fbpx

Kelebek Saç Kesimi: Hem Uzun Hem Kısa Kullanım

Kelebek saç kesimi – Sol: Instagram @jennlinton, Sağ: Instagram @evelynkinsellahair

Uzun saçlardan vazgeçmeye yanaşmayanlar için çok ideal bir kesim olan yeni Kelebek saç kesimi
çok katlı saçlarla mükemmel bir kelebek etkisi yaratıyor. Kesimin ön kısmında açık ve ortadan ayrılmış kaküllerle birlikte, kaska benzer bir etki yaratmak üzere öndeki saçlar çene hizasına ulaşıyor.

Arka kısım daha uzun tutulabilir ve hafifletilebilir. Bu sayede alçak bir atkuyruğu ya da topuz oluşturmak istediğinizde, ön kısmın tamamı serbest kalır, böylece orta boy bir saç görünümü vererek yüzü mükemmel bir şekilde çerçeveliyor.

Kelebek saç kesimi, çok uzun saçlara yeni bir boyut getirerek toplandığında bob saç görünümü elde etmenizi sağlayan en güncel kesim. Çok yönlü kullanımı nedeniyle, kadınlar tarafından da çok rağbet görüyor. Bob saç kesimine özenen ama saçlarını kısaltmak istemeyenler için tasarlanan bu yeni saç modeli, sert bir değişime başvurmadan mükemmel bir bob’u da deneyimlemenizi sağlıyor. Boyu koruyarak saça hareket ve hacim kazandırıyor.

Eğimli bir şekilde perdelenmiş bir kakülle başlayıp oradan açılırak devam eden kesimin bu özelliği, maksimum hacim ve hareketi korurken yüzün etrafında bir çerçeve oluşturur. İlhamını 70’lerden alan bu güncel kesim, toplandığında saçın gerçekten kısa olduğu izlenimini yaratarak, minimum çabayla sahte bir bob elde edilmesine, böylece görünümünüzü istediğiniz sıklıkta değiştirebilmenize imkan tanıyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz