Lady Gaga’nın saç stillerinin ardındaki isim: Frederic Aspiras

Frederic Aspiras, dünyanın saçlarıyla en çok oynayan ve göz alıcı saç stilleriyle adından çok söz ettiren Lady Gaga’nın saç tasarımcısı.

Aspiras, dört yıl boyunca Paris Hilton’la tura çıktıktan sonra biraz ara vermeye karar verir ve o sırada Gaga’nın ajansından bir telefon gelir. Konser turu kapsamında birine ihtiyacı olduğunu söylerler. Aspiras’ın yanıtı, “Elbette, neden olmasın, yeni bir saçla oynamayı çok isterim” olur. Ve böylece Lady Gaga ile uzun sürecek yolculuğu başlar. Aspiras, “Monster Ball konseri için bir görünüm yarattım. Sonra bir bakmışız onunla fikirlerimiz havada uçuşuyor ve böylece bir görünümden diğerine birçok imaj yarattık. 

“Gaga ve ben, birbirimizin yaratıcı sesine saygı gösteriyoruz. Öyle bir saygı ki neredeyse onun için yaşamanıza, özel bir bağ kurmanıza neden oluyor. Sizi sürekli olarak daha kreatif olmaya yönlendiriyor. İçimdeki iyi olan ne varsa dışarı çıkarıyor. Arkadaşlar da bunun içindir zaten.”

“O bir sanatçı. Sanatçıyı dinlemek çok önemli, görünümü için gereken ilhamı size doğal olarak getiriyor. Şovlarında hikayeye katkıda bulunan stiller yaratmam gerekiyor. Bazen peruklarda farklı saç stilleri yaratıyorum ve böylece farklı giysilerle farklı saç stillerini deneyebiliyor.”

“En unutulmaz anlardan biri “Bir Yıldız Doğuyor” filmi için Venedik Film Festivali’ndeki görünümüydü. Onu tüylü elbisesi içinde otelden dışarı adım attığı zaman gördüm ve dayanamayıp ağladım, çünkü harikaydı. Tıpkı bir Fellini filmi gibiydi. Kariyerinde çok önemli bir noktaydı. Bu yüzden her şeyiyle kusursuz olmak zorundaydı.” 

“Lady Gaga için stil yaratmak çok keyifli. Bu tamamen müşterinizi tanımak ve nasıl görünmek istediğini iyi bilmekle ilgili.”

“O harika bir insan. Estetiği öyle bir yere taşıdı ki sanatçılar olarak bizi çok iyi temsil ediyor. Onun adına konuşamam ama onun sayesinde kendinden daha emin ve daha rahat bir saç tasarımcısı olduğumu söyleyebilirim.”

“Saç eklentileri rengi açarak saça zarar verme riskini ortadan kaldırdı. Eğer saçın zarar göreceğini düşünüyorsam, stili tam anlamıyla kendi saçı gibi görünecek şekilde perukta yaratıyorum.”

iOS (iPhone) Cep Telefonları ve iPad için Estetica Dergisi:

images

Android Cep Telefonları için Estetica Dergisi:

download

Ne yapabilirsiniz?

Ücretsiz sayılarımıza göz atabilir, güncel sayılarımız için abone olabilirsiniz.

Mevcut Abonelerimiz

Mevcut Estetica abonelerimizin mail adresleri ücretsiz olarak tanımlanmıştır. Erişimde sorun yaşamanız durumunda bizi 02122720270 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.