Editörden yarışmacılara notlar

Editörden yarışmacılara notlar

yarışma, kuaför, kuaförlük, hairist, yılın kuaförü

Ekim ayı itibarıyla sürdürdüğümüz Hairist Ayın Kuaförü Yarışması, salonlarınızda tasarladığınız saçları portalımızın Sizden Gelenler bölümüne ekleyerek, büyük kitlelerin sizi fark etmesini sağlıyor. Ben buradayım, sesimi duyurabiliyorum, yaratıcılığımı, fikirlerimi ve duygularımı kullanarak tasarladığım saçları paylaşıyorum, beğeniliyorum ve ödüllendiriliyorum diyebiliyorsunuz. Sektörün takip ettiği sosyal mecra kanallarımızda sizin emek verip taradığınız, renklendirdiğiniz, kestiğiniz saçları paylaşıyoruz.

Bir jüri toplantısında Habib Örs, bu proje ile ilgili bizi çok duygulandıran ve sektöre fayda sağladığımızı hissettiren görüşlerini iletmişti. Müşteriler; bu salonda internet üzerinden düzenlenen  yarışmada “Ayın Kuaförü” seçilen bir kuaför varmış diyerek, saçlarını ona taratmak istiyorlarmış.

Farklı açılardan bakıldığında biraz önce bahsettiğimiz değer, yarışmanın getirilerinden sadece birisi. Biz size özgürlük vermek istedik, tüm gün boyunca salonlardan çıkamadığınız için kendinizi ifade edebilme, potansiyel müşterilerinize seslenebilme olanağı tanıdık. Yarışma kapsamında gelen çok güzel fotoğraflar da oldu. Kurallara uymadığı gerekçesiyle elenen çalışmalar da…

Bu yüzden size bir kez daha yarışma kurallarını hatırlatmak ve birkaç öneride bulunmak istedik.

  • Tasarladığınız saç, sizin sanat eserinizdir. Bu yüzden görsel sunum çok önemlidir. Sizden Gelenler bölümüne ekleyeceğiniz çalışmaların net görülen fotoğraflar olduğuna emin olmalısınız. Öncesini ve sonrasını görmek jüri üyeleri değerlendirmelerinde çok etkili oluyor. Bu yüzden önerimiz, modelinizin saçları yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra iki fotoğraf çekmeniz olacaktır. Tasarımınızın yapım aşamasını göstermek istiyorsanız, 4 fotoğraf çekerek akıllı telefonlarda bulunan LiPix gibi uygulamalar ile çektiğiniz fotoğrafı çok kısa bir sürede kolaj yapabilirsiniz.

 

  • 4 fotoğrafı kolaj yapan ve tasarımın son halini ayrıca ekleyen kuaför arkadaşlarımız var. Tasarımınızı eklerken sadece en iyi nasıl gösteririm diye düşünün, buna odaklanın, sizin için dört aşamada yaptığınız kolaj çalışmanızı iyi bir şekilde sergilemenize fırsat veriyorsa, tek fotoğrafı eklemenize gerek yok. Eklenen fotoğraflardan birkaç açıdan aynı fotoğraf defalarca yüklendiyse, aralarından en net görünen fotoğraf dışındakileri sistemden kaldırıyoruz.

 

  • Yatay eklenmiş fotoğraflar var. Onların hepsini teker teker düzeltiyoruz.

 

  • Günün sonunda Yılın Kuaförü Yarışması’nda bağlanan Ayın Kuaförü Yarışması’nın çok adil bir yarışma olmasına özen gösteriyoruz. Bu yüzden lütfen fotoğrafların üzerine isminizi yazmamamızı rica ediyoruz.

 

  • Kuaförün fotoğrafta görünmesini istemiyoruz. Düşünün ki bu amatör bir koleksiyon çekimi gerçekleştiriyorsunuz, fakat sadece en iyi yaptığınızı düşündüğünüz model ile yarışıyorsunuz… Sadece modelinizi öne çıkaracak fotoğraflarınızı bekliyoruz.

 

  • Tasarladığınız saçların fotoğrafını nasıl daha iyi çekebilirsiniz?

http://www.hairist.com.tr/yarisma_icin_nasil_daha_guzel_fotograf_cekebilirim-1419–.html

Bir not daha eklemek istiyoruz, biz ekip olarak bu yarışma için çok çalışıyoruz, jüri üyelerimiz gecenin geç saatlerine kadar sabırla tek tek çalışmalarınızı inceliyorlar. Kişisel gelişiminiz, salonlarda motivasyon artışı gibi geribildirimler bizim emeklerimizin karşılığı olarak manevi tatminimiz. Sizden istediğimiz size yakışan, işte ben buyum, bunu yaptım, iddialıyım dediğiniz, kendinize güvendiğiniz fotoğraflarla yarışmanız.

Destekleyen markalar: 

Aveda, Davines, Eczacıbaşı-Schwarzkopf, Estetica Dergisi, Goldwell, Kariyer Eğitim Kurumları, Kasho Makas, L'Oréal Professionnel, Matrix Professional, Matsuzaki Makas, Pivot Point, Sebastian Professional, Ventoso Profesyonel Fön Makineleri ve Wella Professionals'a çok teşekkür ederiz…

Yarışma kurallarını detaylı bir şekilde incelemek için: 

http://www.hairist.com.tr/turkiye’nin_ilk_dijital_kuaforluk_yarismasi__hairist_online_‘da-1402–.html

Yılın Kuaförü Yarışması'nda jüri üyeleri

http://www.hairist.com.tr/iste_buyuk_juri-1962–.html

http://www.hairist.com.tr/2015/

HAIRiST 5. buluşmada görüşmek dileğiyle…

Başarılar dileriz…

Sevgiler

HAIRiST AİLESİ