fbpx

Cemil İrez ile uygulamalı saç şekillendirme semineri

Kategori

Kariyer Eğitim Kurumları’nda Cemil İrez ile saç şekillendirme semineri gerçekleşti.

Cemil İrez şekillendirme yaptıktan sonra katılımcılar arasından değişime hazır olan birinin de saçlarını kesti. Eğitim sonrasında hayatında ilham aldığı Dr. Spencer Johnson’ın Peynirimi Kim Kaptı? kitabını hediye etti.

Cemil İrez

Kitap, değişimle ilgili tüm gerçekleri anlatıyor. Peynir, elde etmeye çalıştığımız isteklerimizin simgesi. Labirent ise, bu isteklerimizin peşine düştüğümüz yeri temsil ediyor. Öyküde kahramanlar hiç beklemedikleri değişikliklerle yüz yüze geliyorlar. Tıpkı gerçek yaşamdaki milyonlarca insan gibi…

Cemil İrez

Cemil İrez

Cemil İrez ile eğitim hakkında görüştük.

Eğitim çok keyifliydi. Katılımcılar bilgiye çok açtı. Yeni jenerasyonun yeniliklere açık olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Şekillendirme yaptım. Yüzüne, stiline, kıyafetine uygun kişisel bir teknik kullandım. İkinci modelimde bir analiz yaptım. Ne istediğini sordum. Doğru noktayı bulup kesim uyguladım.

Cemil İrez

Damar rengine göre renk belirleme hakkında tüyolar verdim. Müşterinizin bileklerinin iç tarafındaki damarlarına bakın. Damarı ne renk gözüküyor? Eğer mavi renk ağır basmışsa soğuk tene, eğer yeşil renk ağır basmışsa sıcak tene sahip demektir. Maviye yakın bir renk olan damarın sarı alt tonu olan cilt ile birleşince yeşil rengi alır. Mavi alt tonu ile de maviler belirginleşir ve damarlar mavi görünür. Eğer karar veremediyseniz mavi ve yeşil arası bir renkse muhtemelen müşteriniz nötr renk tonundadır. Damardan hızlı bir şekilde renk analizi yapabiliyorsunuz.

cemil irez

Cemil İrez

Çok ince saçları efile makasıyla kesmemek gerekiyor. Çünkü saçı boşaltırsınız.

Cemil İrez

Modelimde efile makasa ihtiyaç yoktu. Dolayısıyla daha düz makas kullanarak aralara kişiselleştirme katları koyarak saça hacim kazandırdım.

Cemil İrez

Umarım herkes için faydalı olmuştur. Herkes ilham alıp hayatının bir yerine değişim koyar. Kimse değişimden korkmasın ve hedef koysun. Hayal kurmak tek başına yetmez, önce hayal kuracaksınız sonra hedef koyacaksınız ve harekete geçmelisiniz.

Cemil İrez

Detayları Estetica Dergisi Sonbahar Sayısı’nda bulabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz