Renk dosyasından özetler – 1

Kuaförlüğün renkli dünyası

Renk dosyasından özetler – 1

Renklendirme konusunda gerek ürünlerle gerekse eğitimlerle son 5 yılda büyük bir sektörel devrim gerçekleşti. Bütün markalar renklendirme ürünlerine ve eğitimlerine göz ardı edilemez bir pay ayırdı ve çeşitli eğitim yatırımları ile kuaförlere en kaliteli hizmeti vermesi noktasında bir yarışa girdi.

Tecrübe, sanat, teknik ve yeteneğin buluştuğu renklendirme servisleri günümüzde bir salonun fark yaratmasında rol oynayan en büyük etken. Bu kadar özen gösterilmesi gereken bir konuda firmalar da her zaman hedeflerini ileriye taşıyor ve bu konuya daha çok özen gösteriyor. Biz de renklendirme servislerinde değişen tüketici alışkanlıkları, teknolojik gelişmeler, yeni servisler ve ürünler üzerine renklendirme konusunda uzman  markalardan bilgiler aldık ve bir renk dosyası oluşturduk. 

saç ,tasarım ,moda ,renk ,boya ,kuaför

Aveda için Murat Noyan renklendirme hakkında şu bilgileri paylaştı:

‘Renklendirme konusunda hem salon misafirlerinin bekletilerinde, hem de bu beklentileri karşılamak için kullandığımız  ürünlerin teknolojilerinde büyük değişimler gözlemliyoruz. Saç modasını ele alırsak; trendleri belirleyen tanınmış simaların saçlarındaki ani ve çarpıcı değişikliklere, bloggerlar ve bloggerların takipçileri üzerindeki etkisi de eklenince ortalık bir anda toz duman olabiliyor. Mesela Rihanna’nın griye boyanmış saçları çok hızlı bir şekilde trend oldu ve kuaför salonlarında ellerindeki akıllı telefonlardan gri saç tonlarını gösterip kuaförlerinden de aynı rengin kendilerine yapılmasını isteyen çok sayıda misafirle karşılaşmaya başladık. Sonrasında pembe, turkuaz, mor gibi yapılması göreceli olarak zor, yüksek seviyede teknik bilgi ve beceri gerektiren renkler popüler oldu. Geçmişte bu renkleri saçlarına sadece kaynak takarak kullanmaya cesaret edebilen az sayıda salon misafiri varken, bugün çok daha fazla kişi saçlarının tamamını bu renklere boyatmaya cesaret edebiliyor. Tabii böyle radikal renk değişimlerinin tadını çıkararak kullanabilmek sadece yüksek teknolojiye sahip renklendirme ürünlerinin kullanılması ile mümkün olabiliyor. Kalıcılık saç boyası için vazgeçilmez bir kriter. Her marka farklı teknolojiler ile bunu sağlamaya çalışıyor. Aveda olarak biz bu konuda doğanın sanatından ilham alıyor ve saf bitki özlerinin gücünden faydalanıyoruz. 

Her geçen gün daha fazla salon misafiri doğal içerikli saç ürünlerine yöneliyor. Son lansmanımız olan Aveda Full Spectrum Deep saç boyası %93 doğal türevli olup üst düzey performans bekleyen kuaför ve salon misafirlerinin tüm beklentilerini karşılıyor. Bu ürün kalıcı beyaz kapatma gücünün yanında, yüksek seviyede açma gücününe de sahip. En yoğun küllü sarıdan en canlı kızıla kadar tüm renklere doğanın sanatından ilham alarak ulaşmak harika bir şey. Ancak  renklendirme konusunda gerçek bir uzman olmanın ve güncel kalmanın yolu, eğitim için zaman ve gerektiğinde bütçe ayırarak kendimize yatırım yapmaktan geçiyor. Eğitim bir renklendirme uzmanının her zaman başarılı olmasının en önemli anahtarıdır.

Haberin devamı için Estetica Dergisi Renk Sayısına göz atabilirsiniz.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975