreografisi Yasin Soy ve ekibi, Saç tasarımları L’oreal, makyaj ise M.A.C. tarafından gerçekleştirildi. Koleksiyon çekimleri moda fotoğrafçısı Erdi Doğan tarafından yapıldı.

Zariflik ve asilik arasındaki  heyecanı özetleyen koleksiyon, kadının farklı karakterlerinden, anlarından  ve davranışlarından ilham alıyor. Geleneksel, yıkıcı ve sofistike duruşun kabul görülüşünün bir yansıması.  Klasik kumaşlar farklı formlar ile spontane bir şekilde harmanlanıyor. Modern ve şık görünümlerin elegant tarz ile buluştuğu kıyafetlerde rengarenk ve yenilkçi duruşu temsil eden stiller yer alıyor.

Pandemi günlerinde hazırlanan bu koleksiyon için yaklaşık 3 aydır çalışan kalabalık bir ekip var. Özellikle el işi detaylar dikkat çekiyor. Minimal Nihan Peker kadının biraz daha ışıldadığı ve renklendiği bu koleksiyon ilk kez bu kadar dinamik ve genç.

Koleksiyona özel tasarlanan boya efektli desenlerin yanı sıra şeker pembesi, limon sarısı, turuncu, beyaz ve fuşya gibi bir çok rengi içinde barından koleksiyon yarattığı renk cümbüşüyle enerjik bir yazın habercisi. Sofistike görünümün farklı dokular ile birleştiği koleksiyonda sade ve şık görünümler dikkat çekiyor.

Koleksiyonda büyük etek formları, fiyonklar ve 3 boyutlu işlemeler en çok dikkat çeken detaylar.

“ Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleşti

Önerilenler

Benzer İçerikler