Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

Kategori

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasındaki farkı öğrenelim: Kulağa aynı anlamı taşıyor gibi geliyor. Oysa ki arada fark var!

Günlük evde kullanılan saç kurutma makineleri sadece sıcak hava üfleyerek saçı kuruturken, fön makineleri saçı kuruturken şekil verme amacı ile tasarlanmış bir gövdeye sahiptir.

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasındaki farklar:

Saç kurutma makinelerinin ağzı geniş, motor devir hızı düşüktür.

Akışkanlar mekaniğine göre hava miktarı, hava hızı ile havanın aktığı dik kesitin çarpımına eşittir. Fön makinelerinde havanın çıkışı dar olduğu için havanın hızı artar. Hızlı hava içerideki güçlü rezistansta oluşan çok sıcak havayı dışarı çıkarır. Böylece saça şekil vermek kolaylaşır.

Gerek kullanılan motorun devir hızı gerekse de daha yüksek ısı sağlamak için gereken rezistans gibi ısıtıcı farkı fön makinelerini saç kurutma makinelerinden farklılaştırmaktadır.

Gücü ve ısısıyla saç kurutma makinelerinden ayrılan fön makinelerinin gövdeleri de bu güç ve ısıya uygun olarak üretilmektedir.

Profesyonel kuaförler tarafından hızlı ve etkili sonuç için kullanılan fön makineleri konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

-2000 Watt ve üzerindeki fön makineleriyle istenilen fön sonucuna ulaşılabilir.

-Fön Makinelerinin üzerinde yazan rakamlar genellikle model adı veya seri adı olup en yüksek güce sahip fön makinesi 2500 Watt olmaktadır.

-En pahalısı en iyisidir, en ucuzu en kullanışlıdır yanılgısına kapılmayın.

-İnsan değerini ve emeğini hiçe sayan üretim ortamlarında üretim yapan ülkelerin ürünlerinden uzak durun.

-Kablo uzunluğu önemlidir. Profesyonel makineler toplam 3 metre uzunluğa sahiptir.

-Saç dokusuna göre ürün seçin. İnce telli ve kısa saçlar için 2000 Watt-2300 Watt yeterli olurken gür, kalın ve zorlu saçlar için 2500 Watt tercih etmelisiniz.

-Profesyonel makinelerin biri kısa diğeri geniş olmak üzere 2 adet ağızlığı bulunmaktadır.

-Alacağınız fön makinesinin kaliteli olması istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamanız adına önemlidir.

-Termostat güvenlik sağlayan bir unsurdur. Profesyonel fön makinelerinin termostatlı daha yüksek derecelerdeki ısıya duyarlıdır. Saç kurutma makinelerinin bazılarında termostan hızlıca devreye girmekte ve cihazı çalıştırmamaktadır. Bazı profesyonel fön makinelerinde ise hiç termostat bulunmamaktadır ki bu da tehlike demektir.

Kaynak: https://www.ventoso.com.tr/fon-makinesi-mi-sac-kurutma-makinesi-mi

%100 İtalyan motoru, tasarımı, ergonomisi, düğmeleri ve hafifliği ile profesyonel amaçla tasarlanan Ventoso;  V1 Turbo 3500, V2 Prof 3300, V3 MEGATURBO 5500 Rosso, V3 MEGATURBO 5500 VERDE ve V5 Silex 5000 modelleri ile kuaförlerin ve evlerinde saçlarını şekillendirmek isteyen son tüketicinin tercih ettiği bir marka haline geldi.

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

V3 MegaTurbo 5500 Verde  şık tasarımının yanısıra 72.4 ile m3 hava akışı sağlıyor. Sıfır Manyetik Kirlilik özelliği,  2500 Watt’a ulaşan sıcaklığı, 525 gram hafifliği, saniyede 22,1m hızı, 70,2 desibel sessizliği ile Ventoso ürün gamının dev ürünü niteliği taşıyor.

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

V5 Silex5000 ‘daha sessiz’

V5 Silex5000 ilan

2500 Watt / 63 dB seviyesi ile daha sessiz / Hafif: 550 gram / Ergonomik tutuş / Yüksek devirli İtalyan profesyonel AC Motor ile turbo güç / 3 mt flexi 2×1,5 askılıklı kablo / 2 yıl garantiye ilave olarak ücretsiz bakım hizmeti / Çift katmanlı izolasyonla gövdeye daha az ısı aktarımı / 4 sıcaklık ve 2 hız ayarı / Özel kaydırmazlık kulakçığı / Anında soğutma düğmesi / En üst kalite Nikel-Krom rezistans / 220-240 V ve 50/60 Hz gerilimde çalışma olanağı / Standart cihazlara göre 3 kat daha etkin şekillendirme ve daha hızlı kurutma / Farklı şekillendirme imkanı sağlayan geniş (9mm) ve dar (6mm) 2 adet yüksek ısıya dayanıklı tırnaklı fön başlığı / Çıkarılabilir ve temizlenebilir filtre / Doğru hava akışı için ızgara / Güvenlik sağlayan termostat / 81 m3/saat hava akışı / 27,26 pascal basınç / 155 ˚C max. termostat sıcak / 7 farklı renk seçeneği ( Siyah, Çimen Yeşili, Sarı, Mint Yeşili, Tiffany Mavisi, Kırmızı, Fuşya )

*kablo hariçtir. **Markanın V2 modeline göre

Ayrıca aşağıdaki yazı da ilginiz çekebilir:

Fön makinesi ne kadar elektrik harcar?

hangi fön makinesini alsam?
hangi fön makinesini alsam?

Önerilenler

Benzer İçerikler