Kendinize zaman yaratın

Kendinize zaman yaratın

Çeşitli iş yoğunlukları ve gündelik hayat kaygıları insanın kendinden uzaklaşmasına ve verimliliğinin bozulmasına neden olur. Kendinize zaman yarattığınız takdirde ise hem işte hem de sosyal hayatta verimliliğiniz artacaktır. Kendinize nasıl zaman yaratacağınıza dair birkaç ipucu:

saç, tasarım, moda, sanat, koleksiyon, kuaför

– Hayatınızın temposunu bir monotonlaşmaktan kurtarmak için küçük değişikliklerle düzenleyin: Her sabah aynı saatte kalkmak yerine haftanın bir günü bir saat kadar erken kalkın ve sizi rahatlatacak bir şey yapın. Mesele gazete okumak, resim yapmak, sevdiğiniz bir kahvaltıyı özenle hazırlamak örnek gösterilebilir.

– Tatil günlerinizde çok uyumaktan kaçının! Uyumak insanı dinlendirir, evet fakat fazla uyumak ve bütün günü yatakta geçirmek sizi dinlenmiş değil daha hasta hissettirecektir. Bu sebeple tatil günlerinizin tamamını yatakta ya da bir kanepede geçirmemeye özen gösterin. Dışarı çıkın ve en sevdiğiniz kahveciye uğrayın. Hiçbir şey yapmak istemiyorsanız dahi 20 dakikalık bir yürüyüş size iyi gelecektir.

– Mesai saatinizi tamamladıktan sonra hobilerinize vakit ayırın. Bir hobiniz yoksa dahi hoşlanacağınız bir şey bulmaya çalışın. Böylece hayata dair motivasyonunuzu hiçbir şey bozamaz.

– İş saatleri içerisinde yorulduğunuzu hissettiğinizde ya da sinirleriniz herhangi bir nedenden dolayı gerilmeye başladığında hemen hoşunuza giden bir müziği kulaklıkla ve yüksek sesle dinleyin, kendinize çay ya da kahve yapın. Olumsuzluklardan uzaklaşmak sinirlerinizi gevşetecektir. 

Yürüyüş, spor, alışveriş, kitap okumak, dergi okumak ve benzeri aktiviteleri hayatınıza geçirin ve sadece zevk almak için yapın… Böylece hem zamanınızın her şeye yettiğini hem de verimliliğinizin arttığını göreceksiniz…

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975