Natalie Kolyozyan 2021 Sonbahar Kış koleksiyonu

Kategori

  ÖZGÜRLÜĞE Bİ’ADIM

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) defilesi ile rahatlığa dönüş…

Natalie Kolyozyan her kadının özgür ve özel hissetmesini hedefleyen, rahat formları birinci sınıf işçilikle buluşturan ve kaliteden asla ödün vermeyen tasarımlarıyla yoluna bu sezon da çok güçlü devam ediyor. Koleksiyonuna “NOT EQUAL” sloganıyla hayat veren Natalie Kolyozyan aslında çok önemli bir noktaya değiniyor. Koleksiyonun ana teması dünya üzerinde en çok tartışılan fakat çözümlenemeyen konulardan bir tanesi; Kadın-erkek eşitsizliği…

İnandığı şeyleri ve düşüncelerini koleksiyonuna her adımda yansıtan marka ana temasının altını çizerek koleksiyonda fazlaca takım elbiselere yer veriyor ve bu kumaş seçimlerini erkek takımlarında kullanılanlardan tasarlıyor. Sınır tanımayan asimetri ve doku deneyleriyle kadınların giyiminde onların her zaman yanında olmayı hedefliyor. Kadın-erkek eşitliğinin vurgusunu detaylarda saklayan Natalie Kolyozyan koleksiyonunu tasarlarken yakalarda, pantolon paçalarında, eteklerde hatta ürünlerin üzerinde kullanılan düğmelerin renklerinde bile sıralı ya da eşit sayı kullanmıyor…

Modern ve şık görünümlerin yer aldığı koleksiyon farklı dokusu ile öne çıkıyor. Detaylarda saklı güzelliği yansıtan kreasyonda doğal ve minimalist stiller yer alıyor. Özgür ruhu ve güçlü karakteri ile ayakları yere basan dominant kadının yansımalarının görüldüğü kıyafetler göz alıcı özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. 45 parçadan oluşan koleksiyon içinde ipek, yün, kaşmir, viskon kumaşlar barındırırken siyah, gri, mavi, ekru, kahverengi ve turuncu gibi oyuncu renkler görünümlere ekstra etki ve keskin bir tavır katıyor.

Cazibeyi yansıtan stiller, özgün ve cesur duruş sergileyen kusursuz hatlar koleksiyonda yer alıyor. Sofistike kıyafetlerin elegant tarz ile buluştuğu kreasyon Natalie Kolyozyan imzası taşıyor.

Bugüne kadar yarattığı tüm koleksiyonların ortak tavrını rahatlık üzerine kuran marka; kadın-erkek demeden insan figürünün gücünü; maskülen formları feminen detaylarla süsleyerek vurguluyor.

Bu yıl ilk defa dijital platformda gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul moda severlere farklı bir deneyim yaşattı. 

Galataport İstanbul’da çekimleri gerçekleşen Natalie Kolyozyan defilesi  www.mbfwistanbul.com adresinden izlendi.

Sonbahar/Kış koleksiyonundaki bütün parçalarına www.nataliekolyozyan.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. Sezonu Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteğiyle gerçekleşti.

 
 
 
 

Önerilenler

Benzer İçerikler