Ameliyatsız Cilt Gerdirme: Fransız Askısı

0
665
Fransız Askısı

Fransız askısı; yüz, boyun, kollar, göğüsler, bacaklar ve kalçalarda uygulanabilen bir gerdirme işlemidir. Fransız askısı estetik ameliyatlar ile karıştırılmamalıdır. Bu işlem, ameliyatsız tek seansta yapılır. İşlem sonrasında herhangi bir tedavi süreci veya ağrı söz konusu değildir. Bu gibi faydalarından dolayı da son dönemlerde özellikle ünlüler arasında oldukça popüler bir işlem haline gelmiştir. Cildine bu estetik işlemini yaptıran kişilerin kullanım süresi ise 5 ila 10 yıl arasında değişmektedir. Bazı durumlarda ciltlere uygulanan ipler yeniden gerilebilir veya tazeleme işlemi uygulanabilmektedir.

fransız askısı

Fransız Askısı Nedir?

Son dönemlerde bu operasyon oldukça popüler bir işlem haline geldi ve Fransız askısı nedir sorusunu akıllara getirdi. Bu işlem ameliyatsız yüz gerdirme işlemi olarak tanımlanabilir. Fransız denmesinin sebebi ise uygulamada Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikon esnek iplerin kullanılıyor olmasıdır.

Estetik konusundan bahsederken yan etkilerinin neler olduğundan da bahsedelim. Kullanılan Fransız ipleri tamamen insan vücudu ile uyumlu olduğundan dolayı herhangi bri yan etki göstermemektedir. Günlük hayata hemen ertesi gün devam edilebilir. Kısa süreleri morluk, ödem veya şişkinlik normal olarak karşılanmaktadır.

Bu Estetik Kimler için Uygundur?

Bıçak altına yatmak istemeden, cildinin genç veya gergin bir görünüme kavuşmasını isteyen her kadın ve erkek için uygun bir işlemdir. Bilinmelidir ki yaşlandırmayı geciktiren bir işlem değildir. Sarkmaları toparlar ve ciltte öne çıkarılmak istenen elmacık kemiği gibi kemikleri ön plana çıkartır. Bu işlemi estetik olarak bilmemize rağmen yüz felci geçiren hastalarda tedavi maksadıyla da kullanılmaktadır.

Fransız Askısı Öncesi ve Sonrası Arasında Nasıl Farklar Olur?

İşlemin en önemli özelliği, Fransız askısı öncesi ve sonrası arasında yüzün doğal ifadesinde herhangi bir değişiklik olmamasıdır. Diğer cerrahi işlemler gibi mimiksiz kalma veya tek bir ifade ile hayatına devam etme gibi bir sorun ile karşılaşılmaz. İşlem sonrasında, yüz ovali ön plana çıkar. Elmacık kemikleri belirginleşir ve kırışıklıklar azalır.

Bu işlemin öncesi ve sonrası arasında fark görebilmek için cilt tipi oldukça önemlidir. Aşırı sarkmış ve ince derili ciltlerde beklenen sonucu vermez. Yine aynı şekilde kalın deriler için ipler yetersiz kalacaktır. Bu tip durumlarda doktorlar, işlem yapmamayı tercih edebilir.