fbpx

İpek Eşarp ve Bandanalar 2021 Yazını da Renklendiriyor

Kategori

Eşarp, saç bandı ve bandana seçenekleri 2021 yazında da farklı bağlama şekilleriyle sezonun en renkli aksesuarları arasında yer alıyor. Farklı kültürlerde farklı biçimlerde bağlanan dünyanın bu en eski aksesuarı son yıllarda eski ihtişamına yeniden kavuştu. 

1960’ların retro, etnik kültürlerinde, pin up kızlarında ve eski film yıldızlarında görmeye alışık olduğumuz saç bantları, eşarp ve bandanalar Londra ve Milano’dan Paris ve New York’a, modanın kalbinin attığı tüm podyumlarda ihtişamlı kumaşlar ve çarpıcı renklerle her yıl güncelleniyor.

Instagram @blametheapple

Türkiye ve dünyadan da pek çok ünlü ismin göz alıcı renklerde, baskılı versiyonlara çok rağbet gösterdiğini görüyoruz. Bilinen sayısız renk, baskı, kumaş ve bağlama şekli var. Her yıl bağlama şekilleri ufak değişiklikler gösterse de çok sevdiğimiz, özellikle de yazın vazgeçemediğimiz bu aksesuarı kolay kolay bırakamayacağa benziyoruz. 

Alina Boz, Instagram

Eşarplar Bu Yaz Büstiyer Ya da Bluz Olarak da Kullanılabiliyor

Audrey Hepburn kadar zarif ya da asi, boho şık ya da çingeneleri andıran stillerde kullanabildiğimiz eşarp ve bandanalarla yapabileceklerimiz, aslında tamamen bizim yaratıcılığımıza kalmış!

büstiyer

Artık ünlüler, influencer’lar ve tüm İnternet ipek eşarplarla renklenen görünümler etrafında dönüyor. Üstelik de çok fonksiyonlu. Bazen stilize bir şıklık için kullandığımız, bazen de yıkamaya üşendiğimiz ya da bir türlü şekil veremediğimiz saçlarımızı gizlemek için başvurduğumuz bir kurtarıcı.

Instagram @hula.studios

İster lüks görünmek ister kötü bir saç gününü gizlemek olsun, tek başına ipek ya da saten bir eşarp aracılığıyla tüm görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Bazen de büyük ipek eşarplar, kolsuz üstlere dönüştürülerek bambaşka moda ifadeleri şeklinde karşımıza çıkıyor. 

Beren Saat, Instagram

İpek ve Saten

Saten ve ipek eşarp 2021 yazının en büyük trendlerinden biri. Yüz şeklinize ya da stilinize bağlı olarak, bandana, başörtüsü, boyun atkısı ve hatta üst olarak kullanılmak size kalmış. Hayal gücünüzün yapabilecekleri sınırsız!

Aslıhan Gürbüz, Instagram

Büyükannelerimizin Bağlama Stili Geri Dönüyor

Saten eşarp takmanın sayısız yolu var ama bu yılın modası özellikle çene altında gevşek biçimde bağlamak ya da başörtüsü şeklinde takmak. Bu yaz büyükannelerimize biraz daha benzeyebiliriz.

Instagram @mantility

60’ların Hollywood yıldızlarında görmeye alışık olduğumuz şekilde bağlanan başörtüleri 2021 kışına damga vurmuştu. Ancak, yazın hepimiz biraz rahatlamak ve sıcak havadan dolayı kapanmak değil, açılmak istiyoruz.

Alexa Chung
Alina Boz, Maraşlı

İşte ipek ve saten eşarplardan vazgeçemeyen ünlüler:

Dediğimiz gibi, kullanabileceğiniz ve bağlayabileceğiniz sayısız seçeceği internette bulabilir ve kendi zevkinize ve stilininize uygun olanları deneyebilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz