Jawline Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Kategori

Çene yapısında bozukluğu olan kişilerin çözüm yolu olarak başvurduğu, yüz hatlarını daha çekici ve cazip hale getiren jawline dolgusu özel bir estetik işlemidir. Çene altı sarkıklara, anormal çene büyüklüğüne veya istenmeyen küçük çenelere sahip kişiler genellikle yüzü ile daha uyumlu bir çene hattına sahip olmak için bu dolgu işlemini yaptırırlar. Bunun yanı sıra belirgin bir çene yapısına sahip olmak isteyen kişiler de estetik görünüme sahip olmak için çene dolgusuna başvururlar. Peki ameliyatsız yapılan bu estetik işlemi nedir? Nasıl Uygulanır?

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgusu, çenenin en uç kısmından kulak önlerine kadar seyreden mandibular kemiğe uygulanan bir estetik operasyondur. Yüz hatlarının her iki bölmesine de uygulanan bu işlem ile birlikte çene çizgisi belirginleşir ve yüz şekline uygun daha estetik bir görünüm elde edilir. Bu sayede çenesi daha geride veya önde olan, hacim eksikliğine sahip kişiler rahatsız oldukları olumsuz görünümden kurtulurlar. Son zamanlarda bahsettiğimiz bu çene dolgusu oldukça popüler estetik uygulamalar arasında.

jawline dolgusu çene estetiği

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu farklı enjeksiyon çeşitleri ile birlikte yapılmaktadır. Enjeksiyon sırasında kullanılan dolgu maddesi de farklılık gösterebilir. Bunlar hyalüronik asit, yağ hücreleri veya sığır kolajeni gibi farklı dolgu maddeleri olabilir. Çene dolgusu operasyonu için önemli olan anestezi altında kalmadan uygulanabilmesidir. Tabi bu süreçte kişi anestezi alarak ameliyatın gerçekleşmesi isteniyor ise lokal anestezi uygulanması da mümkündür. Jawline dolgusu operasyonu esnasında tercih edilen dolgu maddesi çene ucundan kulak bölgesine kadar olan bölgeye enjekte edilir. Yapılan işlem genellikle 10 ile 20 dakika arasında tamamlanmaktadır. İşlemler bittiği takdirde kişi artık istediği çene görünümüne kavuşmuş, belirgin çene hatlarına sahip olmuş demektir.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mı?

Çene hatlarının belirginleşmesi ve yüz şekli ile uyum sağlaması için yapılan dolgunun kalıcılığı kişinin dokusuna ve kendi özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak ortalama bir kalıcılık süresi verilecek olursa bu süre 1 yıl ile 18 ay arasında değişebilir. Operasyon sonrası bölgede bir ağrı ve ödem birikimi oluşabiliyor. Fakat bu ağrılar çenenin oturması ve dokular ile uyum sağlamasıyla birlikte bir hafta içerisinde etkisini kaybeder. Yapılan jawline dolgusu eğer kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asit ise 24 saat içerisinde de geri alınabilir.

Önerilenler

Benzer İçerikler