Davines ve Heykel Şekillendirme Tekniği

Davines, Saç Sanat Yönetmeni Tom Connell ve Ashleigh Hodges ile birlikte bizi son koleksiyonu Sculpture Prints’in (Heykel Baskıları) ikinci bölümüne götüren videonun ve saç demosunun premiyerini gerçekleştirdi. (Video aşağıda izlenebilir)

Bu son Davines videosunun en özel kısmı ise, koleksiyonda görülen yeni şekillendirme tekniğinin ve renklerin kuaförlere  gün be gün yaratıcı özgürlük sağlayacak bir araç olarak geliştirilmesi. 

70’lerin folyolarından 90’ların önemli anlarına ve 2000’lerin balyajlarına, sarı saçlar yıllar boyu sahneye çıkan çeşitli tekniklerle birçok saç trendinin odak noktası oldu. Amaç, saça doğal bir hareket kazandırmak, “güneşe maruz kalmış” etkisi yaratmak ve yüzü olumlu bir şekilde çerçevelemek.

Davines
Sculpure Prints Koleksiyonu
Davines Sculpture Prints Video

Bugün yeni teknikler, balayajda olduğu gibi fırça veya diğer aletler kullanılarak serbest elle yapılan sanatsal dokunuşları getiriyor. Peki, nasıl öne çıkabilirsiniz? Yeni trendleri uygulayarak sınırı nasıl daha öteye taşıyabilirsiniz?

Saçı değerli bir hammadde olarak kullanan Tom ve Ashleigh, kuaförlerin sarının farklı tonlarıyla hacimleri serbestçe şekillendirebileceği yeni bir sanatsal konsept yaratmak istedi. 

Heykel Şekillendirme Tekniği

Heykel tekniği, perspektifin tersine çevrilmesi ve aydınlatma yerine başın stratejik noktalarında daha karanlık bölümler oluşturmak üzerine kurulu. Saç, bir heykelmişçesine ele alınarak at kuyruğu şeklinde şekillendiriliyor. Renk, kuaför tarafından geliştirilecek alanlarda serbest vuruşlarla uygulanırken, böylece her görünüm benzersiz ve kişiye özel hale getiriliyor.

Son Davines koleksiyonunda öne çıkan sarı saçların şekillendirmesinde, görünümü geliştirmek için daha koyu tonlar kullanılıyor. Gözler ve elmacık kemikleri vurgulanıyor ve yüz hatları daha iyi dengeleniyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler