Nicole Kidman biçimli bukleler ile uyanmayı nasıl başarıyor?

Yatmadan önce saçınıza ne tür bir müdahalede bulunmanız gerektiği saç tipinize ve hedeflediğiniz şekillendirmeye bağlıdır. Göz kamaştıran doğal kıvırcık saçlara sahip olan Nicole Kidman, sabah yataktan kalktığında biçimli bukleler ile uyanmanın sırrını paylaştı. Kidman, uyumadan önce buklelerine eliyle bir miktar saç yağı uyguladıktan sonra saçlarını üç kesitli normal bir örgüyle tek bir kuyruk halinde topladığını, bu şekilde saçlarının dolaşmadan şekilli kıvrımlar halinde kalmayı başardığını açıkladı.

Spor yapıyorsanız ya da yatakta sık sık dönen biriyseniz saçınıza çok fazla stres uyguluyorsunuz demektir. Bu durumda uzmanlar örgüyü öneriyor. Çok fazla germeden yaptığınız gevşek örgüler saçlarınızın güvende kalmasını sağlıyor. Saç çizgisindeki kırılmayı en aza indirmek için şekillendirme yaparken de saçınızı çok sıkı çekmemeye gayret edin.

Hafif dalgalı bir görünüme kavuşmak isteyen düz saçlılar da saçlarının dokusunu karıştırmak için örgüye yönelebilir. Sabah örgüyü açtığınızda saçınız doğal ve dalgalı bir doku kazanır.

örgü - biçimli bukleler

Uyurken saçları sağlıklı tutmanın diğer yolları


Her ne kadar bu saç tipinize göre değişiklik gösterse de aşağıdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

Durulanmayan bir saç kremi veya maske uygulamak


Kidman bukleleri için saç yağını tercih edse de saç tellerini hasardan korumak için durulanmayan bir saç kremi de uygulayabilirsiniz. Formüllerindeki yumuşatıcılar ve yağlar buklelerinizi daha kaygan hale getirdiğinden, gece boyunca saçlarınızın dolaşmasına engel olur. Özellikle kuru saçlarınız varsa, ekstra nem yüklemek için bir nem maskesi uygulayıp yatmadan önce saçınızı bir duş başlığı veya bone içinde toplamanız yeterli.

İpek veya saten yastık kullanmak


Pamuktan farklı olarak ipek ve saten sürtünmeyi önleyip saçın doğal yağlarını korumasına yardımcı olur, bu da saçınızın çekilmesini, gerilmesini, dolaşmasını ya da kırılmasını engeller. Bu çözüm özellikle daha kırılgan, hasara ve kabarmaya meyilli bukleler için çok önemlidir.

Önerilenler

Benzer İçerikler