Estetica Kış 2023-24

0
1772

Önsöz

Teşvik, yaratıcılığa ilham vermek, başarıyı paylaşmak…

2024’ün ilk ayları dünya çapında ortaya çıkan ve sektörümüzü de etkileyen sorunları irdelemek için doğru bir zaman. Ancak kuaförlük sektörü tüm bu olumsuzluklara rağmen yoluna devam ediyor. İhtiyacımız daha fazla motivasyon ve bir arada olmak. 

Bir arada olmanın sektörü nasıl motive ettiğini hepimiz biliyoruz.

Pandeminin etkileriyle markaların sadece ülkemizde değil dünyada da yatırımlarını azalttığına şahit olduk. Bunun yavaş yavaş değiştiğini, rehavetin kalktığını ve daha fazla aktivitenin başladığını söylemek mümkün.

2024 için ise beklentiler daha yüksek….

Özellikle gezegene karşı sorumluluklarımız çerçevesinde ‘yeşil salon’ , ‘sorumlu salon’ kavramlarını daha fazla duymaya ve sadece duymakla kalmayıp uygulamaya alacağımız bir dönem sektörü bekliyor.

Estetica Eco Salon başlığıyla sorumluluklarının farkında olan ve bunu hayata geçiren kuaför salonlarını örnek olarak göstermek, alkışlamak ve ödüllendirmek Estetica yayın ailesi olarak 2024 yılında yapmak istediğimiz en önemli çalışmaların başında geliyor.

Tabii ki sektörün önemli markalarının yıl içerisindeki etkinliklerinden canlı yayınlarımız ve 12. yılına ulaşan Yılın Kuaförü Yarışması,  bizim sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan en önemli motivasyon unsurları.

Bu motivasyonla 2024’ün tüm güzellikleri sizlerle olsun.

Erkan Güzel