Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kategori

Hollywood yıldızlarından tanıdığımız keskin ve etkileyici bakışların kaynağı olan badem gözler, günümüzde hem erkek hem kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gün geçtikçe daha da popülerleşen badem göz estetiği, bakışları canlı tutmasıyla birlikte kişinin daha genç bir görünüme kavuşmasını da sağlıyor. Peki cerrahi işlemler gerektiren badem göz ameliyatı nasıl yapılıyor? Badem göz nedir? Bu soruların cevaplarını gelin birlikte açıklayalım.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılmaktadır. Öncelikle gözün dış köşesinden ve üst bölgesinden bir kesi açılır ve göz cerrahi bir iplikle ustaca yukarı doğru çekilir. Askı orada bulunan kemik zarına tutturulur ve badem göz yapısı oluşturulmuş olur. Bu işlemlerin toplamında göz üzerinde 2-4 arası dikiş atılmaktadır ve bunların alınma süresi de genellikle bir haftadır. Yapılan operasyon ortalama yarım saat ile bir saat arasında değişmektedir.

Operasyon sonrasında kalıcı izler oluşup oluşmadığını merak edenler ise içlerini ferah tutabilir. Yapılan işlemler herhangi bir iz oluşturmuyor.

badem göz estetiği

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mı?

Badem göz estetiği için gerçekleştirilen ameliyat sonrası kavuştuğunuz o güzel bakışlar ve canlı göz altları kalıcılığı çok uzun bir süre değildir. Yapıldığı süreden sonra 3-5 yıl arası kalıcılığı bulunmaktadır. Aynı zamanda ameliyat yapıldıktan sonra eğer oluşan göz yapısı beğenilmezse, tekrar eski haline geri döndürülebilir.

Ameliyatı Sonras Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat yapıldıktan sonra kişinin gözüne bandaj uygulanmıyor. Farklı bir malzeme kullanılarak kişi normal hayatına devam ediyor. Fakat burada ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta kişinin badem göz ameliyatı yaptırdıktan sonra araba kullanmaması ve trafiğe çıkmamasıdır. Bunların yanında ameliyat sonrası en azından bir-iki gün banyo yapılmaması öneriliyor.

Fiyatları

Badem göz estetiği ameliyatı cerrahi bir operasyon olmakla birlikte kısa sürede istenilen görünüme kavuşturmasıyla herkesin takip ettiği ve yaptırmak istediği bir ameliyattır. Yapılan işlemler risk taşımadığı için ve sonrasında bir iz bırakmadığı için popülerliği de sürekli olarak artıyor. Ekstra işlemler ve büyük operasyonlara gerek kalmadığı için badem göz estetiği fiyat bakımından uçuk rakamlar barındırmıyor. Uzman bir estetik doktoru ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler