fbpx

2022 yılının rengi “Sonsuz Gökyüzü’’

“Sonsuz Gökyüzü” herkesin “taze hava” ihtiyacından yola çıkılarak ve havai açık mavi gökyüzünden ilham alınarak Marshall tarafından geliştirildi. 

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmayı amaçlayan Marshall, global şirketi AkzoNobel’in tasarımcı ekibi tarafından belirlenen 2022 yılının rengi “Sonsuz Gökyüzü” ve bu renge uyumlu olarak geliştirilen renk paletlerini sundu.

Pınar Adabağ
Pınar Adabağ

“Sonsuz Gökyüzü”nün herkesin ihtiyaç duyduğu “taze hava” hissini yaşatan havai, açık mavi ve parlak bir gökyüzünden ilham aldığını belirten Marshall Pazarlama Müdürü Pınar Adabağ, şunların altını çizdi:  “Dört duvar arasında sıkışmış gibi hissedilen bir sürecin ardından insanlar artık çeperlerini yıkmak için büyük bir istek duyuyor. AkzoNobel’in renk uzmanları ile uluslararası tasarım profesyonellerinden oluşan bir ekip tarafından yapılan kapsamlı küresel trend araştırması, insanların açık havada olmayı, doğa ile bağlantı kurmayı ve her şeyi taze bir bakışla ele almayı istediğini ortaya koyuyor.

Bu renk, başımızın üstündeki engin gökyüzünü ifade ediyor ve bize evlerimizin, doğamızın, sanatın ve yeni seslerin hayatımızdaki rolünü yeniden tanımlayabilmemiz için alan açıyor. Tüketiciler kendilerini ifade etmeye ve mekânlarını dönüştürme arayışında ve renk uzmanları olarak biz onlara renk seçimlerinde ilham vermeyi hedefliyoruz.”

AkzoNobel Estetik Merkezi, Sonsuz Gökyüzü renginin diğer renk ve tonlarla kombinasyonunu da çalıştı ve son dönemlerde kapalı alnlarda çok daha fazla zaman geçirilmesi nedeniyle dört dekoratif renk paleti tasarladı. Bunlar, gökyüzünün farklı hava koşullarındaki renklerini yansıtan; Güneş, Bulut, Rüzgar ve Yağmur paletleri olarak belirlendi. Renk paletleri bir dizi yumuşak nötr ve neşeli ton arasından seçim yapmayı ve bir arada kullanılacak renkleri belirlemeyi ve seçmeyi kolaylaştırıyor. Renk paletleri çok amaçlı mekânlarda alan ayrımı yapmak, iç mekânlarda doğa duygusu yaşatmak, yatıştırıcı bir atmosfer yaratmak veya birlik duygusunu teşvik etmek için kullanılabilir.

Yılın Rengi-2022 hakkında daha fazla bilgi için www.marshallboya.com sayfasını ziyaret edebilir ve sosyal medyada #CF22 etiketini takip edebilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz