fbpx

Jüri üyeleri ne diyor? Hakan Köse

Kategori

AKD Başkanı Hakan Köse Hairist Ayın Kuaförü Yarışmasını nasıl değerlendiriyor?

kenan şenay, hakan köse, hairist, ayın kuaförü

Yarışmaların özellikle kuaförlük sektöründe çok büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu ve kuaförleri harekete geçirerek daha araştırmacı olmalarını ve salonlarında yaptıkları işi en iyi şekilde göstermeleri için altyapı hazırladığını düşünüyorum.

Yarışma için başvurular çok fazlaydı ve aralarından en iyisini seçmek çok zordu. Mümkün olduğu kadar adil olmaya çalıştık. Değerlendirme yaparken çok güzel çalışmaların yetersiz sunumlar yüzünden yapılan saçın hakkını veremediğini görmek beni üzdü.

Başvurular arasında çok fazla gösterişli saçlar vardı. Şatafatlı saçlar tasarlamayı yeteneklerini sunmanın en iyi yol olduğunu düşünen kuaförler var aksine günlük ve salonlarda uygulanabilir basit saçlar da çok çekici olabilir. Gençlerin bunu anlaması lazım. Günümüz dünyasında artık yapılı saçlar yerine yapılmamış görünümünde saçlar tercih ediliyor. Bugün kırmızı halı törenlerine ya da büyük defilelere baktığınız zaman çok abartılı saçlar göremezsiniz. 50’li yıllarda değiliz, çağa ayak uydurmamız gerekiyor. Kalıp gibi saçlar vardı, tercihimi kullanacağım çok güzel yumuşak topuzlar vardı.

Kıyafetin ve saç modelinin seçimi, fotoğrafın ışığı, arka fonun net olması yapılan işin görülmesi için çok büyük önem taşıyor. Maalesef yarışmanın kurallarına uymayarak profesyonel çekime başvurdukları için elediğimiz yarışmacılar oldu. Hangi fotoğrafın hangi kategoriye gönderildiği de çok önemli. Şekillendirme kategorisinde topuz gördük. Kesimde şekilendirme gördük. İlerleyen aylarda kuaförlerin daha güzel saçlar ile başvuru yapmalarını,  yarışmanın bilinirliğinin ve katılımın artmasını diliyorum… 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz