Yılın Kuaförü Yarışması 2020 Kuralları

Kategori

Yılın Kuaförü Yarışması 2012 yılından bu yana düzenlenmektedir.

Yarışma ülkemizin ilk istikrarlı ve uluslararası standartlara uygun en uzun süreli yarışması olarak önem taşımaktadır.

Kuaförler Derneği işbirliği ile hazırlanan yarışma Hairist ve Estetica Dergisi markalarını da bünyesinde barındıran Enter Grup tarafından 2012 yılından bu yana organize ve finanse edilmektedir.

Yarışmanın nihai amacı Türk Kuaförlüğüne uluslararası standartlarda sürdürülebilir bir kuaförlük yarışması kazandırmak ve bu yarışma aracılığıyla elde edilen gelirle ülkemizin ilk kuaförlük sivil örgütlenmesi olan Kuaförler Derneği’nin kalıcı ve istikrarlı bir gelire sahip olma yolunu açarak Türk kuaförlüğünün gelişimine katkının sürekliliğini sağlamaktır.


Yarışma sadece Instagram üzerinden kadın kuaförlerine açık olup aşağıda belirtilen şekilde gerçekleşmektedir. Yarışmaya katılmak isteyenler;

Mayıs 2019’da finalist olabilmek için 1 Mayıs 2019’dan 31 Mayıs 2019’a kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #mayıs2019kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #mayıs2019st hashtagi (etiketi) ile,

Haziran 2019’da finalist olabilmek için 1 Haziran 2019’dan 30 Haziran 2019’a kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #haziran2019kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #haziran2019st hashtagi ile,

Temmuz 2019’da finalist olabilmek için 1 Temmuz 2019’dan 31 Temmuz 2019’a kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #temmuz2019kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #temmuz2019st hashtagi ile,

Ocak 2020’de finalist olabilmek için 1 Ocak 2020’den 31 Ocak 2020’ye kadar Kesim-Renklendirme kategorisi için #ocak2020kr, Şekillendirme-Topuz kategorisi için #ocak2020st hashtagi ile etiketleyerek kendi Instagram sayfalarında yayınlayarak yarışmaya katılabileceklerdir.

(YENİ)Yarışma için gönderdiğiniz etiketler arasında aşağıdaki etiketlerin 
bulunması zorunludur: 
#hairistcomtr #esteticadergisi #kuaforlerdernegikd

Geri kalan diğer aylar için de aynı sistem ile devam edilecektir. Yarışma 31 Mart 2020’de son bulacak ve her ayın finalistleri arasından BÜYÜK JÜRİ seçimini yapacaktır.
Her ay her kategoriden 3’er finalist* jüri değerlendirmesi ile seçilmekte ve duyurulmaktadır.

*3 finalist seçme zorunluluğu bulunmamaktadır.İlgili kategori jürisi ilgili ay katılımları arasından minimum 1 finalist seçmek zorundadır.

Yılın Kuaförü Yarışması 2020 Kuralları

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Yukarıda belirtilen şekilde yarışma için göndereceğiniz fotoğrafları, 1 Mayıs 2019 ile 31 Mart 2020 tarihleri arasında Instagram üzerinden gerçekleşmektedir.

Yılın Kuaförü Yarışması 2020 Ödülleri ne zaman ve nerede verilecek?

Her kategoride ilk üçe girenlere ödülleri özel bir törenle verilecektir. Yaşanan pandemi nedeniyle değişiklik gösterebilecektir.

Hangi kategoriler var?

Renk-Kesim ve Şekillendirme-Topuz kategorilerinden birine veya her ikisine katılabilirsiniz.

Yılın Kuaförü Yarışması 2020 Katılma şartları nelerdir?

1-Yarışma hashtaglerini (etiketlerini) kullanarak yarışma koşullarını kabul etmiş olsanız da her ayın finalistleri, büyük ödül günü kendilerine verilecek Yarışma Kuralları ve Taahhütname yazısını imzalayıp teslim etmek zorundadır. Buna ilişkin yazı yarışmacılara online olarak gönderilecektir.
2-Fotoğrafını çektiğiniz kişi fotoğrafının yayınlanmasına izin almış olmalısınız.
3-18 yaşın altındakiler katılamaz. Öğrenciler için sınır 15 yaş ve üstüdür.
4-Yarışma sadece T.C ve K.K.T.C sınırları içinde faaliyet gösteren kadın kuaförlerine yönelik bir salonu işleten, salonda çalışan veya eğitim kurumunda öğrenim gören kadın kuaförlerine açıktır. Gerek duyulduğunda buna ilişkin belge talep edilebilir. Böyle bir belgenin beyan edilememesi diskalifiye veya ödülün geri alınmasını gerektirebilir.
5-Yarışmaya katılan adayların salon kayıtlarını randevu.hairist.com.tr adresinde yapmaları veya güncellemeleri gereklidir. 
6-Ayın finalistleri hairist.com.tr adresinde ve instagram sayfasında duyurulur. Finalist sertifikasını almak isteyen finalistlere FİNALİST SERTİFİKALARI Kuaförler Derneği’ne yapacakları 100TL bağış karşılığında gönderilir.

Bağış için: Kuaförler Derneği
Yapı Kredi Bankası TR86 0006 7010 0000 0071 1054 67 
AÇIKLAMA OLARAK: Sertifika Talebi yazılmalıdır.

7-Farklı yarışmalarda dereceye girmiş saç tasarımları ile ve yarışmamızda daha önce finalist olmuş saç tasarımlarıyla yarışmaya katılmak mümkün değildir.

Bu sorulara cevap verebiliyorsanız ONLINE olarak Instagram üzerinden istediğiniz sayıda fotoğrafla katılabilirsiniz.

Ön eleme var mı?

Evet, istenilen şartlara uymayan fotoğraflar diskalifiye edilmektedir. Kişinin kendisinin, salon isminin, logosunun veya ürünlerin göründüğü fotoğraflar diskalifiye edilecektir. Fotoğrafların üzerinde yazı, logo vb. bir şey olmamalıdır.

Yılın Kuaförü 2020 Ödülleri nelerdir?

YILIN KUAFÖRÜ ÖDÜLÜ (YENİ):

Kesim-Renk Kategorisi ile Şekillendirme-Topuz Kategorisi 1.si arasında seçilen sadece 1 kişi YILIN KUAFÖRÜ Ödülü’nü kazanır. Yılın Kuaförü Ödülü’nü alabilmek için bu iki kategoriden birinde 1.ci olmak gereklidir.

*Kazanan kişi Estetica Dergisi ile profesyonel saç fotoğrafı çekimine hak kazanır. Buna ilişkin zaman ve detaylar organizasyonun insiyatifindedir.
*Yılın Kuaförü Heykeli, Yılın Kuaförü Madalyası, Yılın Kuaförü Sertifikası kazanan kişilere gönderilir.
*Her iki kategoride aynı kişinin birincilik alması durumunda otomatik olarak YILIN KUAFÖRÜ olarak ilan edilir.

Kesim-Renk Kategorisi 1.lik Ödülü:

Kazanan kişi Estetica Dergisi ile profesyonel saç fotoğrafı çekimine hak kazanır.Buna ilişkin zaman ve detaylar organizasyonun insiyatifindedir.
*Fotoğraf çekimine ilişkin, profesyonel fotoğrafçı, stüdyo, manken, styling ve makyaj artisti organizasyon tarafından karşılanır. Fotoğraf çekilecek alan belirtilen tarih ve saate olunması ve konaklama gerekmesi durumunda konaklama ve ulaşımın sağlanması kazanan yarışmacıya aittir.

*Birincilik Kupası, Birincilik Madalyası, Birincilik Sertifikası

*Yarışma 1.si, talep edilmesi halinde yarışma ana sponsoru Alter Academy’de öğrencilere 1 günlük eğitim verecektir.

2.lik ve 3.lük Ödülü:

*Derece Kupası, Madalyası ve Sertifikası
Not: Bir kişi her iki kategoride de dereceye girebilir. Ancak 3. olan kişi aynı zamanda 2. olamaz. Böyle bir durumda sadece 2.lik verilir. 3.lük ise bir sonraki en yüksek puanlı yarışmacıya verilir. Veya 2.lik ve 1.lik aynı anda alınamaz. Puan olarak alsa da sadece 1.lik ödülü verilir. 2.lik ödülü bir sonraki puan sahibine verilir.
Bir diğer örnek: Bir yarışmacı aynı kategoride hem 1.lik hem 3.lük alamaz. Böyle bir durumda 3.lük hakkı iptal olur ve sadece 1.lik ödülü alır.
Her iki kategoride 1.lik alan yarışmacının bu başarısı kendisine ait olmasına rağmen, yapılacak fotoğraf çekimlerine sadece tek bir kategoriden katılabilir. Bu kategoriyi seçme hakkı kendisine aittir. Katılmadığı kategorinin 2.si’de fotoğraf çekimine katılma hakkı kazanır.

Şekillendirme-Topuz Kategorisi 1.lik Ödülü:

Kazanan kişi Estetica Dergisi ile profesyonel fotoğraf çekimine hak kazanır.Buna ilişkin zaman ve detaylar organizasyonun insiyatifindedir.
*Fotoğraf çekimine ilişkin, profesyonel fotoğrafçı, stüdyo, manken, styling ve makyaj artisti organizasyon tarafından karşılanır. Fotoğraf çekilecek alan belirtilen tarih ve saate olunması ve konaklama gerekmesi durumunda konaklama ve ulaşımın sağlanması kazanan yarışmacıya aittir.

*Birincilik Kupası, Birincilik Madalyası, Birincilik Sertifikası

*Yarışma 1.si, talep edilmesi halinde yarışma ana sponsoru Alter Academy’de öğrencilere 1 günlük eğitim verecektir.

2.lik ve 3.lük Ödülü:

*Derece Kupası, Madalyası ve Sertifikası
Not: Bir kişi her iki kategoride de dereceye girebilir. Ancak 3. olan kişi aynı zamanda 2. olamaz. Böyle bir durumda sadece 2.lik verilir. 3.lük ise bir sonraki en yüksek puanlı yarışmacıya verilir.
Bir diğer örnek: Bir yarışmacı aynı kategoride hem 1.lik hem 3.lük alamaz. Böyle bir durumda 3.lük hakkı iptal olur ve sadece 1.lik ödülü alır.

Yılın Kuaförü Yarışması 2020 SİZLERİN SEÇİMİ

İnternet üzerinden halka açık olarak yapılan oylamadır ve diğer dereceler üzerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Bu oylamada aynı IP üzerinden verilen oylar tek oya indirilir.

Yarışma kuralları neler:

1- Instagram’da ilgili ayın etiketi ile paylaşılan fotoğraflar; yarışmacının çalıştığı veya sahibi olduğu salonda çekilmeli ve kendi yaptığı saç tasarımı olmalıdır. Başkasına ait fotoğrafı kullanarak yarışmaya katılan kişi diskalifiye edilir ve bu şekilde diskalifiye edilen kişilerin diskalifiye nedeni de duyurulur.
2-Fotoğrafı çekilen kişiden izin alınmadığının tespit edilmesi veya fotoğrafı çekilen kişinin fotoğrafın kaldırılmasını talep etmesi durumunda yarışmacı diskalifiye edilir. Kazanmış olsa dahi yarışma kurallarına aykırı katılım olduğu için diskalifiye edildiği ayrıca duyurulur. Organizasyon şirketinin buna ilişkin diğer tüm yasal hakları saklıdır.
3-Pupet veya eğitim kafası adı verilen cansız mankenler üzerinde yapılan çalışmalar ile videolar değerlendirmeye alınmaz.
4-Fotoğrafta, saçın yapıldığı kişi dışında kimse veya herhangi bir ürün yer almamalıdır. Fotoğraflar; çalışmayı en iyi şekilde yansıtmalıdır. Bu nedenle saç tasarımının farklı açılardan görülmesini sağlayan dört karenin bir arada olduğu kolaj fotoğrafların kullanılması tercih sebebidir.
5-Fotoğrafta; yapan kişiyi gösteren veya üzerinde logo veya isim bulunan fotoğraflar diskalifiye edilir.
6-Başkasına ait fotoğrafın kullanımından veya kişilerin izni alınmadan fotoğrafının kullanımdan kaynaklanan telif ve manevi haklara ilişkin tüm yasal sorumluluk fotoğrafı yükleyen kişiye aittir. Başka yarışmalarda dereceye girdiği tespit edilen fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
7-Yarışmaya katılmak amacıyla özellikle profesyonel manken kullanılamaz. Sadece salonda yapılan saçlar olmalıdır. Aksi durumu tespit edilenler diskalifiye edilir. Ancak fotoğraf çekimine özen göstermeniz önerilir. Profesyonel fotoğrafçı kullanılması durumunda fotoğrafa ilişkin telif yazısının talep ettiğimizde tarafımıza en geç 12 saat içinde iletilmesi gereklidir. Telif haklarından doğabilecek her türlü sorumluluk yarışmacıya aittir. Profesyonel fotoğraf çekilmiş olup telif yazısı bulunmayan fotoğraf herhangi bir ihtilaf durumunda diskalifiye edilir.
8-Yarışmaya katılan kişilerin randevu.hairist.com.tr adresinde  salon kaydının bulunması, kayıtlı değilse salon kaydının yapılması zorunluluktur.
9-Sosyal medyada yapılan yorumların, değerlendirmelerin veya beğenilerin “jürinin karar veya değerlendirmesine herhangi bir etkisi veya katkısı” yoktur.
10-İlk ayın yarışma başvuruları; 1 Mayıs 2019 tarihinde saat 00.01’de başlar, son başvuru tarihi olan 31 Mart 2020 saat 23.59’da biter.
11- Yarışmaya ilişkin her türlü bilgi, değişiklik ve konu HAIRiST Facebook,Twitter ve Instagram sayfalarında (www.hairist.com.tr , www.facebook.com/hairistcomtr, twitter.com/hairistcomtr ve http://instagram.com/hairistcomtr ) duyurulur.
12-Kazanılan ödül başkasına devredilemez ve/veya ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez. Belirtilen tarihlerde ödül töreninde (online veya offline) bulunulmaması, ödül töreni için belirtilecek kurallara uyulmaması (saat, kıyafet kodu vb) veya birinci olunması durumunda ödül olarak verilen fotoğraf çekimi için belirtilen çekim tarihinde gelinmemesi durumunda her hangi bir hak iddia edilemez.
13-Organizasyon şirketi herhangi bir yarışmacının haksız yollardan ödül kazandığını tespit etmesi durumunda, ilgili yarışmacının kazandığı ödülü hiçbir uyarı yapmaksızın iptal etme ve bir sonraki yarışmalara katılmasını engelleme hakkını diğer tüm yasal haklarıyla birlikte saklı tutar. Organizasyon şirketinin yarışmayı istediği zaman neden belirtmeksizin iptal etme, düzenleme, değiştirme veya erteleme hakkı saklıdır.
14-Yarışmacılar, salonlarında kendi yaptıkları saç tasarımlarıyla katılmalıdır. Yarışmaya katılabilmek için 18 yaşından gün almış olmak şarttır. Öğrenciler için bu alt sınır 15 yaştır.
15-Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.
16-Yarışmada finalist olan yarışmacıların ve dereceye giren finalistlerin yarışmayı, yarışmada kazandıkları dereceyi veya ödülü, yarışma logosunu herhangi bir ürünle kullanması, kullandırması ve/veya ilişkilendirmesi organizasyon şirketinin onayı ve yazılı iznine tabiidir.

Yapılan saç tasarımlarında kullanılan ürünlerin finalistler veya dereceye girenler tarafından yarışmaya gönderilen fotoğrafla veya fotoğrafsız olarak üçüncü kişiler veya kurumlar veya markalar lehine olacak şekilde kullandırılmasına ilişkin olarak organizasyon şirketinin maddi ve manevi hakları saklıdır. Aksi durumda organizasyon şirketi tarafından düzenlenen yarışmadan maddi menfaat sağlanmış olduğu ve buna ilişkin tüm maddi haklar karşılığında organizasyonun faturalanan tüm maliyetlerinin 15 katı tutarında finalist veya dereceye giren kişiden talep edilir.
17-Yarışma için gönderilen fotoğraflar hiçbir şekilde bir marka veya ürün ile ilişkilendirilemez. Finalist olan fotoğraflar ile yarışma sonunda dereceye giren fotoğrafların yazılı iznimiz olmadan herhangi bir marka veya ürün ile ilişkilendirilmesi diskalifiye sebebidir ve buna ilişkin yasal haklarımız saklıdır.
18-Dereceye giren yarışmacıların yarışma için kullandıkları saç tasarım fotoğraflarının yayın hakları organizasyon şirketine aittir. Herhangi bir marka veya logo kullanımı için organizasyon şirketinin yazılı izni gereklidir.

Saçlar nasıl olacak?

Saçlar kuaför salonunda yapılmış saçlar olmalıdır. Saçların renginde, şeklinde ve kesim tekniğinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.
En önemli kural, saçların kullanacak kişi üzerinde yapılmış olması ve saç kullanılmasıdır. Yarışmaya katılmak amacıyla ücret ödenmiş profesyonel model kullanılamaz. Ücreti ödenmiş profesyonel manken kullanılması ve durumunda doğabilecek telif haklarına ilişkin yarışmaya katılan kişi sorumlu ve yükümlüdür. Ücret ödenerek profesyonel manken kullanılmasının veya izin alınmadığının tespiti diskalifiye sebebidir. Bunun için fotoğrafı çekilen kişinin fotoğrafımın kullanılmasını istemiyorum ifadesi yeterlidir.

Tercih edilen fotoğraflar(YENİ BİLGİ)

Öncesi ve sonrasını gösteren kolaj.

Çalışmanızı daha iyi yansıtacak birden fazla fotoğrafla albüm oluşturabilirsiniz:İlk fotoğraf bitmiş tasarım, ikinci fotoğraf kolaj, üçüncü fotoğraf öncesi olabilir.

Modelinizin yüzünün görünmesi tercih sebebi olacaktır.

Diğer şartlar:

1-Yarışmacı, organizasyonun tüm kurallarına uyacağını kabul ve taahhüt eder.
2-Jüri tarafından verilecek karar nihaidir. Hiçbir şekilde itiraz edilemez. Yarışmaya katılarak yukarıdaki tüm koşulları kabul etmiş bulunmaktasınız.
3-Yarışmaya katılarak, yarışma sonuçlarına itiraz edilemeyeceğini, yarışmanın, ödül töreninin ve jürinin saygınlığına gölge düşüren, yarışmayı her ne şekilde olursa olsun aşağılayan, eleştiren, olumsuz yorum ve demeçlerde bulunmayacağınızı taahhüt etmiş bulunmaktasınız.
4-Bunun bir yarışma olduğunu hatırlayın. Bir kişi birinci olacaktır. Bunu göze alarak katılacaksınız. Yarışmaya zarar veren yarışmacı/finalistlere karşı maddi ve manevi tüm yasal haklarımızın saklı kaldığını hatırlatmak isteriz.

Her ay katılıp finalist olma imkânı

Yılın Kuaförü Yarışması’nda dereceye girebilmek için en önemli kurallardan bir tanesi ‘Ayın Finalisti’ olabilmektir. Bu nedenle yarışmaya her ay farklı tasarımlarla katılabilir ve Ayın Finalisti olmak için çaba gösterebilirsiniz.

Unutmayın Yılın Kuaförü, ayın finalistleri arasından seçilmektedir.

Ayın finalistleri yurtiçinden veya yurtdışından kuaförler veya kuaförlük sektöründe faaliyet gösteren markaların temsilcileri tarafından belirlenir. Ayın finalistlerinin seçimi için belirlenecek jüri üyesi veya üyeleri organizasyonun tasarrufundadır.

Büyük Jüri kimlerden oluşuyor?

Tamamen bağımsız, sektörün içinden ve moda dünyasından isimler yer almaktadır.
Jüri değerlendirme kriterleri, uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmıştır ve şeffaflık ilkesiyle paylaşılarak yayınlanmaktadır.

Jüri bünyesinde kuaförler, fotoğraf sanatçıları ve editörler yer alabilecektir. Jüride yer alan kuaför jüri üyelerinin KD (Kuaförler Derneği) üyesi olması zorunluluktur. İstisnai durumlar için KD Yönetim Kurulu’nun kararı geçerlidir. Daha fazla bilgi için www.iakd.net AKD Üyelik Bildirgesi.

Jüri nasıl seçildi?

Kuaförlük sektörünün faydasına sunulan yarışma için Yılın Kuaförü Yarışması finalistleri arasından dereceye girecekleri belirleyecek olan jüri üyeleri KD Yönetim Kurulu tarafından belirlenmektedir.
Gelecekte jüri üyeliği yapmak isteyenlerin KD’ye başvurması gerekmektedir. Jüri üyeliği yapacak kişilerin KD bünyesinde düzenlenen ‘Jüri Semineri’ne katılmış olması zorunluluktur. Jüri seminerleri hakkında bilgiyi KD’yi arayarak öğrenebilirsiniz.

Jüri nasıl değerlendirecek?

1-Yarışmaya katılarak ayın finalisti olan ve kriterlere uygun olan saç fotoğrafları jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacaktır.
2-Jüri üyeleri sadece kendilerine verilen jüri formu üzerinde değerlendirme yapacaktır.
3-Jüri üyelerinin diğer jüri üyeleriyle görüş-alışverişi kesinlikle yasaktır.
4-Değerlendirme günü herhangi bir etik nedenle yarışma sonuçlarının olumlu veya olumsuz etkileneceğine inanan jüri üyesi bu görevden isteğiyle çekilebilir.
5-Değerlendirme aşamasında yarışmacı fotoğraflarının üzerinde sıra numarası dışında isim, salon ismi vb. hiçbir şey bulunmaz.

Yılın Kuaförü Yarışması 2020 Puanlama bilgileri:

1-Oylama sonuçlarında varsa küsuratlar tam puana tamamlanır.
Ör: 25,5 puan ve üzeri 26 puana tamamlanır. 25,49 puan ve altı ise 24 puan olarak değerlendirilir.
2-30, 29 ve 28 puan: Her bir jüri üyesi sadece 1 kez kullanabilir.
3-21 ve 26 puan arası istenildiği kadar kullanılabilir.
4-27 puan maksimum 2 kez kullanılabilir. Bütün puanların kullanılmış olması gereklidir.
5-Herhangi bir yarışmacıya verilen tüm oyların ortalamasında, 4 puan altında veya 4 puan üstünde puanlama yapmış olan Jüri üyesinin ilgili puanları ortalama puanla değiştirilir. Aynı jüri üyesi benzer değerlendirmeyi 3’ten fazla yarışmacı için yapmış ise o jüri kartı değerlendirme dışı tutulur ve ortalama hesabı kalan jüri üyesi sayısına göre yapılır.
-Toplam puanı eşit olan yarışmacılar arasında ödüle, 30,29,28 puanlara en fazla sahip olan yarışmacı hak kazanır. Eşitlik yine de bozulmadığı durumunda jüriden eşit olan yarışmacıların fotoğrafları üzerinde tekrar puanlama yapmaları talep edilerek sonuç belirlenir.

Değerlendirme kriterleri:

Değerlendirmede aşağıdaki kriterler esas alınacaktır. Kuaför olmayan Jüri üyeleri sadece 4, 5 ve 6 numaralı kriterler üzerinden değerlendirme yapacaktır.
1-Teknik Değerlendirme: Görünüş-Form-Orantı-Uygulanabilirlik-Uygunluk
2-Artistik Değerlendirme: Orijinallik ve Farklılık, Renk-Uyum-Yaratıcılık
3-Tasarımın Uygulanabilirliği: Salonlarda Uygulanabilirliği, Tercih Edilirlik
4-Toplam Görünüm: Saç-Kıyafet-Makyaj-Konsept-Anatomik uygunluk
5-Kıyafet ve Makyaj: Konsepte Uygunluk-Çekicilik-Güncellik
6-Yaratıcılık: İlham-Değişiklik

Adım adım yarışma:

1-Katılmak istediğiniz kategoriye karar verin.
2-Nasıl bir saç yaparak başarılı olacağınızı planlayın.
3-Oluşturmak istediğiniz saç modelini fotoğraflayarak katılın.
4-Jüri, saç tasarımında toplam görünüme de bakacaktır. Yüzü kâküle uymayacak bir modeli kullanarak yüksek puan alamazsınız veya modelinizin makyajı, yaptığınız saç modelini geride bırakıyorsa emekleriniz boşa gidebilir.
5-Özellikle güncel ve trendleri yansıtan bir toplam tasarım için mevcut sezonun saç koleksiyonlarını inceleyin.
10-Model, kıyafet, makyaj ve saç uyumunu değerlendirin ve buna uygun tasarım seçin.
11-Yarışma öncesinde ise sezonun koleksiyonlarından ilham alın. Bu sizi doğruya götürecektir.

Modelim kim olacak?

Yarışma için özellikle ücretli profesyonel model kullanamazsınız. Yarışma için özel saçlar tarayabilirsiniz. Bu saçları fotoğraflamak için saçlarını tarayacağınız ve fotoğrafını çekeceğiniz kişiden izin almayı (gerekirse yazılı izin) unutmayın. Buna ilişkin tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.

Nelere dikkat etmeliyim?

1-“Yılın Kuaförü Yarışması”na online olarak katılacaksınız. Trendlere, koleksiyonlara bakmayı ve incelemeyi ihmal etmeyin.
2-Estetica Dergisi’ndeki trendler size yardımcı olacaktır.
3-Geçmiş yıllarda dereceye girmiş yarışmacılardan veya finalistlerden bilgi alın.

Adım adım yarışma:

1-Yarışmaya katılacağınız saç modelini belirleyin.
2-Bu saç modelinin fotoğrafının olup olmadığını kontrol edin.
3-Düşündüğünüz saç modeli için fotoğrafınız yoksa bu saç modelini uygulayabileceğiniz modelinizi (müşterinizi) belirleyerek izin isteyin ve fotoğrafını çekin.
4-Fotoğraf çekiminin kalitesine mutlaka özen gösterin. Katılmış olmak için katılmak demek zamanınızı boşa harcamış olmanız demektir.
5-Başvurunuzu Instagram üzerinden online olarak ilgili etiketleri kullanarak yapın.
6-Instagram hesabımıza özel mesaj içerisinde fotoğraf göndermeniz yarışmaya katılımınızı sağlamaz.Video gönderimleri kabul edilmemektedir.

Değerlendirme ne zaman yapılacak?

Her ay düzenlenen yarışmayla her kategoride 3 fotoğraf, Yılın Kuaförü Yarışması Finalisti seçilecek; Nisan 2020’de ise her kategoride seçilmiş olan toplam 33’er finalist saç tasarım fotoğrafı arasından ‘Yılın Kuaförü’ seçimi yapılacaktır.

Kontrol edin:

18 yaşından büyüğüm.
Yarışma Kurallarını okudum, bana uyuyor.
Kendimi hazır hissediyorum.
Mesleğimi seviyorum ve kendime güveniyorum.
Hepsine “Evet” diyebiliyorsanız siz de sekizincisi düzenlenen sektörün en istikrarlı bağımsız yarışmasına; HAIRiST 2020 Yılın Kuaförü Yarışması’na katılabilirsiniz.

Yılın Kuaförü Yarışması 2020 Son başvuru tarihi ve katılım ücretleri:

En geç 31 Mart 2020, saat 23.59’a kadar instagram’da ilgili etiketle yayınlanmış olmalıdır. Organizasyonun, yarışma başvurularını daha erken sona erdirme ve katılım sayısını limitli tutma hakkı saklıdır.

Yarışmaya Katılım ÜCRETSİZDİR.

2019’da Ödül alan tasarımlar ve kuaförler:

Hairist 2019 Yılın Kuaförü Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Son revizyon tarihi: 01.04.2020

___________________________

Önerilenler

Benzer İçerikler