Yılbaşı konseptli salonlar

0

Yılbaşı konseptli salon dekorasyonunuzu #yeniyılsalonları etiketiyle paylaşın. En güzel salon tasarımına sürpriz hediye bizden. 

Yılbaşı konseptli salonlar

Misafirlerinizi şaşırtmaya ön kapıdan başlayın

Yeni yıl yaklaşırken salonunuzu süslemeye kapılardan başlayın. Kapı süsünü kapıya bağlamak için kırmızı ve parlak bir kurdele kullanırsanız, gelenleri sıcak bir şekilde karşılamış olursunuz.

Kozalakları kullanın

Kozalaklar, yılbaşını temsil eden süslerden biri ve bulması çok kolay. Bahçeden toplayacağınız veya alacağınız herhangi bir kozalağı altın ve gümüş renklerine boyayabilir ve cam uzun bir vazoya, yılbaşı ağacı süsleri ile birlikte koyup güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Kokina’nın efsanevi gücü

Kırmızı ve yeşilin albenisi olarak karşımıza çıkan kokina aslında iki ayrı bitkinin birleşmesiyle bir kombinasyon oluşturuyor. Kokina yeni yıl yaklaşınca yeşil kokina yaprakları arasına silcan adlı kırmızı bir meyvenin iplerle bağlanarak birleştirilmesiyle ortaya çıkıyor. Yeşil, ucu iğnemsi yapraklı dallar ile salkım salkım kırmızı taneler birleştirilince çok cazibeli bir çiçek oluşuyor. Kokina hakkında çeşitli efsaneler var. Şans ve mutluluk getireceğine inanılır. Bir rivayete göre göre eğer kokinalarınız bir sonraki yılbaşına kadar rengi bozulmadan evinizde aynı şekilde duruyorsa, yeni bir ev alacağınız anlamına geliyor.

.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.