fbpx

Beyaz Kelebek Sertifikalı Salonlardan Görüşler

Kategori

 

Bekir Kuaför – Bekir Teke

Beyaz Kelebek Projesi’nin sunumları çok güzeldi; anlatımları, animasyonları süperdi. Çok etkili bir proje olduğunu düşünüyorum. Proje sektörde olması gerekenlerin fikir beyanını yapıyor, denetliyor. Ben çok beğeniyorum, güzel buluyorum. Kuaförlüğe katkısı gerçekten çok olumlu.

Elemanlarımız da Beyaz Kelebek projesine katıldı. Bizim işletme sahibi olarak düşündüklerimizi orada dinlediler, bizim anlattıklamız dışında da bir fikir sahibi oldular. Kendilerine daha çok dikkat ettiler diye düşünüyorum. Vizyon kazandırma bakımından kuaförlüğe sağladığı fayda için bu projeyi meslektaşlarıma öneriyorum.

 

İbrahim Kuaför-Serkan Söylemez

Beyaz Kelebek Projesi güzeldi, eğiticiydi. Aslında çoğu kuaförün bildiği, ancak uygulamadığı bilgiler verildi. Bu proje bizim bilgiklerimizi hayata geçirebilmemize yardım etti.

Elemanların müşterilere karşı davranışları olması gerektiği yönde değişti, salonda temizliğe daha çok dikkat edilmeye başlandı. Bizim salonumuz için çok iyi oldu. Daha fazla katılım olması için meslektaşlarıma da öneriyorum.

Kemal Mustafa – Çağatay Gümüş

Beyaz Kelebek kuaförlük sektöründe belli bir standardı oturtmak açısından çok iyi bir uygulama. Meslektaşlarımızın aynı seviyeye gelmesi bizi gururlandırır. Hem müşteriler hem de kuaförler için güzel bir proje. İnsanlar eğitimden sonra aradaki farkı çok net görüyorlar.

Eğitim uzun ve oldukça kapsamlıydı. Zor bir eğitim değildi. Bizim salonumuzda bütün kriterler neredeyse uygundu. Sadece bir iki eksiğimiz vardı. Onları gördük ve tamamladık. Bu anlamda bize çok büyük bir fayda sağladı. Sertifikamızı aldık. Mutluyuz.

Meslektaşlarıma bu projeyi öneririm. Eminim ki herkes kendi çapında yaptığı uygulamaların bazen yanlış olduğunu görebiliyor. İnsanın bazen gelişmek için kabuğunu kırması, önyargılarını kaldırması gerekiyor.

Key Kuaför ve Güzellik Salonu Atakent-Cem Benteşe

Beyaz Kelebek Projesi uygulanmasıgereken ancak geç kalmış bir projedir. Bu uygulama için L’Oréal Professionnel firmasına çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu sayede bilinçli, düzgün işletmelerin önü açıldı.

Bu projenin kuaförlük sektöründe yapılan işlere değer verilmesi, salonların daha sistematik çalışması gibi katkıları oldu. Katılımcılar eksikliklerini ve ne yapılması gerektiğini gördüler.

Eğitimler her seviyede kuaförün alabileceği eğitimlerdi. Anlaşılır bir dildeydi, sunumlarda açıklayıcı bilgiler verildi. Çok etkili olduğunu ve fayda elde ettiğimizi söyleyebilirim.

Meslektaşlarıma ben Beyaz Kelebek projesini anlatıyorum. Sektörün gelişmesi adına daha iyi rekabet yapılabilsin isterim.

Beyaz Kelebek projesi Mavi Bayrak projesine benziyor. Biraz daha farkındalık kazanması gerektiğini düşünüyorum.

Ozan Kuaför – Ozan Kahya

Beyaz Kelebek Projesi’nden sektör için yararlı bilgiler öğrendik. Güzel doneler aldık. Sunumlar çok güzeldi, özellikle gerçekçi olması beni çok etkiledi.

Kuaförlük camiasının bilinçlenmasi açısından sektöre fayda sağlıyor. Kuaför salonunun temiz olması, elemanlarınızın o heyecanı yaşaması ayrı bir güzellik.

Eğitim benim için zor bir eğitim değildi; fakat elemanlar için biraz zorlayıcı olabilir. Eğitimde işletmeye karşı bakışım değişti. Daha fazla katılım olması için meslektaşlarıma kesinlikle öneririm.

Beyaz Kelebek Projesi hakkında L’Oréal Profesyonel Ürünler Bölümü Pazar Geliştirme Müdürü Gülşah Camcı Yılmaz’dan aldığımız detaylı bilgiyi Estetica Dergisi  Ekim Kasım sayısında bulabilirsiniz. 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz