Doğaya bir hediye…

Kategori

Ventoso’dan doğa kağıtla çiçek tohumları…

‘Çevreye verilen her zararın çocuklarımızın geleceğine verilmiş bir tehdit olduğunun farkındayız. Kullandığımız malzemelerin doğaya, çevreye ve kuaför dostlarımıza zarar vermemesi konusunda hassasiyetle çaba gösteriyor, gösterenleri de maddi ve manevi olarak destekliyoruz.’

sözleriyle çevre konusundaki hassasiyetini vurgulayan Ventoso, bu bilinçle hazırladığı 12 farklı çiçek tohumunu yeşertme mutluluğunu kullanıcılarıyla paylaşıyor.

Kağıt içinde çiçek tohumları….

Doğa Kağıt, toprağa ekilebilen içlerinde çeşitli kır çiçekleri tohumları bulunan geri dönüşümlü, çevre, doğa dostu el yapımı kağıtlardır. El yapımı olarak hazırlanan kağıtlar geri dönüştürülmüş kağıtlardan imal ediliyor.

Doğa Kağıt imalatı esnasında hiçbir kimyasal katkı maddesi ve yüksek enerji tüketimi yapan makine kullanılmıyor. Tamamen doğal katkı maddeleri ve el işçiliği ile üretim gerçekleştiriliyor.

Nasıl ulaşacaksınız ve doğaya sunacaksınız?

Ventoso fön makineleri, düzleştirici ve maşalarının içinde bulacağınız yaprak figürü, içinde kır çiçekleri tohumları bulunan geri dönüştürülmüş el yapımı kağıttır. Dokusunda bulunan tohumlar kır çiçekleri tohumları olduğundan bir çok ortama dayanıklı tohumlardır. Herhangi bir çiçek toprağına Ventoso’dan size ulaşan Doğa Kağıt’ı rahatlıkla ekebilirsiniz.

Küçük bir saksıda toprağın 0,5 cm altına bırakarak günlük sprey sulama ile sürekli nemli kalması sağlanılmalıdır. Mümkün olduğu kadar güneş görmesi de çimlenme zamanını kısaltacaktır. Güneş görmeyen yerlerde çimlenme süresi uzayacaktır. Ortalama çimlenme süresi 2 ila 4 hafta arasındadır. Çimlenme ve filizlenme yeterli olgunluğa eriştikten sonra daha büyük bir saksıya alınmalıdır.

Tohumlar Ventoso’dan, çiçekleri yeşertmek sizden!

Sadece doğaya tohum değil: Çevreye duyarlılık!

Ventoso yapmış olduğu işbirliği  ile saç maşası, düzleştirici ve saç kurutma/fön makinesi gibi kullanılmayan veya eskimiş kişisel bakım ürünlerini toplu olarak geri dönüşüm için Türkiye’nin en büyük e-atık tesisi Exitcom Recycling’e gönderiyor ve geri dönüşümden elde edilen geliri Koruncuk Vakfı’na (www.koruncuk.org) bağışlıyor…

Çevre dostu salonlar belgelendiriliyor!

Önerilenler

Benzer İçerikler