HAKAAN YILDIRIM 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Kategori

Yaratıcı ve özgün stiller

Şık ve sade bir hava

HAKAAN YILDIRIM 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu Galataport İstanbul Postanesi’nde gerçekleştirilen defilesi ile dijital olarak hayata geçen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, www.mbfwistanbul.com resmi internet sitesi üzerinden moda severlere sunuldu.

HAKAAN YILDIRIM 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Modern silüetler

Hakaan Yıldırım 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonu sadece normun dışındakinin ötekileştirilişini değil, dahil olanın da ötekileştirilişinin normalleştirilişini derinlikli bir şeffaflıkla anlatıyor.  Farklı konsepti ve minimal dokunuşları ile koleksiyonda ruhunu özgür bırakan duruşu ile güçlü kadının yansıması görünüyor.  Sade ve şık stiller, pastel renkler, doğal görünümle kıyafetlerde öne çıkıyor. Modern dokular ile zenginleşen stiller koleksiyonda dikkatleri üzerine çekiyor. Birbirinden değişik materyellerin birleşmesi ile kendine özgü bir hava yaratan modacı iddialı görünümlere imza attı. Enerjisi, dinamik yapısı ile fark yaratan koleksiyonda zamansız kıyafetler yer alıyor. Sıradanlıktan uzak, maskülen ve feminen görünümlerin bir arada kullanıldığı parçalar dikkatleri üzerine topluyor. Hakan Yıldırım, çarpıcı ve göz alıcı havasıyla benzersiz stiller yaratıyor.

Bir sanatçı, bir sanat eseri, bir koleksiyon içinde olduğu zamanı, tüm zamanları anlatmalı, çözülemeyeni çözmeli, entelektüel bir perspektif ile dahil etmeli dışarıya atılanı, noktaları birleştirmeli, dünya gibi tam bir daire oluşturmalı diyor Yıldırım.

Konsept hemşire şapkaları

Koleksiyonda bulunan hemşire şapkaları dahiliyetçi bir pandeminin anlatımı değil. Tasarımcı için modeller ötekileştirileni, halkanın dışına itileni betimliyor. Bu koleksiyon hasta ile şifacıyı, tamir edilememiş ile tamirciyi bir halkaya tamamlıyor. Günümüzde yaşanan durumları açık ve net bir şekilde parçalara entegre eden modacı özgün ve yaratıcı stiller yaratıyor. Herzaman kendi çizgisini koruyan yapısı ile detaylarda saklı güzelliği anlatıyor.

Çok yönlü

Tasarımcı bu koleksiyona içimizdeki gizli isteği, istemeyi dikiyor. Korselerin içindeki erkek iç çamaşırları, spor ayakkabılarının içindeki topuklular ile, sütyenleri dekontstrükt ederek ceketlerin üzerine yapılandıran, takımları tulumlara hastalandıran tasarımcı ilk defa alışık olduğumuz ve eskimiş; femineni maskülenleştiren perspektifi; insan doğasına, doğamıza, çok yönlülüğümüze tercüme eden bir koleksiyonla devrim gerçekleştiriyor. Biz ve sizi hepimize tercüme ediyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. Sezonu, Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz