Fotoğraflarda Güzel Görünmek için Makyaj Hileleri

Kamera karşısında iyi görünmek eskiden sadece göz önündeki sanatçıların gündemindeyken, sosyal medyanın hayatımızda önemli bir rol oynamasıyla beraber, bugün pek çoğumuzu ilgilendiren bir konu haline geldi. Sadece fotoğraf çekerken değil, katılacağınız bir davette ya da etkinlikte iyi görünmek için de kullanabileceğiniz belli başlı makyaj hileleri var.

Elbette, iyi fotoğraf vermenin en iyi yolu makyajınızdır. Bunun için mutlaka profesyonel bir makyaj sanatçısına başvurmak zorunda değilsiniz. Günlük güzellik rutininizde uygulayabileceğiniz birkaç küçük hile ve değişiklikle, fotoğraflarda muhteşem görünmenizi sağlayabilirsiniz.

İşte, kendi makyajınızı yaparken kullanabileceğiniz makyaj hileleri:

Makyaja Hazırlık
Fotoğraf çekimi yapmak ya da önemli bir davete katılmak için makyajınıza başlamadan önce cildinizin kusursuz görünmesini sağlamanız şart. Bunun için de cildi tahriş etmeyen sıvı bir peeling ürünü ya da arındırıcı, temizleyici bir maske (Önerimiz: Aveda Botanical Kinetics Arındırıcı ve Işıltı Veren Yüz Maskesi) uygulayıp nemlendirici kreminizi (Önerimiz: Nuxe Bio Organic Işıltı Veren Yoğun Nemlendirici Krem) cildinize güzelce yedirin. Kullandığınız nemlendirici miktarı konusunda cömert olun. Böylece cildiniz tazelenecek ve makyajınız pürüzsüz görünecek. Eğer cildiniz çok yağlı ise nemlendirici seçeneğini pas geçebilir ya da yağlı ciltlere özel bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. (Önerimiz: Aveda Botanical Kinetics Yağlı Ciltler için Nemlendirici Yüz Kremi

aveda-bAveda Botanical Kinetics

Makyaj Bazı

Makyajınızın kusursuz görünmesi için cildinize mutlaka baz oluşturacak bir primer uygulamalısınız. Önerimiz: Nars Pro-Prime Oil-Free Pore Refining Primer. Flaşlı çekimlerde hoş durmadıkları ve fotoğraflarda yüzünüzde maske varmış gibi bir görünüm yaratabileceği için güneş koruyucu bir krem kullanmaktan kaçının.

makyaj hileleri

Fondoten
Cilt tipiniz ve tonunuza uygun olarak seçtiğiniz fondöteni uygulayıp hafif bir pudra ile sabitleyin. Mat bir görünümü tercih ediyorsanız yarı saydam bitişli, biraz daha fazla ışıltı arıyorsanız parlak bitişli bir ürün seçin.

makyaj hileleri

Konturlama
Fotoğraf çekimlerinde, bronzlaştırıcı veya şekillendirici pudra ile yüzünüzde yapacağınız hafif gölgelendirmeyle, özellikle gece ve karanlıkta çok daha iyi görünürsünüz. Kontur yaparken derinlik kattığı için mat bir ürün kullanmanız önemli. Büyük açılı bir kontur fırçası kullanarak bronzlaştırıcının bir kısmını elmacık kemiklerinizin altına, şakaklarınıza ve çene çizgisinin altına sürün. Önerimiz: M.A.C Sculpting Powder.

makyaj hileleri

makyaj hileleri

Parlıklık
Şekillendirmeyi bitirdikten sonra elmacık kemiklerinin üstüne ve üst dudağınızı ikiye ayıran çizgiye parlatıcı bir krem ​​uygulayın.

Dumanlı Gözler
Genelde tercih edilen siyah smoky (dumanlı) göz makyajı ürünlerini kullanmak yerine, daha az sert bir görünüm veren kahverengi, gri, lacivert veya patlıcan gibi nispeten yumuşak tonları tercih edin. Göz kapaklarınıza üst kirpik çizgisi boyunca bir far bazı sürün. Kuruduktan sonra, benzer tonda bir göz farı bulup far bazının üzerine, ardından düz bir fırça kullanarak alt kirpik çizgisine sürün. Bu, bazı sabitleyerek daha dumanlı bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacak. Gelelim fara… Biraz daha büyük bir fırça kullanarak farı yukarı doğru hareketle göz kapağına ve kırışıklığa doğru karıştırın. Maskara uygulayın ve birkaç kat hacim ve dolgunluk veren bir ürün tercih edin. Önerimiz: Kirpi Vegan Volume Maskara.

makyaj hileleri

makyaj hileleri

Allık
Cildiniz için son dokunuşu yanaklarınızı renklendirerek yapın. Kızarıklıkların olmaması ve cildinizin sağlıklı bir ışıltıyla parlaması için allığı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. En doğal görünüm için cilt renginize uygun en doğal tonu kullandığınızdan emin olun. L’Oréal True Match Blush allık, doğal görünen pek çok ton seçeneğine sahip.

makyaj hileleri

Önerilenler

Benzer İçerikler