Collection 2018 Primavera

Selective Professional işbirliği ile Zeynel Abidin Ağgül’ün çekimlerini yaptığı Collection 2018 Primavera

Baykan Gürkan Kuaför için Gürkan Savaş

Bu sene moda olan örgüleri kullandık. Örgülerde pembeler, maviler, turuncular kullanarak önleri net taramadık saçı tüylendirdik netlikten kaçtık. İkinci saçta da sarı bir saçı feminen bir hale getirip çok büyük dalgalar oluşturduk. Üçüncü sarı saçta küllü ucuna vaklar yaptık. Dördüncü saçta ise yine sarı bir saç düz bir kakül ve içerisinde pembeler olan küt bir görüntü ve hafif dalgalar olan bir saç kullandık.

Baykan Gürkan Kuaför için Aykut Kaçar

Böyle projeler bizi her zaman çok heyecanlandırıyor. Salon içerisindeki rutinden dışarı çıkıyoruz. Mesleğimize olan aşkımızı daha çok kabartıyor. Farklı bir atmosferde bulunmak bize sürmenaj olmaktan daha iyi geliyor. Zeynel Abidin Ağgül ile çalışmak bizim için çok büyük bir şans. Bizim icra ettiğimiz sanatımızı güzelleştiren insanlar onlar. O yüzden minnettarız. Toplamda 4 model tasarladık. Birinde renklendirme işlemi yapıp açık bir saç yaptık, örgülü bir modelimiz vardı. Yazın gelmesi ile beraber bahar renklerini içerisinde barındıran içerisinde geçişler olan bir örgülü modelimiz var. Retro bir modelimiz var. Biri de daha romantik bir görünüm olan bir modelimiz daha var. İlk modelde saçlar Decolorvit Scalp 20 volume ile balyaj, 1001 10 volume ile cila olduktan sonra Oncare Keratin bakım şampuan ve maske ile bakımı yapıldı. İkinci modelde Evo color 7.1 + 0.11 20 volume ile dip boya yapılıp hemp Sublime keratin bakım serisi ile bakım yapıldı.

Esse kuaför Bahçeşehir için Selim Yılmaz

İlk modelde düz doğal görünüm, ikici modelde topuz tarzında ama çok belirgin, keskin topuzları taradık. Üçüncü modelde daha dalgalı daha uçuşan saçlar taradık.

İlk modelde Scalp 20 volume önceden bir temizleme işlemi gerçekleşti,

dipler 6.35 + 6.00 20 volume, uçlar 6.05 10 volume ile boyandı. Mineral Infuse bakım maskesi ile bakım yapıldı. İkinci modelde Scalp 20 volume ile ombre işlemi gerçekleşti. Evo color 10.1. 10 volume ile boyandı. Protein Infuse bakımı yapıldı. 

Flowers Health Clup için Umut Karac

Çekim çok keyifliydi. Zeynel Abidin Ağgül ve yanında çalışan ekibe saç yaparken fikirlerimi söyledim çok yardımcı oldular. Fotoğraflar da çok güzel çıktı. İşlerini benimseyerek yaptıkları için çok memnun kaldım. Günlük kullanılabilen saçlar tasarladık. Topuz modeli yaptım. Dalgalı saçlar, kabarık hacimli saçlar taradık. Birinde çok uçuk sarı yaparken diğerinde daha tok tonlar tercih ettim. İlk modelde Decolorvit Plus ile paketler dip röfle, 1001 Evo color ile cila yapıldı. Keratin Oncare maskesi ile bakım yapıldı. İkinci modelde Evo dip boyası: 6.05 20 volume, Evo uçlara boya 6.35 + 6.05 30 volume yapıldı. Saçın uçlarına krepe balyaj Scalp 20 volume uygulandı. Mineral Infuse saç bakımı yapıldı. 

Ras Kuaför için Selim Coşkun

Günümüzde Türkiye’de kadınlar sarı saç talebinde bulunuyorlar. Biz kuaförlere düşen görevde istediklerini en doğal ve zararsız bir şekilde karşılamaktır. Biz Ras kuaför ailesi olarak bunu nasıl yapacağımızı çok çalıştık ve araştırdık. Böylece bir işlem gerçekleştirdik saçlara hiç baskı uygulamadan kimyasal ve metal gibi ürün kullanmadan sadece pamuk iplik kullanarak saçın yapısına göre aynı cinste saçları tadarik edip iğne ile dikip, hem doğal görünümü yakalıyoruz hem de zarar vermiyor ve çıkması da çok kolay olur.

Selective Scalp’ı hazırlarken tozu uçmuyor ye saça da çok baskı yapmıyoruz, müşterilerinizin zamanından çalıyoruz fakat istediğimiz sonucu saçı yıpratmadan alıyoruz.

İlk modelde diplere 7.43 + 8.4 20 volume, uçlarında 1-2 ton açıcı ile kırılıp 7.43 + 8.4 20 volume uygulandı, Oncare Smooth Beauty Milk ile bakım yapıldı. İkinci modelde diplerinde 1001 +0.11 40 volume, uçlarında Scalp 30 volume uygulandı. Oncare Repair Hair Mask ile bakım yapıldı. 

 

San Kuaför için Selami Ersoy

Zeynel Abidin Ağgül ile ilk çalışmamız değil, daha önce de çalışmalarımız olmuştu. Onunla çalışmak çok keyifli.

Moda akımı neyi bize veriyorsa ona göre saçlar tasarlıyoruz. İlkbaharın gelmesi ile saçlar da cıvıl cıvıl, renkler açılıyor, renk tonları biraz daha kum beji tonlarına ve sarılara doğru gidiyor.

İlk modelde Scalp 30 volume ile ombre açma tekniği gerçekleşti. Evo color 1001 10 volume ile cila yapıldı. Oncare Keratin maske ile bakım yapıldı.

İkinci modelde 30 volume Scalp ve art desteği ile ombre işlemi gerçekleşti. Evo color ile 7.2 ile uçlarda uygulama yapıldı. Selective Hair Cream ile bakım yapıldı.

Tria Kuaför için Serdar Akbulut

Bu yıl Avrupa’da daha viole ve kızıllar moda iken Türkiye’de soğuk tonlar daha revaçta. Bizimle özdeşleşen bir sarımız var. Tria sarısı… Doğal daha masum saç ve daha metal tonlarında sarı beyaza yakın daha kadınsı daha vak bir saç tasarladık.

İlk modelin saçlarınde diplerde doğal tonlarında uçlarında kızıllıklar vardı ilk önce Decolorvit Scalp 20 volume ile diplerini açtık. 10.1 10 volume ile de küllendirdik. Oncare Silver şampuan, Oncare Mineral Infuse, Protein Infuse ile bakım yaptık.

İkinci modelde uçlarına hafif ışıltılar attık. Kaynak ile renklendirme yaptık. Decolorvit Scalp 20 volume ile balyaj, Evo 8.1 20 volume ile dip boya, Oncare Silver şampuan, Oncare Keratin maskesi ile bakım yaptık. Çok keyifli bir proje oldu. Zeynel Abidin Ağgül ile çalışmak ayrı bir keyif.

Fotoğraflar: Zeynel Abidin Ağgül

Koordinasyon: Zeynep Atasoy

Styling: Onur Hazal

Ürünler: Selective Professionals

Detaylar Estetica Dergisi 2018 Renk Sayısı’nda…

Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…

Önerilenler

Benzer İçerikler