Jen Atkin ile Saç Şekillendirme ve Trendlere Dair İpuçları

Dünyanın en çok konuşulan kadınlarının başında gelen Kardashian ve Jenner kardeşlerin kuaförü olan Jen Atkin, saç bakımı ve şekillendirme ipuçları ile 2021 sonbahar saç trendlerini paylaştı.

Kuaför, girişimci ve influencer Jen Atkin, Instagram’da 4 milyonu aşkın kişi tarafından takip ediliyor. Müşterileri arasında Gigi, Bella Hadid ve Hailey Bieber gibi birçok ünlü yer alıyor. Kendi saç bakım markası Ouai ‘yi kurdu.

Müşteriler kışın bakım rutinlerini nasıl değiştirmeli?

Jen Atkin: Kışın hava büyük bir rol oynuyor. Doğru fön makinesi aparatını kullanmak saçınıza yardımcı olacaktır. Kütikül soğuk bir fön makinesi ile yumuşatılır, böylece saç güzelce, pürüzsüz bir şekilde uzanır. Ancak şampuandan maskeye, doğru ürünler kullanmak önemli. Müşterilerin uygun bir şampuan, saç kremi ve saç bakımına, şekillendirme araçlarına, bitiş kremlerine, saç yağına yatırım yapmalarını öneriyorum. Ancak daima kendi saç tiplerine göre geliştirilmiş bir ürün tercih etmeliler.

En iyi saç bakımı ipuçlarınız nelerdir?

Jen Atkin: İki farklı şampuan kullanın. Yağlı bir saçınız ve kuru uçlarınız varsa, bu şimdiye kadarki en iyi ipucu. Saç kremi ve maskeler saç derisine ait değildir. Uçan saçları yatıştırmak için bir diş fırçasına saç spreyi sıkarım. Saç çizgisinde hacim yaratmak için doğrudan saç diplerinize kuru bir şampuan püskürtün. Ya da ellerinize püskürtüp saç diplerinize sürün. Ayrıca bir fırçanın üzerine hafif bir saç spreyi sıkabilir ve saçınızı baş aşağı alttan üste doğru tarayabilirsiniz.

En büyük stil hataları nelerdir?

Jen Atkin: Fön çekerken hava akımının gücünü veya ısıyı kullanmak zorunda değilsiniz.

Şu anda hangi trendlerden söz edebiliriz?

Bella Hadid - Jen Atkin
Bella Hadid (Onstagram @jenatkin)- Sonbahar boyunca doğal dokulu sağlıklı saçlar trend olmayı sürdürecek.
Linde Evangelista
Linda Evangelistanınki (Instagram @lindaevangelista)
gibi kısa saç modelleri daha da rağbet görebilir.

Jen Atkin: Doğal Dokular ve Sağlıklı Saçlar. Tepeden tırnağa saça ve cilde özen göstermek ve her ikisini de bolca nemlendirmek. Sonbaharda parlak, ışıltılı saçlar göreceğiz. Saç aksesuarları Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler. Klipsli ve küçük atkuyruklu, şakaklarda sevimli küçük boho örgüler. Pandemi bittiğinde 1920’lerde veya ABD’deki Büyük Buhran sonrasında yaşananlara benzer eğlenceli renkler, kesimler ve saç modelleri göreceğimize eminiz. İnsanlar kendilerini yeniden ifade etmek isteyeceklerdir. At kuyruğu ve üst örgülerden bıkacaksınız. Christy Turlington ve Linda Evangelistanınki gibi daha kısa saç modelleri bekliyorum. Ancak balyaj da sık sık tazelenmesi gerekmediği için popülerliğini korumayı sürdürecek.

Önerilenler

Benzer İçerikler