Göğüs Dikleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Kategori

Kadınlarımızın en çok dikkat ettiği noktalardan biri çoğunlukla sarkık göğüsler olmuştur. Zaman geçtikçe esnekliğini kaybeden, doğum ve emzirme, kilo dengesi veya sutyen kullanımı gibi koşullardan dolayı sarkan göğüsler kadınların olmasını istemediği durumların başında geliyor. Bu gibi durumlarda başvurulan estetik ise göğüs dikleştirme işlemidir. Meme dikleştirme estetiği ile sarkan ve deforme olan göğüsler eski halinden çok daha iyi ve dik bir görünüme sahip oluyor.

Meme Dikleştirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme estetiğinde farklı teknikler mevcuttur. Hasta ile hangi tekniğin kullanılacağı belirlendikten sonra hasta genel anestezi altına girer. Kullanılan tekniğe bağlı olarak meme kaldırma ameliyatı ortalama üç saat gibi bir süre içerisinde yapılır. Ameliyat sırasında öncelikle meme başı normal hizaya getirilir. Eğer kişide hafif bir sarkıklık mevcut ise ameliyat meme altına silikon protez konarak yapılır. Eğer ileri derecede bir sarkıklık var ise meme başının çevresinden kesim yapılarak deri alınır ve desteklenerek işlem tamamlanır.

göğüs dikleştirme
Dreamstime, Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Meme dikleştirme işlemi 18 yaşını doldurmuş olan ve bu operasyonu talep eden herkese yapılabilmektedir. Eğer sağlık koşulları uygunsa meme sarkıklığı olan kişiler meme kaldırma ameliyatına girebilir. Fakat bu kararı vermeden önce bilinmesi gerekiyor ki ameliyat sonrası belirli izler kalmaktadır.

Göğüs Kaldırma Estetiği ve İyileşme Süreci

Göğüs kaldırma ameliyatı ve sonrası kişi için oldukça rahat geçiyor. Ameliyat sonrası yaklaşık 48 saat sonra pansuman çıkarma işlemi gerçekleştirilir. Bu süreye kadar kişinin hareketlerine dikkat etmesi öneriliyor. Kişinin yarasına göre genellikle bir hafta veya 15 gün sonra dikişler alınmaya başlıyor. Bu süreçten sonra kişinin yapması gereken bazı maddeler ortaya çıkıyor. Öncelikle hasta yaklaşık 4-6 hafta sporcu sutyeni giymelidir. Bununla birlikte ağır kaldırma, ani hareketler yapma veya yoğun spor yapma gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Genel olarak baktığımızda yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler dışında göğüs dikleştirme ameliyatı geçiren kişiler 3-5 gün sonra normal hayatına geri dönebilir.

  • Ameliyat sonrası kişi emzirebilir mi?

Ameliyat sırasında uygulanan farklı tekniklerde süt bezlerine zarar verilmez ve dikkatle korunur. Kişi meme dikleştirme ameliyatı yaptırmış ise süt bezleri zarar görmediği için emzirebilir.

  • Kaldırma ameliyatı yapıldıktan sonra tekrar sarkma meydana gelebilir mi?

Kaldırma ameliyatı uzun süreli etkili olan bir ameliyattır. Fakat kişi doğum yapacaksa veya kilo alıp veriyor dengeyi koruyamıyor ise yeniden deformasyon ve sarkıklık meydana gelebilir. 

Dreamstime, Meme Dikleştirme Estetiği

Önerilenler

Benzer İçerikler