fbpx

Bebek’te yenilik

Kategori

Bebek’te yenilik

Yıldırım Özdemir  salon tasarımına farklı bir ruh kazandırdı.   

Yıldırım Özdemir, Bebek, kuaför, kuaförlük, Id-İstanbul Mimarlık, İç Mimar İdil Özbek, İç Mimar, Muhammet Taşlı, bakır, pirinç, demir, ahşab, salon tasarımı, salon, kuaför salonu

İç Mimar İdil Özbek ve İç Mimar Muhammet Taşlı ile Yıldırım Özdemir’den bilgi aldık.

“Farklı mekânların birbirleriyle ilişkilerinde ve ebatlarında yaptığımız değişikliklerden sonra sıra kullanılacak malzemelerin seçimleri ve biçimlerine geldiğinde Yıldırım Özdemir’i yansıtacak bir yer nasıl olmalı sorusundan yola çıktık.

Malzemeleri doğal halleri ile kullandık. Tezgahlar masif ağaçtır. Salonda bakır, pirinç, demir ve ahşabı masif halleri ile kullandık.

Salona girdiğinizde uzun cepheli mekânın sonunda bir bahçe yaptık. Bahçe-cafe de diyebiliriz. Mutfak alanını bu bahçe ile içerisi arasında konumlandırdık ve bu alanda personelin de dinlenebileceği bir mekân ayırarak içecek servisini rahatlattık ve hem müşteriler hem de personel için ayrı ayrı dinlenebilecekleri bir bahçe alanı yarattık.

Mimaride bir orkestradaki farklı enstrümanların farklı sesleri gibidir… Doğru yönetilip yapıldığında farklı enstrümanlardan çıkan güzel melodiyi duyarsınız.”

 

Yıldırım Özdemir, Bebek, kuaför, kuaförlük, Id-İstanbul Mimarlık, İç Mimar İdil Özbek, İç Mimar, Muhammet Taşlı, bakır, pirinç, demir, ahşab, salon tasarımı, salon, kuaför salonu

 

Yıldırım Özdemir: Tadilatı kendimiz için yaparız. Müşteriye yansıyan kısmı ise temizliği, güzelliği ve kaliteyi yansıtmasıdır. Bu nedenle hep kendim nasıl istiyorsam onları hayal ederek notlar aldım. Benim hep söylediğim bir şey vardır: İyi berber veya kötü berber yoktur. Ne konuştuğunu anlayan berber-müşteri diyaloğu vardır ki ben de mimarlarımız İdil ve Muhammet ile konuşup hayallerimi anlatmamın ardından ortaya çıkan ve anlatımımdan farksız olan sonuç benim hayallerimin gerçeğe yansıması oldu. Bu da onların uzmanlıklarının göstergesiydi. Her ayrıntısı detaylıca düşünülmüş bir salon oldu ki hep el izi ile dolan köşeler özel şekilde kaplanarak yaşadığımız sorun ortadan kalktı. 11 yıl sonra yenilemiş olmama rağmen salona inanılmaz hızlı bir şekilde adapte olduk.

 

Yıldırım Özdemir Bebek Salonu’nun fotoğraflarına haber galerisinden göz atabilir, haberin tamamını Estetica Dergisi Şubat Mart sayısında bulabilirsiniz. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz