Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

Tüm şampuanlar her saç tipi için uygun değildir. Bazıları yağlı saç derilerini hedefleyen köpük düzeyi yüksek formüllere sahipken, diğerleri daha hassas bir yıkama içindir ve nemlendirici besinlerle aşılanmıştır. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahipseniz, uygun formülü bulmak daha da zor hale gelebilir. Özellikle, marketlerde satılan şampuanlar, sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamakta yetersiz kalabilir. Bunun için kuaförlerin de kullandığı ve salonlarda satışı yapılan, kıvırcık saçlar için özel olarak formüle edilmiş daha profesyonel ürünlere yönelmeniz, saçlarınızla ilgili daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Kıvırcık saçlı iseniz kesinlikle sülfat içeren şampuanlardan uzak durmalısınız. Sülfatlar saçı çok kurutur. Böylelikle, kıvırcık saç telleriniz zarar görür, saçınız elektriklenip kabarmaya ve kırılmaya daha yatkın getirir. Kıvırcık saç bakımı çok önemlidir. Özellikle, nemlendirici saç bakım ürünleri kullanmanızı öneririz. Lakin aşırı nemlendirmenin bukleleri ağırlaştırabileceğini de ekleyelim.

Hangi ürünü kullanmanız gerektiği konusunda işinizi kolaylaştırmak için size önereceğimiz seçeneklerden bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar için En İyi Şampuanlar

Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Şampuan

Kıvırcık

Aveda Be Curly Şampuan - Kıvırcık Saçlar

Bukleleri yatıştırırken aynı zamanda belirginleştiren, saçı derinlemesine temizleyen arındırıcı bir şampuan. Dalgalı ve kıvırcık saçlar için geliştirilen şampuanın içeriğindeki buğday proteini ve organik Aloe bileşimi, saç ıslakken aktive oluyor. Maksimum etki için Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Saç Kremi ile birlikte kullanmanızı öneririz.

Elektriklenmeyi önleyen ve saça parlaklık kazandıran bu şampuanı saç ve saç derisine masaj yaparak uygulayın.

Satın almak için tıklayın.

Kerastase Curl Manifesto Bain Hydration Douceur Saç Banyosu

Kerastase Curl Manifesto - Kıvırcık Saçlar

Her şeyden önce, kıvırcık saçlar için çok ideal bir ürün olduğunu söyleyerek başlayalım. Dalgalı ve kıvırcık saçlar için özel olarak geliştirilen ve profesyonel lüks bir bakımı sunan ürün, Manuka Balı, Seramid, Gliserin ile formüle edilmiş kremsi ve hafif bir dokulu şampuan. Saçtaki doğal yağ dengesini korumaya yardımcı oluyor. Böylelikle sağlıklı bir saç derisi için gerekli ortamı hazırlıyor. Saçta ağırlık hissi bırakmadan saçı nemlendirip arındırıyor. Üstelik silikon, sülfat, paraben, renklendirici ve mineral yağ içermiyor.

Parmak uçlarınızla saç derinize hafifçe masaj yaparak uygulayın. İkinci uygulamadan sonra daha yoğun bir köpük oluşumu sağlayarak saç köklerinden uçlarına kadar daha etkili bir arındırma yapmanızı sağlıyor.

Satın almak için tıklayın.

Özel içeriği kıvırcık saçlar için neden önemli?

Değerli Manuka Balı

Manuka Balı eşsiz onarıcı özellikleriyle bilinen güçlü ve nadir bir baldır. Medikal alanda yoğun olarak kullanılır. Mineral, besleyici ve doğal şekerlerle zengin Manuka Balı, kıvırcık ve dalgalı saçlarda besleyiciliği artırır. Ayrıca kuru saçların canlılığını ve parlaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Seramid

Seramid, kırılgan saçın boşluklarına kusuruz bir şekilde yerleşir. Saça yumuşaklığını, pürüzsüzlüğünü ve gücünü geri kazandırmak için saç bağlarını güçlendirir.

Gliserin

Bitkisel kökenli gliserin saçı nemlendirmeye, saça kökten uca bakım yapmaya yardımcı olur.

Davines Love Curl Kıvırcık ve Dalgalı Saç Şampuanı

Davines Love Curl

Dalgalı ve kıvırcık saçları yumuşatarak buklelerini belirginleştiren bu şampuan, içeriğindeki yağ ekstreleri sayesinde saçın yumuşak ve parlak olmasını sağlıyor. Ek olarak, şampuanlama sonrasında bukleleriniz formunu korur. Ayrıca, ürün saçlarınızın düğümlenmesini de önler. 5,4 pH değeriyle cildi yormadan nazikçe bakımını yapar. Daha güçlü bir etki için, şampuandan sonra Davines Essential Haircare Love Curl Saç Kremi kullanmanızı öneririz.

İçeriği kıvırcık ve dalgalı saçlar için neden önemli?

Zeytinyağı peg-7 esteri, yumuşatıcı ve koruyucu bir yağdır.

Olive amfo asetat, etkili fakat aşındırıcı olmayan temizleme etkisine sahiptir.

Mitrus ağacı ekstresi, saça nem verir. Bukleleri kuvvetlendirir, Baş derisini yumuşatır.

Satın almak için tıklayın.

Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Şampuanı

BC nem yükleme şampuanı

Kıvırcık saçlar daima kurumaya yatkındır. Özellikle kuru, kırılgan, kalın telli, kıvırcık ve dalgalı saçlar için önerdiğimiz bu şampuan, silikon içermiyor. Formülü, saçı ve saç derisini nazikçe temizlerken nemi saça hapsederek nem kaybını engelliyor ve saça fazladan nem sağlıyor. Cell Perfector Teknolojisi, saç yüzeyini pürüzsüz hale getirip saçın her teline esneklik, hareketlilik ve parlaklık kazandırıyor.

Satın almak için tıklayın.

Alterna Caviar Elektriklenme Önleyici Şampuan

Daha önce de belirttiğimiz gibi kıvırcık saçın en büyük problemlerinden biri kabarıp elektriklenmesidir. Saçtaki nem seviyesini kontrol ederken nazikçe temizleyerek elektriklenmeyi önleyen Alterna Caviar Elektriklenme Önleyici Şampuan’ı deneyebilirsiniz.

Paraben içermeyen şampuan, 72 saate kadar saçların pürüzsüz ve yumuşak kalması için nemi kontrol eden tescilli “Climate Shield” (İklim Kalkanı) Kompleksi ile formüle edilmiştir. Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin içeriğindeki saf Havyar özü, proteinler, mineraller ve A, C ve D Vitaminleri saçın yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde iyileştirmeye yardımcı olur. Ek olarak, kullanır kullanmaz saçlar çok daha kolay kontrol edilebilir hale geliyor. Özellikle kuru ve mat saçlar için önerdiğimiz ürün; Habeş, Kamelya ve Avokado yağlarının besleyici karışımı ile saçı şekillendirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor, saça gücünü ve parlaklığını geri kazandırıyor.

Satın almak için tıklayın.

Insight Anti Frizz Nemlendirici Şampuan

Kıvırcık, kuru ve yönetimi zor saçlar için özel bir bakım sunan bu şampuan, içeriğindeki doğal özlerin yatıştırıcı özellikleri sayesinde elektriklenmeyi önlüyor ve saç telini derinlemesine nemlendiriyor. Ayrıca, ilk uygulamadan itibaren saçlarınıza daha ipeksi ve parlak bir görünüm kazandırıyor. Üstelik, paraben, silikon, mineral yağ ve renklendirici içermeyen formülü ile kullanıcı dostu bir ürün.

Temel İçeriğinde Organik Keten Tohumu Ekstresi ve Kabarma Karşıtı Phytocomplex (Kakao Yağı, Pamuk Yağı, Kenevir Yağı) bulunuyor.

Satın almak için tıklayın.

Önerilenler

Benzer İçerikler