Yeni Saç Bakım Trendi: Skinification

Skinification trendi, cilt bakım rutinlerinin çok aşamalı oluşundan ilham alarak saç bakım ritüellerimizi şekillendiriyor.

Saç sağlığı ve saç derisi hakkında bilinenler arttıkça, saç bakım ürünlerinde kullanılan içerik türü ve kalitesinin arttığına ve öncelikle saç derisi sağlığına odaklanan yeni bir alt ürün kategorisinin ortaya çıktığına şahit olduk. Saç derisi bakım ürünleri başlangıçta kuruluk, kaşıntı veya pul pul dökülme gibi sorunları gidermek için tasarlanmıştı, ancak şimdi daha bütünsel bir yaklaşım söz konusu.

Güzellik dünyasında günümüzün yeni trendi: Skinification of Hair and Scalp! (Saç ve Saç Derisinde Cilt Etkisi)

Saçın tıpkı cilt gibi ele alınması anlamına gelen bu trend, cilt bakımından ilham alarak saç bakımına yeni bir boyut kazandırıyor.

saç bakım trendi

Cilt için Kullanılan Bileşenler Saç Bakım Ürünlerinde

Cilt bakım ürünlerinde kullanılan aktif içerikler, artık saç bakım ürünleri içeriklerinde de karşımıza çıkıyor. Cilt ile saç ve baş derisi ihtiyaçlarının benzeşmesi, benzer çözümleri de yanında getiriyor. Cilt bakımı ile ismini duyduğumuz hyalüronik asit, kolajen, Q10 gibi bileşenler, artık şampuan, maske gibi saç bakım ürünlerinin de içine girmiş durumda. Esnek bir cilt için tercih edilen kolajen, ince telli saçları da dolgunlaştırarak hacimli hale getiriyor. Ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen hyalüronik asit, kuru ciltlerde olduğu gibi kuru saçları da canlandırma etkisine sahip. Daha genç bir cilt için cilt bakım formüllerinde yer alan Q10, baş derisinde de koenzimleri harekete geçirerek canlandırma etkisi gösteriyor.  Daha birçok içerik, hem saç hem de cilt için benzer görevleri yerine getiriyor.

saç bakım trendi

Skinification trendi, cilt bakım rutinlerinin birden çok aşamalı oluşundan da ilham alarak saç bakım ritüellerimizi şekillendiriyor. Artık cilt bakımı yalnızca bakım kremlerinden ibaret değil. Cilt bakım rutinlerimiz arındırma, serum, sprey krem ve yoğun bakım kremi gibi çok aşamadan geçiyor. Saç bakımı da tıpkı cilt bakımı gibi bu aşamalardan oluşuyor.

Saçın anatomisine yönelik farkındalığın artması, tüketicilerin bildikleri ve güvendikleri yüksek kaliteli bileşenleri kullanan özel ürünlerde artışa neden oldu. Cilt bakımı rejimlerinde yüksek kaliteli bileşenlerin faydasını uzun zamandır kavramış olan tüketiciler, saçlarına ve saç derilerine sürdükleri ürünlerin içeriğine çok daha dikkat ediyor.

Cilt bakımındaki aktif içeriklerin saçtaki gücünü keşfetmek için Schwarzkopf Professional’ın BC Bonacure ürünlerine göz atın:

Bonacure Ürünleri En Uygun Fiyatlarla Kuaforumden.com’da!

Önerilenler

Benzer İçerikler