Beden dilini kullan!

Bir adım öne çık!

Müşteri ilişkilerinde bir adım ön çıkmak için vücut dilini iyi kullanmak ve aynı zamanda vücut dilini iyi okumak çok önemli. İşte birkaç ipucu:

saç, tasarım, kuaför, moda, sanat, salonyönetimi, kuaförsalonu

  • Tokalaşmak: İçeri giren veya ilk defa tanıştığın bir müşterinin elini sıktığında tamamen kavrayıp tokalaşmak ona doğru adrese geldiğini hissettirir ve dostça bir yaklaşımdır. Yarım bir şekilde tokalaşmak veya hemen elini çekmek kötü bir imaj bırakır. Tanışmaktan memnun olduğunu tokalaşma sırasında belli edersin.

  • Ellerini doğru kullanmak: Karşına geçen bir müşteri ile ilk defa iletişim kurmaya başladığında ellerini bağlamadan konuşman gerekir. Kollarını bağlayarak konuşmak onu dinlemediğini gösterir ve dikkatinin başka bir yerde olduğu mesajını verir.

  • Göz kontağı kurmak: Göz kontağı iletişimi doğru kurduğunun göstergesidir. Müşteriye bir şey anlatırken göz kontağı kurmak ona güven verir ve doğruları anlattığını gösterir. Konuşurken gözlerini kaçırmak karşılıklı güveni yıkar. Müşteriyi dinlerken de onu dikkatli bir şekilde dinlediğini göz kontağından anlayacaktır.

  • İfadeyi doğru kullanmak: Karşılıklı iletişim kurduğun müşterine güven vermek için özen göstermen gereken bir konuda yüz ifadendir. Güler yüzlü bir şekilde hafifçe gülümseyerek sohbet etmek veya dinlemek yine ona güven kazandırır. Sabit bir ifade ile konuşmak ya da dinlemek sıkıldığın ya da dikkatini vermediğin imajı çizer.

  • Eğer sen konuşurken müşteri başka yerlere bakmaya başladıysa ya da kollarını bağlayarak duruyorsa bu o konuyu sevmediği ve sıkıldığı anlamına gelir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız hemen konuyu değiştirin ve kollarının çözülmesini sağlayın.

Beden dilini yönetebildiğin takdirde insanların güvenini ve sevgisini kazanmak her zaman için bir artı değer olarak geri dönüş olabileceğin bir konudur.

 hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975