Sağlıklı Bir Cilt İçin Yatmadan Önce Edinmeniz Gereken 5 Alışkanlık

Cildinizi sağlıklı ve genç tutmak için yatmadan önce birkaç güzellik rutinini uygulamakla işe başlayabilirsiniz. Ne yazık ki günlük koşuşturmamız ve yoğun iş temposu, bize cildimize uzun uzun bakım yapmak için çok az zaman tanıyor. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, cildiniz için sağlıklı, basit ama etkili bazı güzellik alışkanlıklarını rutin hale getirmek.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yatmadan Önce Başvurabileceğiniz 5 Adım

1- Uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin

Gün boyunca çok çalışmış ve yorulmuş ya da gece eğlenmek için dışarı çıkmış ve eve bitkin halde dönmüş olabilirsiniz. Her ne olursa olsun, makyajınızı temizlemeden yatma hatasına düşmeyin. Gece makyajla uyuduğunuzda cilt sorunlarına davetiye çıkarırsınız. Çünkü uyurken cildiniz kendini onarmaya başlar. Cilt gözenekleri açılır ve dermatolojik bir yama gerçekleşir. Ancak yüz derinizi kozmetiklerle örttüğünüzde, leke ve sivilcelerin oluşumu için ideal koşulları sağlamış olursunuz.

2- El Kremini Atlamayın

Her gece yatağa girmeden önce ellerinizi ılık su ve yumuşak bir sabunla yıkayın. Bir havluyla kuruladıktan sonra el kremi uygulayın. Yoğun ve az yağlı bir el kremi kullandığınızdan emin olun. Bu, ellerinizi gece boyunca nemli tutar cilt kuruluğunu ve pürüzlülüğünü azaltmada önemli bir rol oynar.

el kremi

3- Tonik Olmazsa Olmaz

Tonik, cildinizin doğal pH seviyelerini geri kazanmasına yardımcı olur. Bu, sonuçta cildinizi bakterilere ve diğer mikroorganizmalara karşı dirençli hale getirir ve cildinizi kirden ve diğer saldırganlardan arındırır. Bir pamuğa az miktarda tonik uygulayıp hafifçe yüzünüze ve boynunuza sürün. İlla pahalı toniklere başvurmanıza gerek yok; gül suyu cilt için ideal ve doğal bir toniktir.

4- Göz Kremini Unutmayın

Bir kadının gözleri, güzelliğinin önemli bir parçasıdır. Uyumadan önce tüm göz makyajınızı temizleyip bir göz kremi uygulayın, Göz kremini asla hafife almayın. İçeriğindeki peptidler hem göz çevresini nemlendirir hem de kırışıklıkları ve ince çizgilerin önlenmesinde önemli bir rol oynar. Antioksidanlar, kafein ve peptitler içeren hafif bir göz kremi kullanmaya dikkat edin.

5- Ayaklarınıza Vazelin Sürün

Gereken özeni göstermediğinizde, ayaklarınız da yaşlanır. Ilık suyla yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla kurulayın. Ayaklarınıza vazelini iyice yedirin.

Önerilenler

Benzer İçerikler