fbpx

Alterna ve Saç Bakımında 20 Benzersiz Özelliği

ALTERNA, bu sene 25. yıldönümünü kutluyor. Bu sebeple biz de ALTERNA’nın benzersiz özelliklerine bir göz atıyoruz.

ALTERNA’yı sektördeki diğer profesyonel markalardan ayıran benzersiz özellikleri:

1. ALTERNA, profesyonellerin sadece temiz içerikli, sülfat ve paraben içermeyen yüksek kaliteli şampuan ve saç kremlerinden yoksun olduğunu fark etti ve 1997’de birinci sınıf sülfatsız şampuanı piyasaya sürdü.

2. 1999’da Havyar ile formüle edilmiş yaşlanma karşıtı özelliklere sahip ilk çığır açan ürün serisini ortaya çıkardı. Devrim niteliğindeki bu seri, marka için birçok gelişmenin de ilki oldu.

3. ALTERNA, 1997 yılında vizyoner milyoner Don Christal tarafından yaratıldı ve Kaliforniya’da doğdu. Don Christal’ın erkek kardeşi ise saç bakım sektörünün önemli markalarından Olaplex’in kurucusu.

Yenilikçi, Lüks Alterna Saç Bakımı

Alterna Marka Elçisi Joana Neves
Saç: Alterna Marka Elçisi Joana Neves

4. ALTERNA, yolculuğuna cilt bakımı biliminden ilham alan, aynı zamanda saf ve etkili bileşenlerle formüle edilmiş yenilikçi, lüks saç bakım ve şekillendirme ürünleri yaratarak başladı.

5. En başından beri parabenler, SLS/SLES sülfatlar ve diğer sert kimyasallar olmadan formüle edilmiş ürünler geliştirdi. Ürün ailesi, bu ilkelerden taviz vermeden salonda kanıtlanmış sonuçların yanı sıra evde olağanüstü lüks bir deneyim sağlayan “katıksız” güzellik vaat ediyor.

6. Tüm ALTERNA formülleri, güvenilir, dikkat çekici sonuçlar sağlamak için salon uzmanları tarafından laboratuvarda geliştirilmiş ve performansları test edilmiştir.

7. ALTERNA ürünleri üç taahhüt üzerine kuruludur. Saf: zararlı katkı maddeleri içermez, Kanıtlanmış: Performansı kanıtlanmıştır ; Profesyonel: salonda test edilmiş güvenilirlik.

8. Son birkaç yılda ALTERNA çok sayıda ödül kazandı. Sadece Nisan 2022’de Caviar Anti Aging (Havyar Yaşlanma Karşıtı) serisi ve My Hair My Canvas serileriyle 15 saç bakımı kategorisinde ödül kazandı. Ürün yelpazesi, dört saygın tüketici ödülüne sahip.

Alterna

Anti-Aging Ve Yaş Kontrolü

9. ALTERNA Caviar Anti-Aging serisi, adını önemli bir teknoloji olan Age Control Complex’ten alıyor. Bu bileşenler çevresel ve doğal yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmeye yardımcı oluyor.

10. Havyar, Caviar Anti Aging yaşlanma karşıtı ürün yelpazesini güçlendiren güçlü bir bileşendir ve doğanın en zengin Omega-3 Yağ Asitleri kaynaklarından biridir. Havyar, saçın nemini, elastikiyetini ve parlaklığını geri kazanmanın yanı sıra saçı gelecekteki hasarlardan korumaya yardımcı olan proteinler, mineraller ve A, C ve D Vitaminleri içerir.

11. ALTERNA Caviar Anti Aging ürün yelpazesi, hayati besinlerin emilimini artıran ve ayrıca daha güçlü saçlar için keratin üretimini destekleyen patentli bir enzim ve mineral karışımı olan Enzymetherapy teknolojisini içerir.

Yoğun Nem ve Besleyicilik

12. Yaşlanma Karşıtı ürün yelpazesindeki bir diğer önemli bileşen olan Seasilk, saça yoğun nem ve beslenme sağlarken kimyasal uygulamalardan, çevresel stres faktörlerinden ve şekillendirme uygulamalarından kaynaklanan hasar derecesini de azaltıyor.

13. Caviar Anti Aging Yenileyici Nemlendirici CC Krem, CAVIAR serisindeki kahraman ürünlerden biridir. Bu çok amaçlı “corrector” serumu çığır açan bir ürün. Tek bir kolay adımda 10 fayda sağlıyor.

14. 2020’de ALTERNA, My Hair My Canvas serisini piyasaya sürdü. %100 vegan ve en sürdürülebilir ürün yelpazesine sahip seri, %50 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır.

15. ALTERNA’nın iki harika marka elçisi var: Joana Neves ve Sabrina Dijkman. Her ikisi de markanın koleksiyonları üzerinde işbirliği yapıyor, marka etkinliklerinde görev alıyor ve ayrıca kuaförleri eğitiyor. Joana Neves, dünyanın dört bir yanındaki Moda Haftası Şovlarında düzenli olarak sahne arkasında saç tasarlarken, Sabrina Dijkman romantik düğün saç stilleri ve örgülü saç görünümleriyle tanınıyor.

16. 2021’in sonlarına doğru en yenilikçi ürünlerinden biri olan Caviar Anti Aging Moisture Intensive Ceramide Shots’ı piyasaya sürdü. Nemli veya kuru saçlarda kullanıma uygun olan kapsüller, çok faydalı bir durulama bakımı. Aceleniz olduğunda ya da hareket halindeyken – saça anında nemlendirme sağlamak, elektriklenmeyi ve kırılmayı azaltmak, ayrıca gücü ve parlaklığı artırmak için kullanılıyor.

17. İlk genel merkezi, Los Angeles’ın en prestijli adreslerinden biri olan Beverly Hills’deki Wilshire Bulvarı’nda bulunuyordu.

18. ALTERNA’nın markası ‘ALTERNA-TIVE’ kelimesinden ilham alıryor, ürünler alternative bir tasarıma, konumlandırmaya ve formülasyona sahip.

19. ALTERNA logosu bir küredir. Marka adına eşlik eden ikonik küre, üzerinde saç tellerini temsil eden A harfinin bulunduğu bir enzim molekülünü tasvir ediyor.

20. ALTERNA, Henkel portföyünün bir parçasıdır. Şirket, güçlü markalar, yenilikler ve teknolojiler sayesinde hem endüstriyel hem de tüketici işletmelerinde üç iş birimi ile lider konumdadır.

Alterna ürünlerine göz atın.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz