Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi… Kulağa aynı anlamı taşıyor gibi geliyor. Oysa ki arada fark var!

Günlük evde kullanılan saç kurutma makineleri sadece sıcak hava üfleyerek saçı kuruturken, fön makineleri saçı kuruturken şekil verme amacı ile tasarlanmış bir gövdeye sahip.

Saç kurutma makinelerinin ağzı geniş, motor devir hızı düşüktür.

Akışkanlar mekaniğine göre hava miktarı, hava hızı ile havanın aktığı dik kesitin çarpımına eşittir. Fön makinelerinde havanın çıkışı dar olduğu için havanın hızı artar. Hızlı hava içerideki güçlü rezistansta oluşan çok sıcak havayı dışarı çıkarır. Böylece saça şekil vermek kolaylaşır.

Gerek kullanılan motorun devir hızı gerekse de daha yüksek ısı sağlamak için gereken rezistans gibi ısıtıcı farkı fön makinelerini saç kurutma makinelerinden farklılaştırmaktadır.

Gücü ve ısısıyla saç kurutma makinelerinden ayrılan fön makinelerinin gövdeleri de bu güç ve ısıya uygun olarak üretilmektedir.

Profesyonel kuaförler tarafından hızlı ve etkili sonuç için kullanılan fön makineleri konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

-2000 Watt ve üzerindeki fön makineleriyle istenilen fön sonucuna ulaşılabilir.

-Fön Makinelerinin üzerinde yazan rakamlar genellikle model adı veya seri adı olup en yüksek güce sahip fön makinesi 2500 Watt olmaktadır.

-En pahalısı en iyisidir, en ucuzu en kullanışlıdır yanılgısına kapılmayın.

-İnsan değerini ve emeğini hiçe sayan üretim ortamlarında üretim yapan ülkelerin ürünlerinden uzak durun.

-Kablo uzunluğu önemlidir. Profesyonel makineler ürünle birlikte toplam 3 metre uzunluğa sahiptir.

-Saç dokusuna göre ürün seçin. İnce telli ve kısa saçlar için 2000 Watt-2300 Watt yeterli olurken gür, kalın ve zorlu saçlar için 2500 Watt tercih etmelisiniz.

-Profesyonel makinelerin biri kısa diğeri geniş olmak üzere 2 adet ağızlığı bulunmaktadır.

-Alacağınız fön makinesinin kaliteli olması istenmeyen sonuçlarla karşılaşmama adına önemlidir.

Kaynak: ventoso.com.tr

%100 İtalyan motoru, tasarımı, ergonomisi, düğmeleri ve hafifliği ile profesyonel amaçla tasarlanan Ventoso;  V1 Turbo 3500, V2 Prof 3300, V3 MEGATURBO 5500 Rosso, V3 MEGATURBO 5500 VERDE modelleri ile kuaförlerin ve evlerinde saçlarını şekillendirmek isteyen son tüketicinin tercih ettiği bir marka haline geldi.

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

Ventoso V1 Turbo 3500 Modeliyle rengarenk bir dünyanın minik devlerini sunuyor. 480 gram ağırlığı ve 16 cm’lik boyu 2000 Watt’lık güce ulaşan V1 Turbo 3500 saatte 78,8 m3 hava akışı sağlıyor.


Serinin en güçlü ürünü özelliğini taşıyan ve yoğun fön işlemi bulunan salonların tercihi V2 Prof 3300 dayanıklı İtalyan motoru, 2000 Watt gücüyle yüksek ısı ve gücü enerji tasarrufuyla sunuyor.


Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

V3 MegaTurbo 5500 Rosso  şık tasarımı, 525 gram hafifliği, 3 metre kablosuyla gerçek bir İtalyan… Ayrıca çok güçlü, hızlı ve sımsıcak…
72.4 ile m3 hava akışı sağlıyor. 2400 Watt’a sıcaklığı, saniyede 22,1m hızı ve 70,2 desibel sessizliği ile profesyonel saç tasarımcılarının en büyük yardımcısı…

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!

V3 MegaTurbo 5500 Verde 72.4 ile m3 hava akışı sağlıyor. Sıfır Manyetik Kirlilik özelliği,  2500 Watt’a ulaşan sıcaklığı, 525 gram hafifliği, saniyede 22,1m hızı, 70,2 desibel sessizliği ile Ventoso ürün gamının dev ürünü niteliği taşıyor.   

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasında fark var!