Yılın en popüler kesim ve renklendirme trendleri

İki ayı aşan karantina süresinin ardından açılan kuaför salonlarına ilgi yoğun.  Uzun süre evlerinden çıkamamış olan müşteriler kendilerini iyi hissetmek için son trendleri, yeni saç modellerini uygulatmak üzere salonlara akın ediyor.

Normale geri dönüş sürecinde bu yılın en popüler kesim ve renklendirme trendlerini sizler için derledik. 

Kalın Röfleler

Belki bunları bir daha asla göremeyeceğinizi düşündünüz, ancak  90’ların favorilerinden biri olan bu trende ilgi Instagram’da orman yangını gibi büyüyerek yeniden alevlendi. Bu görünümü ilk kez ortaya seren şarkıcı ve oyuncu Jennifer López’di ve o zamandan beri Kylie Jenner gibi diğer influencer’lar (kitleleri etkileyen fenomenler) da hayranlıklarını gösterdi. En prestijli markalar bile bu eğilimi gelecek sezon için önerilerine dahil ediyor. Son yıllarda gördüğümüz daha zarif, “güneş tarafından öpülmüş gibi” tanımıyla öne çıkan efektlerin aksine, kalın röfleler, genişlikleri ve baz ton ile keskin kontrastlar oluşturarak kendini gösteriyor. Ayrıca, kontrastı daha da vurgulamak için öndeki saç tutamları yoğun bir şekilde aydınlatılıyor

Perde Kakül

Karantinanın erken dönemlerinde pek çok ünlü yıldız kakül tercih etti. Ne de olsa kakül, özellikle de profesyonel yardım yoksa,  görünümünüzü değiştirmenin en kolay yollarından biridir. Bella Hadid ve Camila Cabello gibi isimler kakülü tercih edenlerden bazıları. Salonların iş başı yapmasıyla beraber, bu trendin artarak devam edeceği öngörülüyor. Hangi tür kakülün popüler olacağı düşünüldüğünde her şey tek bir noktayı gösteriyor: “dentelé” olarak adlandırılan “perde kakül”.

Küt Bob

Yaz boyunca müşterilerin cool bir görünüm elde etmesini sağlayacak kusursuz bir kesim. Ölçeklendirme ve katlandırma yapmadan ensenin ortasına kadar uzanan tek boy, temiz ve keskin hatlar isteyen bu model sayısız avantajıyla birlikte geliyor: her saç tipi için uygun, çok az uğraş istiyor ve XL (exstra large) saç tokaları gibi aksesuarlarla kullanılabiliyor. Ek olarak küt bob, çeşitliliğiyle de öne çıkıyor. Duruma göre çok şık, duruma göre günlük kullanım sağlayabiliyor. 

Fantastik Renkler

Şarkıcı Dua Lipa gibi kimi insanlar, karantina günlerine canlılık ve sevinç katmak için kendilerini fantastik renklerle tanımladılar. Pembe, turuncu ve mavi nüanslar sosyal medyada en çok kullanılan renkler. Bu eğilimi salonlarda da deneyimlemek her zamankinden daha mantıklı. Pastel şeftali ve leylak tonları, fantastik renkler denemek isteyenler arasında popüler olacak gibi görünüyor. Salon ziyaretleri arasındaki renge bakım uygulamak için hayata geçirilecek bakım programı da mükemmel satış fırsatları sağlayacaktır.

Önerilenler

Benzer İçerikler