Aveda Başkan Yardımcısı Antoinette Beenders İmzalı…

25 yıldır Aveda bünyesinde çalışan ve geçmişte global sanatçı, sanat direktörü olarak görev yapan, kreatif ekipleri yöneten Aveda Kıdemli Başkan Yardımcısı Antoinette Beenders; geçtiğimiz günlerde yeni koleksiyonunu tanıttı.

ExtraOrdinary and Natural (Sıra dışı ve Doğal) adlı koleksiyonun sadece bir saç kesim koleksiyonu değil, modellerin bireyselliğini ortaya koymaya çalışan bir kimlik ifade çabasını temsil ettiğini söyleyen Antoinette Beenders, “Kuaförler olarak müşterilerimizin iç dünyasını dışa yansıtmak bizim işimiz,. Saçı bireysel dokula indirgedik. Ağımızda 15 bini aşkın sanatçı var. Son yıllarda üzerinde çalıştığım koleksiyonların trend olduğunu ve bu saç modellerini  tüketiciler üzerinde görmekten memnunum” dedi.

Çekimler ise flaş ya da yapay ışık kullanmadan sadece gün ışığıyla çalışan Fotoğrafçı Peter Linburg’un imzasını taşıyor. 

İşte koleksiyondaki kimlikler ve dönüşümleri:

Dextra

Trans bir kadın. Cinsiyetçi beklentilerden hoşlanmıyor. Kendi olmanın keyfini çıkararak yaşıyor.

Beenders, Dextra’nın kimliğini ve bireyselliğini ortaya koymak için Shullet (shag and mullet modellerinin birleşimi) model bir saç kesmiş. Saçı yanlardan örüp saçın içini katlandırdıktan sonra fönleyip bitiş için kişiselleştirilmiş dokunuşlar katmış.

dextra

Grace

23 yaşındaki Grace, Barbadoslu bir baba ile Mısırlı ve Fransız karışımı bir annenin melez çocuğu. Kahverengi, uzun saçlara sahipken daha çok kendi gibi hissetmek için saçlarını kestirmiş. Antoinette Beenders, “Müşteri salona geldiğinde dönüşümü sağlamak için saçı ne kadar kestiğinizin bir önemi yok. Çok fazla kesmeden dokuyla oynamanız gerekiyor. Önlere biraz Nutriplenish nemlendirici bakım uyguladık, fönledikten sonra saç çizgisinde nokta kesim yaptık,” dedi.

George

Ressam. Saçlarını sık sık değiştirmeyi seviyor. Bu görünümün en önemli yanının renk olduğunu söyleyen ve bu saç için boyayı uygulamadan önce uçların geriye doğru tarandığı “tipping” tekniğini kullandığını belirten Beenders , şekillendirmek için ise “Control Paste favori ürünüm. Ustura ile dokularda çok iyi çalışıyor” dedi. 

Mirriam 

İrlanda ve Güney Afrikalı melezi. 21 yaşında. Ergenlik yıllarını İrland’da punk ortamında geçirdi. Bu da stilini belirledi. Çok daha fazla saçı vardı. Beenders, ona katlı bir bob kesti. Beenders: “Bu dokudaki kesimi yaparken boyu iyi ayarlamak gerekiyor, çünkü her zaman yukarı çekiyor. Düşük ve yüksek aydınlatmalar ve uçlarda günlük nemlendirici salon bakımı uyguladık…”

Mirriam - Aveda

Katie

Çok ince telli saçlara sahip. 2A Tipi Saçlar “Birini  dönüştürmek için çok fazla kesime gerek yok demiştim. Normalde yaptığım “double glossing “ (çifte cila tekniği uyguluyoruz. Cila ya da parlaklık bakımının iki kez işlenmesi… Küt kesim. Üst katmanı kesitler halinde kestim, çünkü  bu bir kat etkisi veriyor,” diyor Beenders.

Katie Avea

Fiona

Ahtapot saç kesimi olarak tanımlanan bu kesim, kıvırcık saçlar için çok ideal. Düz saçlarda da iyi sonuç veriyor. Fiona da hayli kıvırcık saçlara sahip. Saçları tek boydaydı. 

Önerilenler

Benzer İçerikler