Eco-Salon Olmanın İşinize Katma Değeri Ne?

Çevre dostu kuaför salonu ne anlama geliyor ve işinize katma değeri ne? ECO-Salon olmak ve sürdürülebilirlik, salon endüstrisinde son birkaç yıldır moda sözcükler haline geldi, ancak bu sadece bir trend olmaktan çok daha fazlasını ifade ediyor; bu bir sorumluluk.

Güzelliğin bir bedeli var. Kuaför ve güzellik salonlarının gezegenimizin sağlığı üzerindeki etkisi büyük. Sürdürülebilir salon trendine öncülük etmek işletme sahipleri olarak size kalmış.

Eko-salonlar dünya çapında giderek daha popüler hale geliyor. Çevreci olmanın faydaları, harcadığınız çabaya ağır basıyor. Yalnızca daha sağlıklı bir çevreye katkıda bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda paradan tasarruf edecek ve yeni müşterilerle tanışacaksınız.

Sürdürülebilir bir salon olma yolunda hangi adımları atmalısınız?

1) Işıklarınızı eko-koruyucularla değiştirin

led


Akkor ve floresan ampulleri ışık yayan LED (diyot) ışıklar ile değiştirin. LED ışıklar, akkor aydınlatmaya göre %75 daha az enerji kullanır ve 25 kat daha uzun süre dayanır. LED’ler büyük bir ön maliyet olabilir, ancak yaklaşık 25 kat daha uzun süre dayandıkları için uzun vadede paradan tasarruf edersiniz. Belirli bir süre boyunca herhangi bir haraket algılamadığı takdirde otomatik olarak kapanan hareketle tetiklenen ışıklar da mevcut.

2) Su tasarrufu yapın
Musluklarınızı yalnızca gerektiğinde çalıştırın. L’Oréal Water Saver ya da EcoHead Duş Başlıkları gibi su tasarruflu ürünler, suyu korumak ve tasarruf yapmak için harika bir yatırım. Musluk ve tesisatınızda sızıntı olup olmadığını mutlaka bir tesisatçıya kontrol ettirin. Yavaş damlamalar ayda tonlarca atık suya katkıda bulunabilir, bu da cebinize ve çevreye zarar verir.

L'Oreal Wetar Saver
L’Oréal

3) Salonunuzun atık imha yöntemleri konusunda bilgi sahibi olun
İsraftan kaçının. Salonunuzu iyi geri dönüşüm sistemleriyle donatın. Bölgenizde atıklarınızı alıp değerlendirebilecek atık dönüşüm şirketleri olup olmadığını araştırın. Böylece atıklarınızın makul ve daha sonra fayda yaratabilecek şekilde bertaraf edildiğinden emin olabilirsiniz.

4) Geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir ürünleri seçin
Alüminyum folyolar, yoğun bir günde salondaki çöp kutularını hızla doldurur. Bu nedenle geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış folyolar kullandığınızdan emin olun. Eco-salon olmak istiyorsanız, mutlaka çevre açısından güvenli, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış veya atıkları azaltmak için yeniden kullanılabilen ürünlere öncelik verin. Bunu müşterilerinize de tanıtmayı unutmayın.

tasarruf

5) Salon havlularını verimli bir şekilde yıkayın
Çamaşır makinesi, içerdiği çamaşır yüküne bağlı olarak daha fazla enerji ve su tüketebilir. Bu, su tasarrufu yapmanın ve CO2 emisyonlarını azaltmanın basit bir yoludur. Enerji verimli bir çamaşır makinesine yatırım yapmak başta ekstra maliyet gibi gelebilir, ancak elektrik faturalarınızda verdiğiniz parayı geri aldığınızı görürsünüz. Piyasada lekeleri temizlemek için daha az su ve sabun kullanan çamaşır deterjanları da bulunuyor. Bazı müşteriler aşırı ağartılmış ve yıkanmış havlulara karşı hassastır, bu nedenle daha doğal bir deterjan seçtiğinizden emin olun.

Önerilenler

Benzer İçerikler