fbpx

En fazla büyüyen Davines ülkesi: Türkiye

Kategori

Davines Türkiye, bu yıl Londra'da düzenlenen WWHT'da en fazla büyüyen Davines ülkesi olarak ödül aldı. 2015 yılını Davines yılı olarak ilan eden Abko Genel Müdürü Murat Abacılar ile aldıkları ödülü, etkinliği ve Davines Türkiye'yi konuştuk.

Estetica: Öncelikle Davines WWHT'dan bahseder misiniz? Oldukça profesyonel bir organizasyondu.

Murat Abacılar: Öncelikle Londra’da gerçekleşmiş olması çok keyifliydi. Organizasyon çok mistik bir yerde yapıldı. Davines bu konuya özen gösteren bir marka. Bu tür organizasyonlarda aradığı en önemli şey mekanın farklı olması ki burada da özel bir mason kulübünde yapıldı. Hem sanatsal, hem eğitsel hem de Londra ile dolu, keyifli bir seyahat için yeterliydi.

Estetica: Davines Türkiye olarak bir ödül aldınız? Bu ödülün önemi nedir?

Murat Abacılar: 2014 yılında 82 ülke içinde en hızlı büyüyen ülke olarak ödül aldık. Aslında bu ikinci ödülümüz. Çünkü bu ödülü ilk kez 2011 yılında almıştık. İkinci kez bu ödüle sahip olmak çok önemli. Bu aslında bizim bakış açımızı yansıtması açısından önem taşıyor. Distribütör bir şirketten ziyade ailenin bir parçası olan bir yapımız var. 8 yıldan bu yana Davines için Türkiye’de yatırım yapıyoruz. Marka tanınırlığı ciddi olarak büyüyor. Bu da doğal olarak satışa yansıyor.

Estetica: 2015 Davines yılı olacak dediniz. Planda neler var? Yeni ürünler? Yapılanma ve eğitim anlamında neler olacak?

Murat Abacılar: İstediğiniz kadar çalışın, ürünleriniz iyi olmadıktan sonra boşuna. Son ürün lansmanında ürünlerin doğallığına vurgu yapan ürün hammaddelerini üreten çiftçilerin isimlerinin yer aldığı sürüdürülebilen güzelliği destekleyen ürünlerimiz mevcut.

Gelişen ve büyüyen sektör doğal olarak bizi de planlamaya sevk ediyor. Bir sonraki yılın planını yapmış bulunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşecek olan aktivitelerimiz mevcut.

Yılın en önemli etkinliği 20 Nisan’da Türkiye’de olacak. İskandinav ülkelerinden gelecek olan kuaförlerin yer alacağı etkinliğe Türkiye olarak 200 kuaförle katılacağız.

Angelo Seminara başta olmak üzere birçok tanınmış saç tasarımcısının deneyimlerini paylaşacağı etkinlikte Türkiye’den de süpriz iki isim sahne alacak.

İtalya Parma’daki akademimiz yıl boyunca kullanımımıza açık. Şu anda 2 eğitimimiz söz konusu. Mart ayında Bologna’da Cosmoprof’ta olacağız. Ayrıca Davines Hollanda Mayıs ayında bizi ağırlayacak. İbiza ve Küba seyahatleri de planlarımız içinde. Her yıl tekrarladığımız Kıbrıs eğitimleri de yine Kasım ayında tekrar edecek.

World Wide Hair Tour bilgisini paylaşmak isterim Bir sonraki WWHT Los Angeles’ta Ocak 2016’da gerçekleşecek ki biz bunu Las Vegas ile birleştirmeyi planladık.

Estetica: Son olarak 2015 için mesajınızı öğrenebilir miyiz?

Murat Abacılar: Davines ailesine yeni katılımların olacağını ön görüyoruz. Ailemiz büyüyor. 2015’te daha da büyüyen ve mutlu müşterilerin çoğaldığı bir yıl hedefliyoruz. Kalite, kalıcılık, kâr ve keyfi barındıran 4K felsefemiz çerçevesinde 2015’e hazırız.

Estetica: Teşekkür eder, başarılar dileriz. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz