Bişektomi Nedir? Yanak Estetiği (Hollywood Yanağı) Nasıl Yapılır?

Kategori

Son zamanlarda Hollywood yanağının popülerleşmesi ve çoğu insanın yanak estetiği yaptırmayı tercih etmesiyle herkesin aklında bişektomi nedir sorusu dönüp dolaşıyor. Özellikle ideal kiloda olsa da yüzü ve yanakları dolgun kişilerin bu görünümden rahatsız olması, kendini kilolu hissetmesi gibi problemler kişiyi yanak estetiği yaptırmaya yönlendiriyor. Yanak estetiği ile bu kişilerin yanağında bulunan fazlalık yağ dokusu herhangi bir iz bırakmadan alınır ve kişi istediği ‘Hollywood Yanağı’na sahip olur.

Bişektomi Nedir?

Yanak estetiği olarak adlandırılan bu estetik, yüz hatlarını belirginleştirmek ve daha estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan işlemlerden oluşuyor. Elmacık ve çene kemiklerini belirginleştirerek ve yanakta bulunan fazlalık yağları alarak kişinin yüz hatlarının incelmesi yanak estetiği içerisinde yer alır. Yapılan tüm bu işlemler kesi açılarak yapılır fakat herhangi bir iz bırakmaz.

yanak estetiği

Kimler Yanak Estetiği Yaptırabilir?

Yapılacak yanak estetiği yüz hatları üzerinde olacağı için, operasyon yaptıracak kişinin yüz hatlarının oturmuş olması aranan özellikler arasında. Bu yüzden yaş sınırı olarak yanak estetiği için 25 yaş ve üzeri kişilerin yaptırabileceği belirlenmiş. Eğer 25 yaş altı iseniz ve bişektomi yaptırmak istiyorsanız biraz daha beklemelisiniz.

Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Yanak estetiği operasyonu lokal anestezi altında yapılır. Ayakta tedavi edilen bir ameliyat olan bu estetik türünde, yanakta bulunan yağ torbalarının oradan bir kesi açılır ve yağ torbaları çıkarılır. Bu işlem her iki yanağa da uygulandıktan sonra dikiş atılır ve operasyon tamamlanır. Genellikle ameliyat yarım saat sürmektedir.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Dikkat edilen ilk nokta ameliyat öncesi en az bir hafta önce alkol ve sigara tüketiminin sona erdirilmesidir. Aynı zamanda kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar da kullanılmamalı, gerektiği takdir estetik cerrahına danışılarak kullanılmalıdır. Bişektomi ameliyatından sonra ise iyileşme süreci kişiye bağlı olarak değişse de genellikle bir hafta 14 gün içerisinde kişi kendini toparlamaya başlar. Özellikle ilk 2-3 gün beslenmeye ve soğuk içecekler tüketmeye özen gösterilmeli, hekimden bir reçete alarak beslenilmelidir. Tüm bunların sonundan daha belirgin bir yüz hatları ortaya çıkacak, kişinin yüzü estetik bir görünüme kavuşacaktır.

Yanak estetiği önemli bir operasyon olduğu için iyice araştırmalı, iyi ve uzman bir estetik cerrahı tercih edilmelidir. Uygulanacak teknikler yüz hatlarınıza uygun olarak tercih edilmeli ve tecrübeli bir hekim eşliğinde bu tercih yapılmalıdır.

Önerilenler

Benzer İçerikler