Artık KUAFÖRÜMDEN A.Ş. var…

Sektörde bir ilk…

Covid-19 döneminde kuaför salonlarının kapatılması sırasında can suyu projesi olarak doğan kuaforumden.com, kuaförlük sektörüne Kuaförümden A.Ş. ile farklı bir soluk getiriyor.

Özellikle kuaförlüğün e-ticarette uğradığı ciro kaybını tekrar kuaförlüğe kazandırma amacını taşıyan Kuaförümden A.Ş., kuaforumden.com e-ticaret platformu ve e-ticaret pazar yerleri üzerinde faaliyet göstererek bu kaybı kurulan şirket üzerinden hissedarlarına ve kupon koduyla satış yapmak isteyen tüm kuaförlere geri kazandıran bir proje.

Kuaförümden A.Ş. hissedarları kimler?

Sektörün yakından tanıdığı isimlerin yer aldığı Kuaförüm A.Ş. hissedarları arasında;

Adnan Serter, Ali Tacir, Ali Cavdar O., Alper Yetişir, Ayhan Tuncer, Bülent Duruk, Cemil İrez, Cüneyt Candan, Çiğdem Ebil, Devlet İzgi, Dilber Ayduğan, Eda Koşar, Elif Boztepe Çetin, Emrah Kemendi, Emine Küçük, Emrah Yerlikaya, Engin Yöney, Ergin Şaşmaz, Erhan Tunç, Erkan Güzel, Erkan Yıldırım, Ertan Gülpınar, Fatih Kodal, Gülay Tiran, Habip Örs, Hakan Köse, Hasan Ebil, Hıdır Gürbüz, Hüseyin Ebil, Hüseyin Kara, Hüsnü Yüksel, İbrahim Öztaş, İlker Hüseyin Tan, İlknur Akbulut, İsmail Babuz, İsmail Bodur, Kadir Alkan, Kemal Gümüş, Koray Acıboyraz, Levent Akan, Mahmut Ebil, Mehmet Kaya, Mehmet Başata, Metin Bahçecik, Muhammet Kodal, Muharrem Gür, Mustafa Demirbağ, Mustafa Mizmizlioğlu, Necdet Yazıcı, Nihat Tatlı, Nurdoğan Kopal, Okan Aspir, Osman Çapa, Sabit Akkaya, Sebahattin Karabulut, Selahattin Alan, Selim Coşkun, Sezgin Köle, Seyit Kumak, Soner Dalkılınç, Taylan Özkan, Yağız Yazıcı, Yasemin Çelik Koçak, Yıldırım Özdemir, Yılmaz Baykara, Yakup Koçyiğit, Yusuf Koçyiğit ve Zahittin Bozdal bulunuyor.

Kuaförümden A.Ş. ‘de kimler hissedar olarak yer alabilir?

Bu özel yapı içerisinde kuaför olmak kaydıyla herkes ön-başvuru yaparak yer alabiliyor. Çalışanlar olarak veya işletme olarak da yer alma imkanı mevcut. Ön-başvuru için kuaforumden.com üzerinden aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

Bu platformda yer almak için hissedar olmak zorunlu mu?

Hayır. Platformda kupon kodu kullanarak satış gerçekleştirebilir ve bu satıştan kazanç elde edebilirsiniz.

Hissedar olmak için ödeme tutarı ne kadar?

4 pay için 4.000TL tutarında bloklar halinde satışa sunulan hisselerden satın alarak hissedar olma imkanı bulunuyor. Ön-başvuru koşulu bu nedenle mevcut. Gelen talepler doğrultusunda daha fazla kişinin hissedar olması amacıyla ön-başvuru zorunlu kılındı. Gelecek talepler oranında daha fazla hisse sahibi olma imkanı da bulunmakta.

Şirketin yönetiminde kimler var?

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sektörün yakından tanıdığı bir isim yürütüyor: Erkan Güzel. Ayrıca danışma kurulunda şirket hissedarları da bulunmakta.

Konuya ilişkin olarak Erkan Güzel şöyle konuştu:

‘Kuaforumden.com can suyu projesi olarak doğdu ve bugün tüm kuaförlüğe mal olacak bir projeye dönüştü.

E-ticaret hepimizin hayatını değiştirdi. Özellikle kuaför salonlarında kullanılan ve satılan profesyonel saç kozmetik ürünleri de bu değişimin içinde bir şekilde yer alırken kuaför salonları yapıları gereği maalesef bu ekosistemin içerisinde pek çok sebepten ötürü yer alamadı.

Nitekim e-ticaretin dinamikleri ile geleneksel işletmecilik arasında büyük farklar söz konusu. Üstelik işin içerisine teknoloji girdiğinde daha büyük zorluklar söz konusu. Buna lojistik, ürün çeşitliliği, tanıtım vb pek çok unsuru da eklemeliyiz.

Kuaforumden.com projesini bu anlamda kuaförlüğün e-ticarette yer almasını sağlayan ilk adım olarak değerlendirebiliriz.

Bu noktada sektörde faaliyet gösteren pek çok markanın da fikrini, desteğini almak önemliydi. Bu bize daha fazla enerji ve heyecan verdi.

Can suyu projesinden kuaförlerin hissedar veya paydaş olabildiği bu projenin adeta bir kangren haline gelen e-ticaret üzerinden ürün satışları problemine de bir nebze çözüm olacağına inanıyorum.

Aldığım görev zor bir görev. Ancak başarmak için bu görevi aldım. Ben ve ekibim örnek bir işe imza atarak hissedarların ve paydaşların yanı sıra sektörün faydası için heyecan içinde.

Çünkü kuaförlere kupon koduyla satış yaparak kazanç ve kuaförlere özel puan sistemiyle sürprizler sunan, tüketicilere her alışverişlerinde puan kazanarak bu puanlarını ister hissedar olsun ister olmasın platformdaki kuaför salonlarında kullanmalarına izin veren bir yapıyla fark yaratmak istiyoruz.

Sadece bir gruba değil; e-ticaretten pay almak isteyen büyüklü küçüklü tüm kuaförlüğe, sadece belirli markalara değil e-ticarette de kuaförlüğü destekleyen tüm markalara açık bir platform olduğunun da altını özellikle çizmek isterim. Sektöre hayırlı olması dileklerimle.’

Önerilenler

Benzer İçerikler