fbpx

Büyük Buluşma!

Sistem Kozmetik Antalya ‘da bayii ağı ve müşterileri ile buluştu. Hush, Elgon, Insight ve Brazilian Blow Out markalarını bünyesinde barındıran  ve özellikle Hush Tangle Free markası ile büyük çıkış yapan Sistem Kozmetik geniş bir katılımcı kitlesiyle Antalya’da büyük buluşma gerçekleştirdi.

Büyük buluşma

250’nin üstünde  Sistem Kozmetik müşterisinin, satış ekiplerinin ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet veren bayilerin katıldığı etkinlik hakkında Sinan Aydın ve Sinan Kara’dan bilgi aldık:

Sistem Kozmetik Antalya etkinliğinin hedefi neydi?

Antalya bizim 2019’daki yıllık planımızda vardı. Amacımız bölgelerde yaptığımız eğitimleri, herkesi bir araya getirerek, hem kaynaşma hem sanatsal etkinlik içerisinde bulundurma, aynı zamanda da eğitimlerle kuaförlerin gelişimlerini sağlamaktı. 250’ye yakın kuaför katıldı. 15 farklı distribütörümüz olduğu için Türkiye’nin her yerinden birçok kuaför katılım sağlamış oldu. Çok özel ve güzel bir etkinlikti.

Büyük buluşma

İçeriği biraz anlatabilir misiniz?

3 gece 4 günlük bir organizasyondu. İlk gün Devrim Ersöz ile kişisel gelişim ve dört dörtlük yöneticilikle ilgili eğitim formatında iki saatlik bir söyleşimiz oldu. Amaç farkındalık oluşturmaktı. 35 tane daha eğitim yapacağız Devrim ile. Ardından Toprak Şeker ile marka yönetimi ve sosyal medya kullanımı ile ilgili bir buçuk saatlik bir söyleşimiz oldu. İlk günü bu şekilde tamamlamış olduk. İkinci gün sanatsal etkinlik adına Ceyhun Çallılar, Ufuk Çatıkkaş, Tolgahan Mercan ve Şevket Oktaş ile bir sahne şovumuz oldu. Orada teknik detayları paylaştılar aynı zamanda da 15 modelle günümüzün moda trendi olan saçları katılımcılarla paylaştılar.

Büyük buluşma

Bu çaptaki ilk büyük etkinliğinizdi. Gelen yorumlar nasıldı?

Evet. Genel anlamda katılan herkes hem içeriklerden hem ortamdan hem de genel anlamda otel aktivitelerinden memnundu. Ama tabii bizim açımızdan bakıldığında seneye daha iyisini yapmak için çabalayacağız, daha büyüğünde geliştirmek adına eksiklerimizi de not ettik.

Bu sadece Hush markasıyla ilgili değildi tabii bütün sistem kozmetiği kapsıyordu:

Hush, Insight ve Elgon. Her markadan ürün alan kuaförlerin katıldığı bir organizasyondu ama ana tema Hush idi. 2019’u Hush yılı olarak belirledik. Bu sene Hush markasını tüm ürünleriyle beraber tamamlamayı hedefliyoruz. Öncelikle Tangle Free ürünü çıktı, arkasından True Blonde açıcı çıktı, bunun arkasından da No Pain ve Passion boyaları çıkacak yaz aylarında.

Pekala No Pain ve Passion’dan bahsedelim biraz da:

No Pain saç dipleri için çok konforlu bir saç açıcı krem. Hiç acı olmadan, saç diplerini yakmadan uygulanan hassas bir açıcı. Tek kullanımlık, kişiye özel bir ambalajı var. 60 gramlık bir krem. Bu yüzden salonlarda, tüketicinin yanında hazırlanabilecek ve özel standıyla teşhir edilebilecek bir hizmet hedefliyoruz. Çünkü saç açma, dipleri boyatma ve saç uçlarını açmada ciddi bir vakit kaybı var. Bunun dışında konforlu da olması lazım tabii. Müşteriler eziyetle çıkmasınlar mantığıyla ortaya çıkan bir ürün.

Passion da saç boyamız. Çok özel, amonyaksız bir boya. Bunda da özellikle saç diplerine oldukça konfor sağlayan, yakmayan ve hoş bir kokusu olan bir ürün. Aynı zamanda amonyaklı boya gibi çalışan, 4 tona kadar saçı açabilen ve ppd içermeyen özel formüllü bir saç boyası. 85 rengiyle Ağustos-Eylül aylarında çıkacak. Kuaförlerin çok seveceğini düşünüyoruz.

Sinan Kara-Sinan Aydın
Sinan Aydın-Sinan Kara

Ardından bakım grubu gelecek değil mi?

Evet. Yıl bitmeden Kasım-Aralık gibi bakım grubuyla markayı tamamlamayı planlıyoruz.

Bu yılı Hush yılı yapıyorsunuz yani.

Evet, 2019’u Hush yılı olarak tamamlayacağız.

Büyük buluşma

Bu ara yeni ürünler de var mı?

Tabii yeni ürünler de var. Hush’ın oluşmasının biraz da nedeni bizim uluslararası markalarla birlikte çalışarak onlardan tecrübe edinmemiz. Bu sayede biz de markamızı uluslararası marka düzeyinde hazırlayabiliyoruz. Bu yüzden diğer markalarla bağımızı kopartmıyoruz ve iki ayrı firma gibi yönetiyoruz Hush ve diğer markaları. Sistem Kozmetik çatısı altında uluslararası markalar da olacak her zaman. Insight, Elgon, Brazilian Blowout vardı, şimdi bünyemize Nashi markasını da katıyoruz.

Nashi’ye biraz daha özel bir konseptle başlayacağız. Salonlara az sayıda ama belli noktalarda büyüyebilecek bir salon modeli hazırlıyoruz.

Büyük buluşma

Ekipte de bir büyüme var. Onlardan da biraz bahsedebilir misiniz?

Aramıza çok değer verdiğimiz Selçuk Ergin katıldı. Boya, renklendirme ve teknik eğitimler konusunda oldukça yetenekli. Aslında 2019’un başındaki hedefimiz iş ortağımız olan kuaförleri geliştirebilmek. Bu anlamda yaklaşık 4 ayda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun ve daha fazla şehir olmak üzere 30’a yakın eğitim verdik. Bunlar işletme, kesim ve renklendirme eğitimleriydi. Bu projeye destek olarak da Selçuk Ergin de aramızdaydı. Tabii bu eğitim modeline istinaden teknik ekibimizin güçlenmesi önemli. Ceyhun Çallılar ve Tolga Mercan da Şevket Oktaş ile beraber bizim ekibimizde. Şimdi de dediğimiz gibi çok değerli arkadaşımız Selçuk Ergin de aramızda. Böylece teknik kadroyu güçlendirdik. Aynı zamanda 10 kişilik de bir satış ekibimiz var. Onlar da çok önemli, her ay onların da eğitimlerine devam ediyoruz. Devrim Bey’den kişisel gelişim ve beceriler eğitimi almaya devam ediyorlar. Dolayısıyla büyüyen bir Sistem Kozmetik ailesi var. Bir taraftan ürün planları var bir taraftan da ekip büyümesi var.

Peki etkinlik planlarınız neler?

Eylül-Ekim gibi bir Kıbrıs organizasyonumuz olacak. Onun dışında da yeni boyalarımız için bir lansmanımız olabilir. 2019 sonuna kadar etkinlik planlarımız bu şekilde. Tabii İstanbul’da da kişisel gelişim, kesim ve renklendirme eğitimlerimiz de devam edecek. 2020’de de bütün ürün gamıyla kışı tamamlayacağız. Daha sonra da yurt dışındaki fuarlara katılmayı planlıyoruz. Şu anda da yurtdışından bayilik teklifleri geliyor fakat ürünler tamamlanmadan başlatmak istemiyoruz ki Hush markası orada yanlış bir şekilde başlamasın.

Kuaförler Derneği ile bir koleksiyon çekimi oldu. Onunla ilgili neler söylemek istersiniz?

Kuaförler Derneğinin koleksiyon çekiminde biz de Hush olarak, Sistem Kozmetik olarak bu koleksiyona destek vermek istedik. Çok güzel bir çekim oldu. Büyük isimler büyük katkılar sağladı. Zaten Zeynel Abidin de kendini ispatlamış bir fotoğrafçı.

Sizin eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Sistem Kozmetik olarak bizim amacımız sürdürülebilir ticaret yapmak ve markaları yürütürken çalışmış olduğumuz iş ortaklarımız olan distribütörlerimiz ve kuaförlerin de hem gelişimini tamamlamak hem onlara salonlarında kullanabilecekleri en iyi ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunmak. Bu yüzden Sistem Kozmetik olarak büyük bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Uluslararası markalar gibi yönetip ama aynı zamanda da o duygusal eğilimimizi atlamadan her bir salonu mutlu edecek projeler yapmak istiyoruz. Bizi diğer firmalardan farklı kılan özelliklerin bunlar olduğunu düşünüyoruz. 2020’de de bu şekilde devam edeceğiz.

Sistem Kozmetik ile Antalya'da Büyük buluşma

Kuaförler neden Hush markasını tercih etsinler?

Hush markasının öncelikle güzel bir enerjisi oluştu. Tabii ki hem tasarım anlamında hem kalitesi anlamında ama en önemli neden şu; kuaförler için en önemli şey nedir, müşterileri ve onların saçları. Biz her zaman diyoruz ki müşterilerinizin saçların sizin tarlanız gibi, ne kadar iyi bakarsanız o kadar verim elde edersiniz. Müşteriler de Hush’ı çok seviyor. Hush kullanan salonlardan gelen geri bildirimler çok pozitif. Tüketiciler mutlu olunca dolaylı olarak kuaförler de hem maddi hem manevi olarak mutlu oluyorlar. Müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek adına Hush Tange Free’yi tercih edebilirler.

True Blonde’u tercih etmelerinin sebebi ise oldukça önemli. Günümüzde açma boyama işlemleri salonlarda çok önemli ama bunu yaparken saçın yıpranmaması ve temiz sarılar elde edilmesi lazım. True Blonde da 3 farklı renk seçeneğiyle hem saçı çok iyi nötralize ediyor hem de yıpranma düzeyini minimuma indiriyor. Bu sebeplerden ötürü biz kuaförlerden teşekkür telefonları alıyoruz. Ürünler çok beğeniliyor. Kuaförler de, müşterisine daha iyi hizmet vermek istediği ve saçlar onun için önem arz ettiği için Hush markasını tercih ediyor diye düşünüyorum.  

Kaynak: Estetica Dergisi.

Estetica Dergisi’ne abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım!


    Önerilenler

    Benzer İçerikler

    CEVAP VER

    Lütfen yorumunuzu giriniz!
    Lütfen isminizi buraya giriniz