Bacak İnceltme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kategori

Bacak inceltme estetiği hem erkek hem kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik türüdür. Kadınların daha ince ve güzel görünüme sahip bacaklara sahip olmak istemesi ve erkeklerin bacak kaslarının ortaya çıkmasını istemesi onları bacak ve kalça inceltme ameliyatlarına yönlendiriyor. Bu isteklerin yanı sıra bacak estetiği yaptırmak için yapılan başvuru sebepleri arasında çarpık veya asimetrik bacaklar, x ve o bacaklar da yer alıyor. Oluşan estetik kaygısı ve şekil bozukları için uygulanan bacak estetiği nasıl yapılıyor? Ameliyat öncesi nelere dikkat edilmeli?

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan ameliyat, halk arasında yağ aldırma işlemi olarak tanıdığımız luposuction uygulaması ile yapılmaktadır. Ameliyat öncesi kişiye genel anestezi verilir ve ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyata geçmeden önce kişinin rahatsız olduğu ve inceltmek istediği bacak bölgesi incelenir ve yağ alınacak olan bölgede çizim yapılır. Genellikle bir iki saat arasında gerçekleşen ameliyatta çizim bölgesinden yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Bitiş süresinden sonra uyandırma çalışmaları başlar ve hasta odasına alınır. Hastaneden çıkış süresi kişinin bacak dokusunun iyileşme sürecine göre değişiklik gösterse de genellikle iki gün sürmektedir.

bacak inceltme
Dreamstime, Liposuction

Bacak Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzmanların estetik öncesi özellikle dikkat ettiği ve hastayı uyardığı durumlardan biri sigara ve bitkisel çay tüketimidir. Ameliyat öncesi asla sigara ve bitkisel ürünler kullanılmamalıdır. Bu noktalara dikkat edildikten sonrası da oldukça önemlidir. Anestezi altında işlem yapıldığı için ameliyat sonrasına daha fazla önem kazanıyor. Genellikle ameliyat sonrası hastanede size dinlenme süresi verilse de ağrılarınız olacağından ve bacağınızın tüm iyileşme süresi bir iki ay alacağından uzun bir süreç sizi bekliyor olacak. Üst bacak inceltme veya baldır inceltme ameliyatına göre uygun bir korse temin edinmeli ve hekiminiz tarafından inceleme altında tutularak bir süre korse kullanmalısınız.

Bacak İnceltme Ameliyatı ve İyileşme Süreci

İnceltme ameliyatı geçirdikten sonra ilk iki üç gün hareketlerinize kısıtlama getirmelisiniz. Örneğin spor, ağır kaldırma veya ani hareketlerden kaçınmalısınız. Ameliyat öncesi kullanılmaması istenilen sigara, yine aynı şekilde ameliyat sonrası en az bir hafta süre ile kullanılmamalıdır. İyileşme sürecinde ağrılarınız adına doktorunuzun yazmış olduğu ilaçlar dışında farklı bir ilaç kullanımı oldukça tehlikelidir. Bu yüzden doktorunuzun istekleri doğrultusunda ilaç kullanarak süreci geçirmelisiniz. Bu maddelere dikkat ettiğiniz sürece eski hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyat izleri için genellikle verilen süre de altı ay ile dokuz ay arasındadır. İzlerin tam olarak kaybolması bacak dokunuzun fonksiyonlarına bağlıdır. Fakat genel olarak bakıldığında bacak estetiğinin iyileşme süreci dikkat edildiği takdirde kısa sürmektedir.

Önerilenler

Benzer İçerikler