Giysi ve Aksesuar Konusunda En İyi Püf Noktaları-1

Kategori

Giysi ve aksesuar ile ilgili dikkat etmemiz gereken, öğrendikten sonra, “Keşke bunu daha önce duysaymışım,” dediğimiz, hayat kurtaran püf noktaları vardır. Giysilerimiz ve aksesuarlarımızla ilgili sık sık yaşadığımız aksiliklerin kolayca üstesinden gelmemizi sağlayacak harika tüyoları sizler için derledik.

Kazak ve Hırkalar

kazak
  • Kazak ve hırkalar tüylenme eğilimindedir. Giysilerdeki tüylenmelerden kurtulmak için ponza taşı kullanın.
  • Etikette ne yazarsa yazsın kaşmir en iyi elde yıkanır. Severek aldığınız kaşmir kazağın makinede yıkandıktan sonra size iki beden küçülme ihtimali yüksektir. Elde yıkadıktan sonra kurutmak için fazla suyu saniyeler içinde salan bir salata kurutma aparatı kullanabilirsiniz.
  • Angora veya tiftik kazaklarda dökülmeleri durdurmak için giysiyi katlayın ve fermuarlı bir torbaya koyup en az üç saat dondurun.

Kot Pantolon

kot - püf noktaları
  • Mağazada kot beğendiniz ama denemek için vaktiniz mi yok? Bu durumda yüzde yüz işe yarayan Boyun Yöntemi’ni deneyin. Kot pantolonun belini boynunuzun çapı boyunca sararak bedeninizi belirleyebilirsiniz. Pantolonun beli ensede rahat bir şekilde birleşiyorsa, kot pantolon üzerinize tam oturur.
  • Yeni aldığınız kotun boyunun biraz uzun olduğunu düşünüp terziye gitmeden önce iki kez yıkayın. Çünkü kot yıkandığında daima boyu kısalır.
  • En sevdiğiniz koyu renk kot pantolonunuzun rengini korumak için çamaşır yıkarken son durulamada 1/2 fincan damıtılmış beyaz sirke ekleyin.

Giysilerdeki Şarap Lekeleri

şarap

Kırmızı şarap lekelerini çıkarmak için beyaz şarap kullanın.

püf noktaları

Dar Gelen Ayakkabı

dar ayakkabı

Ayağınıza dar gelen ayakkabılarınıza, suyla doldurup düğümlediğiniz iki buzdolabı poşetini yerleştirin. Ayakkabıları o şekilde buzdolabının dondurucu bölümünde bir gece boyunca bırakın. Su dondukça ayakkabılarınızı genişletir.

püf noktaları

Giysilerdeki Deodorant İzleri

Askılarda kullanılan ya da pantolonların cebinden çıkan koruyucu köpüğü kumaşa hafifçe sürterek giysidelerinizdeki beyaz deodorant izlerinden kurtulabilirsiniz.

İnce Çorap Kaçıkları

kaçık ince çorap

Her kadın ince çorap giymenin nasıl riskli bir iş olduğunu bilir. Giyilen çorabın delindiğinin ya da kaçtığının fark edildiği an, büyük bir özgüven kaybı nedenidir. Bu gibi durumları önlemek için ince çorabınıza yapışkan bir saç spreyi sıkın.

püf noktaları

Giysi ve Örtülerdeki Mum Lekesi

Bir giysinize ya da masa örtünüze mum dökülürse, mum sertleştikten sonra üzerine yağlı kağıt serin ve ardından ütüyle ütüleyin. Kağıdı kaldırdığınızda, mum da onunla birlikte çıkar.

Çantalardaki Lekeler
çanta - püf noktaları
  • Kadınların çok sık başına gelen şeylerden biri, el çantasında taşınan allık veya bronzlaştırıcının kırılıp tüm renkli tozların çantaya yapışmasıdır. Bu lekeleri kusursuz bir şekilde temizlemek için önceden nemlendirilmiş makyaj temizleme mendillerini kullanın.
  • Çok beğenerek satın aldığınız çantanızda yağ lekesi varsa, lekeyi bebek pudrasıyla kaplayın ve gece boyunca bekletin. Sabaha lekenin yok olduğunu göreceksiniz. Eğer hala bir parça leke kaldığını düşünüyorsanız leke tamamen gidene kadar işlemi tekrarlayın.

Gardırop Temizliği

gardırop

Zaman zaman gardırobumuzdaki fazlalıklardan kurtulmak ister ama bu konuda kararsız davranabiliriz. Dolabınızdaki parçalar için kendinize şu soruyu sorun: “Şu an alışveriş yapıyor olsaydım, bunu satın alır mıydım?” Cevabınız hayır ise o parçayı gözden çıkarabilirsiniz.

püf noktaları

Mayo ve Bikiniler
bikini

Mayo ve bikinilerinizi asla çamaşır makinesine ya da kurutma makinesine atmayın. Daima elde ve soğuk suyla yıkayın. Makine mayo kumaşına zarar verir ve kumaş elastikiyetini kaybeder.

Son Bir Giyim Tüyosu

Bir giysiyi asla ütüledikten hemen sonra giymeyin, çünkü bu, kumaşta yeni kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir. Bunun yerine, giymeden önce beş dakika bekleyin.

püf noktaları, püf noktaları, püf noktaları

Önerilenler

Benzer İçerikler