Kuaför Fatih Kodal ile Yaz Aylarında Saç Bakımı Üzerine…

Orijinal ve seçkin saç bakım ürünlerinin en güvenilir adresi kuaforumden.com’un Görüntülü Destek Uzmanı Şefika Zorlu, Antalya’nın tanınmış kuaförlerinden Fatih Kodal ile yaz aylarında saç bakımı ile ilgili merak edilenleri konuştu. (Röportajın videosu aşağıdadır)

Yazın şampuan seçimi önemli mi?

Fatih Kodal: Şampuan seçimi çok önemli. Doğru teşhis ve doğru ürün birbirinden ayrılmaz. Sosyal yaşantımız bir koşuşturma içerisinde. Hava, iklim, koşullar değişiyor. Dolayısıyla vücut da değişiyor. Herkes kendisinin teşhisini iyi yapabilmeli. Her zaman yaz ve kış aylarında kullanacağımız şampuanlar farklıdır. Bunlar çok iyi seçilmeli. 

Havuzdan ve denizden sonra koruyucu ürünler kullanmalı mıyız?

Yaz Aylarında Saç Bakımı
Yaz Aylarında Saç bakımı

Fatih Kodal: Elbette, nasıl cildimizi güneşten korumak için yüksek faktörlü ürünler kullanıyorsak, saçlarımıza da aynı özeni göstermeliyiz. Güvendiğiniz, ürün deneyimine, firmalarla sürekli eğitimlere devam eden bir kuaförden tavsiye alıp doğru ürünü kuaforumden.com üzerinden satın alabilirler. Online ürün alımı artık çok yaygınlaştı. Üstelik kuaforumden.com’un en güzel tarafı da görüntülü destek uzmanı olarak siz, Şefika Hanım’ın verdiği hizmet. 

Denizden sonra güneş, ısı saçımızı kurutuyor mu?

Fatih Kodal: Plaja gideceksek önce gerekli koruyucu ürünleri saçımıza uygulamamız gerekiyor. Bunu da denize girmeden hemen önce değil, evden çıkmadan halletmeliler. Uzun süre plajda kalıyorlarsa, o korumayı gün içinde de tekrar etmeliler. Ürünlerin denizden çıktıktan sonra saçtan arındığını düşünmeyin. Bu ürünler, sadece temizleyici şampuanla yıkayıp duruladığımızda saçtan arınıyor. Saçlar bütün gün tuzlu suya maruz kaldığı için nemi kayboluyor. Bu yüzden de mutlaka nemlendirici bir ürün kullanmamız, şekillendirici ürünleri ondan sonra uygulamamız lazım. 

Biz genellikle aceleciyiz, ocak hemen ısınsın, ütü hemen kızsın, saç maşamız hemen en yüksek ısıya ulaşsın istiyoruz. Saç tiplerine göre, ince telli mi, kalın telli mi, ona göre ısı ayarını yapıp uygun şekilde kullanmalı. Buna ilişkin uyarılar da ürünlerin kullanma kılavuzlarında yer alıyor. 

Yaz Aylarında Saç Bakımı

Güneşten en çok etkilenen sarı saçlardaki renk değişimi nasıl engellenebilir?

Fatih Kodal: Her sarışın için renk değişimi söz konusu değil. Platin saçlarda yeşillenme, renk bozulması çok oluyor. Bu tür saçlara sahip olanlar koruyucu ürünleri daha sık ve yoğun kullanmaları gerekiyor. 

Yaz ayları için favori ürününüz nedir?

Fatih Kodal: Yıllardır salonumuzda Kerastase kullanıyoruz. Müşterilerimizle tecrübelerimiz de şunu ortaya çıkardı. Doğru teşhis, doğru ürün çok önemli. Ürünün çok pahalı ve kaliteli olması da sizin saçınız için uygun olduğu anlamına gelmez. Bu konuda da en iyi danışmanlığı uzman, deneyimli bir kuaförden alabilirler. Yağlı dokusu fazla olan, koruma özelliği yüksek ve saçtan kolay arınmayan Kerastase Soleil Serisini çok tavsiye ediyorum. Gerçekten başarılı ürünler. 

Serinin diğer ürünleri için tıkla!

Plajda saçlarda oluşan doğal dalgaları normalde de elde edebilmemiz mümkün mü?

Fatih Kodal: Denizden sonra saçlarında oluşan dalgaları nasıl devam ettirebileceklerine dair müşterilerimizden çok soru geliyor.

Koruyucu ürünleri sahilde nasıl kullanıyorsa, dışarı çıkarken de kullanabilirler. Çok basit bir konfor aracı aslında. O plaj dalgalarını, sahildeki havalı saçları elde etmek bu ürünleri sahil dışında, ıslak saçlara uygulayarak da mümkün. 

Önerilenler

Benzer İçerikler