fbpx

Doğallık arayan müşteriler için yepyeni bir renklendirme tekniği: Tweed

Bu sezon yeni bir renklendirme trendine ev sahipliği yapıyor: “Tweed Saçlar”… Tekstillerden esin alan bu  teknik balyaj ve röflenin kombinasyonundan oluşuyor. Halihazırda ABD’deki renklendirme uzmanlarının en çok odaklandığı tekniklerden biri.

Colorbyrex

Ustaca ortaya konan topraksı bir renk yaratan Tweed tekniğiyle ilgili olarak Allure dergisine konuşan Chicago’lu renklendirme uzmanı Rex Jimieson. Diplerde koyu, uçlarda kontrast açık tonlar isteyen müşterilerden ziyade, daha çok daha sakin bir röfle tekniğine dönüşün yaşandığını deneyimlediğini söyledi. 

Saç: Jordanna Copela

Balyaj ve röfle salonlarda hakimiyetini sürdürdü. İngiliz saç stilisti Jordanna Cobella,  “Standart röfle ile tweed saçın temel farkı, saçın genel boyutu ve rengin yerleştirilmesinde. Tweed tekniği çizgilerden oluşan bir bitiş olmaksızın ve renk tonlarında daha hafif ve sakin bir kontrastla size açık ve koyu şeritler sunuyor. Bu trend çok doğal sonuçlarla kendini gösteren çok boyutlu renklendirme uygularken bir yandan da diplere yeniden hafiflik getirme arzusuyla doğdu” dedi. 

Bu teknik pek çok şekilde uygulanabiliyor ama Jordanna, 2cm’lik şeritler halinde eşit ve düzgünce  ayırdığınız saç ile diplerden itibaren tümüyle boyanmış biraz daha geniş ayırdığınız saçı değişimli olarak renklendirmenizi öneriyor.

Fotoğraf kaynağı: behindthechair.com

Katie Hale ise sadece sarı saçlarda değil, her renk saçta kullanılabilen bu tekniğe ilişkin olarak şunları söyledi: “Renk paletinizle deneyler yapabilirsiniz. Bu teknik alt ton olarak koyu kestane saçlarda bile kontrast kızıl kahve tonunda şeritlerle kullanılabiliyor. İşin sırrı rengi ustaca kullanmakta. Renk tercihlerinizin birbiriyle uyum sağlayıp sağlamayacağını dikkate alın. Çalıştığınız baz renk daima aklınızda olsun. Temel rengin hedefi hafif bir bir kontrast oluşturmak. Bu görünümü yaratırken “tweed” tonunuzu çalıştığınız baz renkten 2-3 ton aralığında tutmaya özen gösterin.” 

Tweed’in renk açma işlemi ya da saçının renklendirmesi konusunda isteksiz olan müşterilerinize rahatlıkla önerebileceğiniz bir teknik olduğunu söyleyen Jordanna, “Kullanımı çok kolay ve güzelce harmanlanmış renklerle doğal sonuçlar elde ediyorsunuz” dedi.

Kaynak: creativehead.com

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz