Kıvırcık Saçta Kakül: Güzelliğinizi İkiye Katlayın!

Kıvırcık, bukleli saçlara sahip olanlar genellikle kakülü denemekten çekinirler. Ancak, iyi bir profesyonelin elinden çıkmış bir kakül buklelerinizi daha da belirginleştirerek yüzünüzü ve ifadenizi iyileştirir. Kıvırcık saçlarda kakülün pek çok avantajı ve güzelliğinize olumlu katkısı vardır.

Kakül yüzünüzü olumlu yönde değiştirir

Doğası gereği, kakülün yüz özellikleriniz ve oranlarınız üzerinde çarpıcı bir etkisi vardır. Yüzünüzü ve ifadenizi yumuşattığını, kalın, koyu kaşlarınızın sertliğini hafifçe dağıttığını, elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirerek vurguladığını fark edersiniz. Fark edebilirsiniz. Nerede kestirdiğinize bağlı olarak, yüzünüzde istediğiniz özellikleri vurgulamak ya da görünümünüzü daha güçlü ya da daha yumuşak yapmak için kakülleri kullanabilirsiniz.

Kakül, bir stil ifadesidir

Saçınızı platin sarısı yapmak ya da daha parlak, dikkat çekici bir renge boyamak gibi, kakül de, ister küt ister biraz daha yumuşak olsun, başlı başına bir stil ifadesidir. Kaküllerinize gereken özeni gösterdiğiniz sürece genel görünümünüzü geliştirmesi kaçınılmazdır. İster kısa ister uzun, kıvrık, yuvarlak veya katlı olsun, işin özü sizde hangi tür kakülün işe yaradığını bulmaktan ve sizi bu konuda doğru yönlendirecek bir kuaföre teslim olmaktan geçiyor.

Levent Akan ile Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Çözümler

Kakül buklelere ekstra hacim ve doku katar

Ekstra hacim ve doku, özellikle bukleler için çok önemlidir. Yüzünüzün ve ifadenizin çok daha  daha ilginç görünmesini sağlar.

Kıvırcık saçta kakül yepyeni bir olasılıklara kapı açar. Kaküller mükemmel bir şekilde uzar; uzayan saçlar ve katlarla birlikte evrilerek gelişir. Saçınız uzadıkça kuaförünüze yaptığınız her ziyaret, kakülünüze her seferinde ufak değişiklikler katarak farklı görünmenizi sağlayabilir. Kıvırcık saçta kakül, daima ince ayarlara ve ufak nüanslara imkan verir.

Bakım kaküllerin cazibesini katlayabilir

Yaz için en iyi 25 kıvırcık model

Kıvırcık saçta kakül, bakım rutininizi ayna anda hem daha kolay hem de daha zor hale getirebilir. Yüzdeki fazla yağı ve teri emdiği için kaküller daha hızlı yağlanır. Bu durumda özellikle saçlarınız çok kıvırcık ise daha sık şampuanlamanızı gerektirebilir. Yıkamalar arasındaki süreyi uzatmak için Kérastase Fresh Affair gibi etkili ve güzel kokulu bir kuru şampuandan faydalanabilirsiniz. Her iki- üç haftada bir kaküllerinize yeniden şekil verdirmeniz, başta elde ettiğiniz güzel ve cazip görünümü korumanızı sağlar.

Kıvırcık saçlara sahipseniz, sıradanlığı kırmak için kaküllere bir şans verin! Bunu yaparken de kendinizi profesyonel ve güvenilir bir kuaförün ellerine bıraktığınızdan emin olun.

Önerilenler

Benzer İçerikler