fbpx

Dünyanın En Popüler Saç Modeli Belirlendi!

Dünyanın en popüler saç modeli, Protectivity tarafından yürütülen kapsamlı araştırmayla belirlendi.

Google Arama hacmi verilerini Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısı aracılığıyla analiz etmek için 170’den fazla saç stilinden oluşan bir liste kullanan Protectivity, Ekim 2020 itibarıyla dünya genelinde en çok aranan saç kesimi ve modelini keşfetti.

Dünya çapında 52 ülkede zirveye çıkan dünyanın en popüler saç modeli 135.000’den fazla arama hacmiyle bob oldu! Onu topuz izlerken en çok aranan üçüncü stil ise kaküllerdi.

dünyanın en popüler saç modeli
Instagram @aheadhairmedia

İşte sırasıyla en popüler saç modelleri:

Bob: 222,580
Topuz: 85,890
Kaküller: 85,830
Kutu örgüler: 66,700
At kuyruğu: 63,260
Afro: 57.200
Katlı kesim: 48,560
Asimetrik: 48.430

Bob İlk Sırada

dünyanın en popüler saç modeli
Instagram @voupesdecheveusoriginales

Belki de bob’un ünlü zamansız doğası nedeniyle birinci gelmesi şaşırtıcı değil. Bu saç modeli yıllar içinde çok sayıda denemeyle “şemsiye stili” olarak bilinen lob ve asimetrik gibi stillerle kadınların baş tacı oldu.

İkinci Sırada Topuz

dünyanın en popüler saç modeli
Instagram @glamourstyle.official

Derli toplu, sofistike, klas ya da dağınık ve karmaşık olmak üzere çok çeşitliliğe izin veren topuzun popülaritesi de bu esnekliğinden kaynaklanıyor. Protectivity tarafından belirtildiği gibi, bu tarz “erkek topuz” da yakın zamanda yeniden canlandı. Bu tarz Hindistan ve Sri Lanka gibi ülkelerde zirveye çıktı.

Üçüncü Kakül

Instagram @salonbonbınuk

Yüzü çerçevelemenin harika bir yolu ve sdikkat çeken bir görünüm olarak kabul edilen kakül, özellikle son yıllarda ünlülerin öncülüğünde altın çağını yaşıyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz