fbpx

Renklendirme Trendleri: Gölge Dipler ve Eritme Tekniği

Aşırı çıkmış dipler, Covid-19 pandemisi dolayısıyla salonların kapatılmasından bu yana süregelen bir trend, ancak karantina sürecinde kadınlar arasında yaygınlaşan yeni bir akım var: İster gölge tekniğiyle ince bir kontrast, ister cesur ya da klasik bir renk tonu olsun, renklendirme uzmanları, son zamanlarda doğal olarak uzamış saç diplerini, ünlüler ve modeller üzerinde gördüğümüz stillerle uyumlu görünümlere dönüştürüyorlar. Gölge saç dipleri trendi bir süredir varlığını sürdürüyor. Karantinadan sonra herkes normalde düzenli olarak boyanan saçlarının uzamasına ve diplerde doğal saç renginin ortaya çıkmasına şahit oldu, bu da doğal bir gölge etkisi yarattı. 2020 sonbahar ve 2021 kış saç renklendirme trendlerinde öne çıkan iki teknik: Gölge Dipler ve Eritme Tekniği.

Gölge Dipler

Saç Renklendirme Trendleri: Gölge Dipler

Kalan saçın daha açık, diplerin ise daha koyu renk olmasıyla görsel olarak bir gölge yaratılıyor. Gölge saç dipleri trendini müşterileriniz de sevecekler, çünkü bu saç çok az bakım gerektiriyor ve diplerde saç uzadığında dahi düzgünce şekillendirilerek zahmetsizce şık bir görünüm elde edebilmelerini sağlıyor.

2000’li yılların iki tonlu saç stillerinden esinlenen görünüm, başın üst kısmının saçın geri kalanından önemli ölçüde farklı bir renk olmasıyla kendini gösteriyor.

Müşterinin saç diplerine daha koyu veya daha canlı bir gölge uygulayıp saçın geri kalanını farklı bir tonda tutan bu trend, saçlar ciddi miktarda uzadığında çok cesur görünümlere yer açabiliyor. 

Gölge Dipler

Daha doğal tonları tercih edecek olanların yanında kimi müşterileriniz de limon yeşili saç dipleriyle adından çokça söz ettiren şarkıcı Billie Eilish gibi sınırları zorlamak isteyebilir. Kahveden bakıra, siyahtan maviye ya da maviden siyaha pek çok geçiş yaratılabilir. Müşterinin doğal saç rengine saygı göstermek için yarı kalıcı toner kullanmalısınız.

Gölgeleme ve Eritme Tekniği

Gölgeleme ve Eritme Tekniği

Gölge saç diplerine benzer görünse de, dip eritme ya da bulaşk dipler olarak adlandırılan teknik daha harmanlanmış bir etkiye sahip. Aynı derecede az bakım gerektirir ve sonuç daha şıktır. Eritme tekniği, koyudan açık renge geçiş sağlayan kusursuz bir efekttir. Balayajın vurgularını saç derisine yaklaştırarak doğal ve açık renk arasında bir ara renk uyguluyorsunuz, bu da daha boyutlu ve doğal bir görünüm yaratıyor.

Gölgeleme ve Eritme Tekniği

Bu yeni saç renklendirme trendleri 2021 kışı boyunca da sıkça karşımıza çıkacak.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz